Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Nie jestem z ojcem dziecka.Mamy małe dziecko. Obecnie nie pracuje więc mój dochód jest równy 0 czyli 500 zł powinno należeć się mojemu dziecku. Mieszkam z rodzicami ,ale podobno ich dochody nie beda liczone. Widziałam już wnioski i samotna matka zeby dostała musi miec zasądzone alimenty a ja ich nie mam sądownie ustalonych bo dogadałam się z byłym i płaci mi co miesiac na konto 500 zł. Czy teraz ,zeby dostac te 500 zł musze założyc sprawe o alimenty czy wystarczy dołączyć wydruk z konta gdzie przelewa mi pieniądze z dopiskiem "alimenty" ? Z Mopsu pobieram zasiłem rodziny a o zasiłek jako samotna matka się nie starałam bo tez był podpunkt we wniosku ze musza byc zasądzone alimenty i odpuściłam bo nie chciałam przez sąd tego załatwiać , ale teraz wychodzi na to ze jesli znów nie złoże pozwu o alimenty to na tym straci moje dziecko.. a druga sprawa co jesli teraz były mi płaci 500 a sąd np. przyzna o wiele mniej? moze tak byc? Czy ktos się orientuje co powinnam zrobić? Czy musze koniecznie zasądzić te alimenty? Czy za to się płaci?

A nie możesz zadzwonić do urzędu i zadać te wszystkie pytania? Nie będzie szybciej i konkretniej?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezent na walentynki dla chlopaka