Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

ciąża

23 sty 2016 - 17:49:28

Czesc , pisze do was bo jestem zalamana . Od ponad 3 lat biore tabletki antykoncepcyjne , w zeszlym miesiacu mialam male problemy żołądkowe , na ktore zbytnio nie zwrocilam uwagi .Po poprzednim opakowaniu mialam normalnie okres wiec rozpoczelam nastepne opakowanie , ktore wlasnie zaczelam konczyc. Od tygodnia mialam obolale i nabrzmiałe piersi ,postanowilam wczoraj zrobic test .Test pokazal dwie kreski , naprawde nie wiem jak to sie stalo , najprawdopodobniej podczas moich problemow z żołądkiem ... Idąć tym tropem jestem w 4-5 tygodniu ciazy , nie wiem co mam zrobic ciagle placze , nie układa mi sie z obecnym partnerem ,mamy juz jedno dziecko. Na wieść o ciąży zareagował obojętnością ,zastanawiam sie nad aborcja.Nie wyobrażam sobie mieć teraz drugie dziecko...

ciąża

23 sty 2016 - 18:06:32

Kobiety, które podjęły się aborcji w 99,9% żałują tego. To jednak ludzkie życie, nie nam jest dane je niewinnej istocie zabierać. Jeśli wiesz, że nie dasz sobie rady, to po prostu donoś ciążę i oddaj dziecko do adopcji...

Anonim

ciąża

23 sty 2016 - 18:19:32

Przez caly miesiac bralam tabletki ,na ulotce nie ma zadnej informacji jaki ma to wplyw na dziecko gdy kobieta jest w ciazy , pilam alkohol i palilam papierosy , boje sie ,ze dziecko moze miec przez to jakies wady , poza tym bralam silne leki przeciwbolowe , nie mialam pojecia ,ze jestem w ciazy.

ciąża

23 sty 2016 - 18:20:22

aborcja? nie wiem co ty masz w głowie dziewczyno. zdecydowanie najgorsza opcja. a tak poza tym, przed seksem trzeba myslec o takim ryzyku a nie chowac głowe w piasek.

ciąża

23 sty 2016 - 18:33:40

dziewczyno czy Ty Zdajesz sobie sprawę ile par stara się latami o dziecko bezskutecznie , a ty jesteś w ciąży , co prawda nieplanowanej ale jestem pewna że za pewien czas bedziesz cieszyła się z tej informacji .
Masz już jedno dziecko wiesz napewno jaka to radość
Ja oddałabym wszystko co posiadam ,żeby tylko być matką....

ciąża

23 sty 2016 - 20:48:31

poczytaj jakie masz opcje i podejmij decyzje sama,nie dopytuj na forum, bo i tak wszyscy wiedza jak potoczy sie wątek...

ciąża

23 sty 2016 - 20:57:27

Możesz mi oddać dziecko... a nie odebrać mu ŻYCIE...

Nie jedna kobieta pragnie dziecko... a Ty chcesz zrobić taką straszną rzecz? :(

ciąża

23 sty 2016 - 21:29:12

Współczuję. Może jest jakieś forum gdzie gadają sobie kobiety, które wykonały zabieg aborcji i może to z nimi powinnaś pogadać? Dowiesz się jak to wygląda, jak to przeżywają, czy żałują.
A może jest wyjście, którego nie dostrzegasz...np. że jeśli urodzisz, to nie zostaniesz z tym sama, tylko pomogą Ci rodzice, rodzeństwo, przyjaciele?
Teraz na pewno jesteś w szoku i załamana, ale jak minie troszkę czasu, to zaczniesz cieszyć się, że będziesz miała taką kruszynkę?
No trudno coś doradzić. Przemyśl to dobrze.

ciąża

23 sty 2016 - 21:57:49

Cytat
starababa
Współczuję. Może jest jakieś forum gdzie gadają sobie kobiety, które wykonały zabieg aborcji i może to z nimi powinnaś pogadać? Dowiesz się jak to wygląda, jak to przeżywają, czy żałują.
A może jest wyjście, którego nie dostrzegasz...np. że jeśli urodzisz, to nie zostaniesz z tym sama, tylko pomogą Ci rodzice, rodzeństwo, przyjaciele?
Teraz na pewno jesteś w szoku i załamana, ale jak minie troszkę czasu, to zaczniesz cieszyć się, że będziesz miała taką kruszynkę?
No trudno coś doradzić. Przemyśl to dobrze.
Bardzo mądra wypowiedź. Radziłabym to samo - bardzo, bardzo poważnie i na spokojnie przemyśleć wszystko, bo rozważasz poważną decyzję - jak już to zrobisz, nie będzie odwrotu.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża

23 sty 2016 - 22:23:34

Cytat
Wiewiorka93
Możesz mi oddać dziecko... a nie odebrać mu ŻYCIE...

Nie jedna kobieta pragnie dziecko... a Ty chcesz zrobić taką straszną rzecz? :(
Ile takich dzieci dotychczas przyjęłaś ?

ciąża

23 sty 2016 - 23:08:32

Widziałam kiedyś taki opis, ponoć rozmowy z ginekologiem. Kobieta przyszła z małym dzieckiem na rękach, prosząc lekarza aby usunął nieplanowaną ciążę, bo ona nie chce mieć drugiego dziecka, bo to było nieplanowane itd.
Lekarz zapytał dlaczego nie zabije starszego dziecka. Przecież mogłaby wtedy odpocząć, mieć czas dla siebie i poczekać na narodziny kolejnego. Bo co za różnica któremu odbierze życie.

A tak zupełnie od siebie. Nie zapytam już dlaczego jesteś z kimś z kim od lat się nie układa. Ale dlaczego z kimś takim współżyjesz? No to jest przecież normalne, że można tak zajść w ciąże i trzeba się liczyć z tego konsekwencjami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-23 23:12 przez emaergieo.

ciąża

23 sty 2016 - 23:17:24

Na początku listopada dowiedziałam się że jestem w ciąży,byłam w szoku mąż od 10 lat pracuje za granicą i mamy już córe która skończyła 12 lat i chcieliśmy mieć drugiego dzidziusia ale jakoś nam nie wychodziła i daliśmy sobie chwilowo spokój a tu nagle jest udało się i wtedy się załamałam że ja nie chce że nie teraz że córka juz taka duża i mam taki luz,jeździmy co wakacje na wycieczki jest extra tak jak jest a tu dziecko oj nie.Też głupia myślałam o aborcji że kupię tabletki w necie i po wszystkim płakałam przez tydzień chyba jak głupia nie wiadomo czego.Nie mogłam kupić tych tabletek bo nie dałam rady zabić tego bobasa.Gdy już oswoiłam się z myślą że po 12 latach znów zostanę matką w wieku 34 lat to niestety ale podczas wizyty kontrolnej okazało się że mój kochany dzidziuś nie żyje straciłam tą ciąże w 8tyg.W tej chwili oddałabym wszystko co mam aby udało mi się donosić tą ciąże i myśl że chciałam usunąć nie daje mi spokoju więc zastanów się dobrze czy aby na pewno chcesz to zrobić,bo potem nie będzie odwrotu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-23 23:19 przez emcia999.

Anonim

ciąża

23 sty 2016 - 23:38:00

Widzisz jestesmy razem juz od 8 lat , raz bywalo lepiej raz gorzej , niby jest jakies uczucie miedzy nami , jednak tak naprawde nie mam z nim zadnych widokow na przyszlosc , nie jestesmy nawet zareczni , nie mamy zadnych planow na wspolna przyszlosc , to jakbysmy zyli ze soba z dnia na dzien , oboje pracujemy i wynajmujemy male mieszkanie. Jest jaki jest ,ciagle mam nadzieje ,ze w koncu dorosnie.Niedawno rozmawialismy i mowil ,zebym nie usuwala ,ze on sie ogarnie itp.bla bla slyszalam juz to wielokrotnie .Boje sie , moja malutka w tym roku idzie juz do przedszkola , nie chce byc znowu zalezna zupelnie od niego i jego rodziny , wszystko szlo juz w naprawde dobra strone ...a tu nagle BUM .. i nie wiem co mam zrobic. Mozecie mnie oceniac i macie do tego prawo ,moze nie potrzebnie zalozylam ten watek ,przeciez wiedzialam jakie beda odpowiedzi . Na pewno nie podejme tej decyzji pochopnie , najpierw wizyta u ginekologa i rozmowa. Nie wiem czy jestem w ogole w stanie zrobic cos takiego, czuje sie bezsilna jak jeszcze nigdy.

ciąża

24 sty 2016 - 01:12:59

Niestety, na skuteczność antykoncepcji hormonalnej wpływa sporo rzeczy. Każdy antybiotyk i inne leki osłabia ich działanie, należy dodatkowo zabezpieczyć się inaczej. Podobnie problemy żołądkowe, grypa z wymiotami. Nawet biegunka to już problem. Moim zdaniem powinnaś przeczekać pierwszy szok i nie podejmować decyzji, której potem pożałujesz. Nie licz na faceta, oni prawie zawsze zawodzą. Licz na siebie, swoich bliskich albo w rodzinie, albo wśród znajomych. I nie skupiaj się na złych emocjach, to nie pomaga.

ciąża

24 sty 2016 - 02:36:37

Włos się jeży jak się Wasze wypowiedzi czyta. A te 99,9% to nie wiem skąd szafiarka wytrzasnęła, bo na pewno nie ze statystyk.

Ja Ci życzę podjęcia dobrej decyzji, nie rób nic wbrew sobie. To Twoje ciało i Twoje życie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile czekać na wpłatę