Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciąża

04 lut 2016 - 08:03:22

Cytat
evelina09915
Cytat
fajneubrania
A ja uważam, że jak nie czujesz się na siłach i dobrze przemyślałaś decyzję to rób tą aborcję. Nie patrz na innych. Urodzić i zostawić, myślicie, że to jest lepsze niż aborcja?




BOZE JAK CZYTAM TAKIE WYPOWIEDZI TO SIE ZASTANAWIAM CZY KOMUS ROZUM Z ... SIE NIE ZAMIENIL
Ale jak zrob aborcje i nie patrz na innych to jest przecież zachęcanie do popełnienia przestępstwa.Aborcja w naszym kraju jest nielegalna.Kobieta która to zrobi jest przestępcą karaną w sądzie.Autorko watku oczywiscie to jest twoja decyzja ale zastanow się raz że zabijesz dziecko (nazywajmy rzecz po imieniu) a dwa popełnisz bardzo poważne przestępstwo za które możesz być ukarana.Masz już jedno dziecko chcesz by je wychowywała matka przestępczyni która jedno dziecko zabiła?ćhesz żeby ktoś obcy je wychowywał jak ty pojdziesz do więzienia ?Zaszłas w ciąze wiedziałaś czym się konczy sex ,wiec musisz ponieść tego konsekwencje ,dziecko nie jest niczemu winne by zabierać mu zycie.Jesli go nie chcesz to go oddaj ,są małzenstwa które go wspaniale wychowają jak swoje własne.Czy te 9 miesiey to az tak dużo, by poswiecić na zycie drugiego człowieka?Kobieta która zrobi aborcje, to tak naprawdę zabija a ktoś kto raz zabije jest zdolny do wszystkiego.Dla kobiety najwyższą wartością przeważnie jest dziecko ,skoro dla ciebie nie jest to po co urodziłaś w ogole to pierwsze.

Mimo to ja zawsze twierdze ze każdy ma prawo do własnej decyzji i ty masz prawo do swojej ,tak myslę ale przemysl to czy warto .

Przemysl to wszystko, to twoj decyzja i twoje zycie ale pamiętaj, że jeśli to zrobisz to popełnisz najcięższe przestępsto jakie może zrobić człowiek czyli zabicie drugiego człowieka.I to przestepstwo karane w naszym kraju .O sumieniu nie pisze bo każdy ma swoje i to jest jego prywatna sprawa.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-04 08:11 przez filipekkrol.

ciąża

04 lut 2016 - 08:35:12

Cytat
filipekkrol
Ale jak zrob aborcje i nie patrz na innych to jest przecież zachęcanie do popełnienia przestępstwa.Aborcja w naszym kraju jest nielegalna.Kobieta która to zrobi jest przestępcą karaną w sądzie.Autorko watku oczywiscie to jest twoja decyzja ale zastanow się raz że zabijesz dziecko (nazywajmy rzecz po imieniu) a dwa popełnisz bardzo poważne przestępstwo za które możesz być ukarana.Masz już jedno dziecko chcesz by je wychowywała matka przestępczyni która jedno dziecko zabiła?ćhesz żeby ktoś obcy je wychowywał jak ty pojdziesz do więzienia ?
Ty to poważnie piszesz czy to żart?

ciąża

04 lut 2016 - 08:37:37

Cytat
majka51
Cytat
filipekkrol
Ale jak zrob aborcje i nie patrz na innych to jest przecież zachęcanie do popełnienia przestępstwa.Aborcja w naszym kraju jest nielegalna.Kobieta która to zrobi jest przestępcą karaną w sądzie.Autorko watku oczywiscie to jest twoja decyzja ale zastanow się raz że zabijesz dziecko (nazywajmy rzecz po imieniu) a dwa popełnisz bardzo poważne przestępstwo za które możesz być ukarana.Masz już jedno dziecko chcesz by je wychowywała matka przestępczyni która jedno dziecko zabiła?ćhesz żeby ktoś obcy je wychowywał jak ty pojdziesz do więzienia ?
Ty to poważnie piszesz czy to żart?
Oczywiście ze poważnie .A co aborcja jest legalna?

Karany jest lekarz oraz kobieta która to zrobi.

Artykuł 152 KODEKSU KARNEGO jeśli niewiesz .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-04 08:40 przez filipekkrol.

ciąża

04 lut 2016 - 08:43:29

Cytat
filipekkrol
Oczywiście ze poważnie .A co aborcja jest legalna?

Karany jest lekarz oraz kobieta która to zrobi.

Artykuł 152 KODEKSU KARNEGO jeśli niewiesz .
Zacytuj mi go teraz, proszę, bo mi opadły ręce i nie mogę sobie wygooglać.

ciąża

04 lut 2016 - 08:44:12

Tak kobieta nie podlega karze teraz przeczytałam ale również popełnia przestepsto .Na pewno nie jest to legalne .Tak czy tak jest przestepczynia i za jej czyn lekarz może isc nawet na 3 lata do wiezienia.

Cytat
majka51
Cytat
filipekkrol
Oczywiście ze poważnie .A co aborcja jest legalna?

Karany jest lekarz oraz kobieta która to zrobi.

Artykuł 152 KODEKSU KARNEGO jeśli niewiesz .
Zacytuj mi go teraz, proszę, bo mi opadły ręce i nie mogę sobie wygooglać.
artykuł 152 kodeksu karnego .Jest ukarany lekarz lub osoby które w tym pomogły.Pomyliłam się z tego artykułu nie odpowiada kobieta ale to nie zmienia faktu ze ropwnierz brała udział w przestępstwie.I maja zrobic tak by włąsnie kobieta była również za to karana.

Mają się zmienić kodeksy i również pociagac do odpowiedzialności kobiety.Aborcja nie jest legalna w polsce a robic cos nielegalnego to branie udział w przestępstwie.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-04 08:56 przez filipekkrol.

ciąża

04 lut 2016 - 09:51:22

Cytat
fajneubrania
A ja uważam, że jak nie czujesz się na siłach i dobrze przemyślałaś decyzję to rób tą aborcję. Nie patrz na innych. Urodzić i zostawić, myślicie, że to jest lepsze niż aborcja?

Szkoda,że osoby które są za aborcja zdarzyły się już urodzić.

ciąża

04 lut 2016 - 20:28:17

Cytat
filipekkrol
Tak kobieta nie podlega karze teraz przeczytałam ale również popełnia przestepsto .Na pewno nie jest to legalne .Tak czy tak jest przestepczynia i za jej czyn lekarz może isc nawet na 3 lata do wiezienia.

Cytat
majka51
Cytat
filipekkrol
Oczywiście ze poważnie .A co aborcja jest legalna?

Karany jest lekarz oraz kobieta która to zrobi.

Artykuł 152 KODEKSU KARNEGO jeśli niewiesz .
Zacytuj mi go teraz, proszę, bo mi opadły ręce i nie mogę sobie wygooglać.
artykuł 152 kodeksu karnego .Jest ukarany lekarz lub osoby które w tym pomogły.Pomyliłam się z tego artykułu nie odpowiada kobieta ale to nie zmienia faktu ze ropwnierz brała udział w przestępstwie.I maja zrobic tak by włąsnie kobieta była również za to karana.

Mają się zmienić kodeksy i również pociagac do odpowiedzialności kobiety.Aborcja nie jest legalna w polsce a robic cos nielegalnego to branie udział w przestępstwie.

no i właśnie stąd się biorą takie gównoburze.... nie doczytasz a potem wypowiadasz się na temat na który nie masz bladego pojęcia tak tylko żeby beznadziejnie pieprzyć swoje i przekonywać do swoich racji.
Autorka na pewno ma swój rozum i nie musisz wciskać jej na siłę gróźb, straszyć więzieniem itp... Nie wpłyniesz na jej decyzję choćbyś na rzęsach stanęła, bo ostateczna należy do niej... Jak będzie chciała to cały świat przemierzy żeby dotrzeć do kraju, gdzie jest to legalne...
Może będzie żałowała może nie... Więc pozwól jej zmierzyć się z własnym sumieniem, bo nie zawsze musisz mieć rację. WAHA się tak?? Więc nie musisz jeszcze nie potrzebnie jej stresować wymyślonymi prawymi artukułami. Jej decyzja nie będzie zależała od Ciebie bo nie pomożesz jej w wychowaniu dziecka (jeśli zdecyduje się urodzić) ani nie pocieszysz jej sumienia (jeśli usunie).
Pozdrawiam

ciąża

04 lut 2016 - 20:42:47

Jeśli chcesz znać opinię nas wielu i mieć rozeznanie jakie są zdania tłumu a nie garstki powiem tak: Ja jestem w 9 mies ciąży, planowanej ciąży od wielu miesięcy. Co za tym idzie teoretycznie powinnam być gotowa na to co czeka mnie już za 3 tygodnie. Jednak mimo, iż jest to ciąża chciana, muszę przyznać że jest mi ciężko. Ciężko ponieważ mam dość trudną ciążę, ale ciężko również dlatego iż nie zdawałam sobie sprawy z tego, że psychicznie nie jestem do końca gotowa na tak duży życiowy obowiązek jakim jest wychowanie dziecka. Jak już jest się w ciąży człowieka ogarnia panika, że nie da sobie rady, że to za wcześnie albo "boże co ja najlepszego narobiłam". Są różne wersje. Ja mam wszystko na raz. Cieszę się bo zawsze chciałam być matką, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego, że dziecko to nie pluszak którego można wyrzucić. Ja osobiście nigdy bym nie usunęła dziecka, ale jeśli Ty nie czujesz się na siłach zostać matką już za 8 miesięcy, nie zmuszaj się do tego. Masz czas dziewczyno, ciąże możesz donosić i oddać dziecko do adopcji. Zastanów się dobrze, bo jeśli masz rodzić to dziecko i żyć jako nieszczęśliwa matka zadaj sobie pytanie czy tego właśnie chcesz. Ja nie jestem zwolenniczką aborcji co to to nie, ale jeśli bym była na takim życiowym zakręcie jak Ty to oddałabym malucha do adopcji... Trzymam za Ciebie kciuki! Podejmij słuszną decyzję, żebyś nie żałowała.

ciąża

22 lut 2016 - 10:48:11

Cytat
olusska92
Cytat
filipekkrol
Tak kobieta nie podlega karze teraz przeczytałam ale również popełnia przestepsto .Na pewno nie jest to legalne .Tak czy tak jest przestepczynia i za jej czyn lekarz może isc nawet na 3 lata do wiezienia.

Cytat
majka51
Cytat
filipekkrol
Oczywiście ze poważnie .A co aborcja jest legalna?

Karany jest lekarz oraz kobieta która to zrobi.

Artykuł 152 KODEKSU KARNEGO jeśli niewiesz .
Zacytuj mi go teraz, proszę, bo mi opadły ręce i nie mogę sobie wygooglać.
artykuł 152 kodeksu karnego .Jest ukarany lekarz lub osoby które w tym pomogły.Pomyliłam się z tego artykułu nie odpowiada kobieta ale to nie zmienia faktu ze ropwnierz brała udział w przestępstwie.I maja zrobic tak by włąsnie kobieta była również za to karana.

Mają się zmienić kodeksy i również pociagac do odpowiedzialności kobiety.Aborcja nie jest legalna w polsce a robic cos nielegalnego to branie udział w przestępstwie.

no i właśnie stąd się biorą takie gównoburze.... nie doczytasz a potem wypowiadasz się na temat na który nie masz bladego pojęcia tak tylko żeby beznadziejnie pieprzyć swoje i przekonywać do swoich racji.
Autorka na pewno ma swój rozum i nie musisz wciskać jej na siłę gróźb, straszyć więzieniem itp... Nie wpłyniesz na jej decyzję choćbyś na rzęsach stanęła, bo ostateczna należy do niej... Jak będzie chciała to cały świat przemierzy żeby dotrzeć do kraju, gdzie jest to legalne...
Może będzie żałowała może nie... Więc pozwól jej zmierzyć się z własnym sumieniem, bo nie zawsze musisz mieć rację. WAHA się tak?? Więc nie musisz jeszcze nie potrzebnie jej stresować wymyślonymi prawymi artukułami. Jej decyzja nie będzie zależała od Ciebie bo nie pomożesz jej w wychowaniu dziecka (jeśli zdecyduje się urodzić) ani nie pocieszysz jej sumienia (jeśli usunie).
Pozdrawiam
Nie ma to jak zachęcać do zabicia dziecka i do popełnienia przestepstwa.W naszym kraju aborcja jest nielegalna a wiec jest to przestępstwo.Owszem to jej sprawa i jej sumienie i zrobi co zechce.Ja nikog nie strasze tylko pisze jak jest .Na pewno jest to lepsze niż zachęcanie do aborcji tak jak ty to robisz .To co ja pisze to moja sprawa jest to forum i każdy ma prawo do swojej wypowiedzi.
Skad ta agresja u ciebie czyzby jakies wyrzuty sumienia?Ciekawe ,i troszkę kultury proponuje bo ani ja cie nie obrazam ani autorki wątku.

Na pewno nie będę nikogo przekonywać do tego by popełnił przestępstwo ,tak jak ty to robisz .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-22 10:49 przez filipekkrol.

ciąża

22 lut 2016 - 12:07:36

A ja nie rozumiem dlaczego wypowiedzi typu nie rób aborcji są minusowane na potęgę. Na prawdę usunięcie dziecka dla was to jest to samo jak wyrwanie zęba? Na fotel i po bólu. Chyba,że wszystkie macie taką mocną psychikę i po tym mogłybyście normalnie przejść do porządku dziennego. Ale autorka jak widać nie ma ma mocnej psychiki skoro zachodząc w ciąże a przy tym mając już jedno dziecko wpada w panikę. Jak piszą tutaj jakieś małolaty,że boją się ciąży bo uprawiały seks to wtedy wiecie jak naskoczyć "trzeba było nie uprawiać seksu" itd. W tym przypadku też trzeba było nie uprawiać seksu! Jak są wątki o zdradach, piszecie "karma wraca", teraz też karma wróci.

Autorko jesteś z facetem 8 lat, nie układa wam się, żyjecie razem chyba już tylko z przyzwyczajenia więc po co z nim jesteś? Seks niesie ze sobą konsekwencje więc nie rozumiem czemu jesteś taka zdziwiona. Może po prostu trzeba wziąć swoje życie w swoje własne ręce a nie liczyć na rodzinę faceta i było by wszystko w porządku.

ciąża

21 maj 2016 - 14:43:51

Ciekawi mnie jak potoczyła się Twoja historia.. trzymam kciuki aby było dobrze :)

ciąża

30 sie 2016 - 20:44:24

To Twoje cialo i uwazam ze nie mozna Cie tępić za decyzje.
Oczywiście ja rozumiem Twoja sytuacje ale za pewne lekarz nie wykona aborcji. Bedzie to mozliwe jezeli płód faktycznie bedzie uszkodzony czyli wykarze to prenatalne badanie.
Jest mozliwe abys powiedziaa wszystkim prywatnemu lekarzowi moze cos doradzic

To Twoje cialo i uwazam ze nie mozna Cie tępić za decyzje.
Oczywiście ja rozumiem Twoja sytuacje ale za pewne lekarz nie wykona aborcji. Bedzie to mozliwe jezeli płód faktycznie bedzie uszkodzony czyli wykarze to prenatalne badanie.
Jest mozliwe abys powiedziaa wszystkim prywatnemu lekarzowi moze cos doradzic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-30 20:44 przez maadlin.

ciąża

30 sie 2016 - 21:33:18

Przeczytaj do końca!
1. możesz usunąć ciążę ale to nie jest dobre wyjście ani dla Ciebie ani dla dziecka.
2. Co zrobiłabym ja. są grupy wsparcia dla kobiet, poszłabym tam i poprosiła o pomoc, bo czytam, że nie masz pomocy ani od faceta zresztą co to za facet jak pije i pali i nic nie posiada od takich trzeba z daleka trzymać się,
i poprosiła o pomoc, donosiłabym ciążę i
wyjścia są dwa rodzisz i oddajesz dziecko, bo co z Ciebie za matka w sumie jak Ty palisz i pijesz to patologia a nie matka współczuję dziecku, które już masz

albo rodzisz dziecko, zatrzymujesz je i zmieniasz życie swoje, czyli zostawiasz faceta, przestajesz pić, palić i stajesz się wartościowym człowiekiem - kobietą i mamą dla swoich dzieci

a jak nie to marny twój los... jak Ty się nie zmienisz to czarno widzę Twoją przyszłość.

Kobiety Wasz problem polega na tym, że nie dość, że same jesteście niedojrzałe, palicie papierosy, pijecie piwsko, wódkę, drinki jedym słowem patologia społeczna , nic nie posiadacie ani wykształcenia, ani nie macie żadnego majątku - zabezpieczenia finansowego, mieszkania to zamiast uczyć się, pracować, osiągnąć coś w życiu to... jedyne co umiecie to uprawiać seks w dodatku z nieodpowiednim facetem.
Nie wiem co masz zrobić i tak już jest źle bo tkwisz w związku z nieodpowiednim facetem, niestety nie ma takiej antykoncepcji dającej 100% pewności , że nie zajdziesz w ciążę ale trzeba było czytać ulotkę tam jest wszystko napisane.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-30 21:40 przez ADERAINA.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezent na walentynki dla chlopaka