Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Przedwczesny poród.

21 sty 2016 - 19:06:14

Hej,

mam pytanie do dziewczyn, co miały podobną sytuację.
Niestety istnieje ryzyko u mnie przedwczesnego porodu. Miałam dzisiaj silne skurcze brzucha. To moja pierwsza ciąża i szczerze mówiąc nie wiem czy to akurat to są te skurcze. Zaniepokoił mnie ten stan i poszłam do lekarza. Okazuje się, że dziecko ułożyło się głową w dół. Nie ma rozwarcia macicy. Jestem w 22 tygodniu.

Czy jest szansa, że dziecko zmieni pozycję?

Ktoś miał podobną sytuację gdzie skończyło się dobrze?

Przedwczesny poród.

21 sty 2016 - 19:12:52

zmieni pozycję jeszcze wiele razy.

Anonim

Przedwczesny poród.

21 sty 2016 - 19:15:57

Cytat
alicja70
zmieni pozycję jeszcze wiele razy.

Czyli nie martwić się na zapas? Bo w sumie byłam u lekarza w zeszłym tygodniu i nic nie mówił, że ułożenie jest niepokojące.

Przedwczesny poród.

21 sty 2016 - 19:17:55

nie masz sie co martwić. bedzie fikało koziołki :).

Anonim

Przedwczesny poród.

21 sty 2016 - 22:42:43

Cytat
alicja70
nie masz sie co martwić. bedzie fikało koziołki :).

Oby :)

Przedwczesny poród.

22 sty 2016 - 07:20:23

No ale co lekarz na te skurcze powiedział?A w ogole przeszły ci?

Anonim

Przedwczesny poród.

22 sty 2016 - 12:31:27

Cytat
filipekkrol
No ale co lekarz na te skurcze powiedział?A w ogole przeszły ci?

No w sumie ta lekarka nie była zbyt rozmowna. Nic takiego nie mówiła na te skurcze, a dzień wcześniej miałam biegunkę, więc to mogło być wynikiem zatrucia. Teraz takiego intensywnego bólu nie ma. Jedynie jakieś lekkie pobolewanie.
Zaleciła mi leżenie, przepisała no-spę i aspargin. No i jak nadal będę mieć napięty brzuch pojechać do szpitala i tam dadzą mi hormony. Tylko odkąd brzuch mi urósł to brzuch mam napięty cały czas. A w zeszłym tygodniu byłam u lekarza i mówił, że jest ok.

Przedwczesny poród.

22 sty 2016 - 13:41:11

A bierzesz magnez? Ja brałam 4 tabletki dziennie.

Anonim

Przedwczesny poród.

22 sty 2016 - 17:34:45

Cytat
kasiula2
A bierzesz magnez? Ja brałam 4 tabletki dziennie.

Od wczoraj biorę, bo właśnie ten aspargin to to jest magnez. I przepisała mi 2 tabletki trzy razy dziennie.

No i w sumie wychodzi na to, że jak za dużo chodzę to te skurcze się pojawiają.
Poszłam do sklepu by kupić parę rzeczy, bo jak wstałam było ok trochę pochodziłam i już powoli zaczynałam je czuć, więc wychodzi na to, że chodzić mogę tyle co po domu i żadne wyjścia nie wchodzą w grę.

No i jeszcze zauważyłam, że od wczoraj z pochwy mam więcej wydzieliny, takiego mlecznego koloru z grudkami. Nie wiem czy to zły znak...na moje to kontrolnie powinnam mieć wizytę u lekarza w przyszłym tygodniu. Najwyżej pójdę sobie prywatnie.

Przedwczesny poród.

23 sty 2016 - 11:31:34

Cytat

Cytat
kasiula2
A bierzesz magnez? Ja brałam 4 tabletki dziennie.

Od wczoraj biorę, bo właśnie ten aspargin to to jest magnez. I przepisała mi 2 tabletki trzy razy dziennie.

No i w sumie wychodzi na to, że jak za dużo chodzę to te skurcze się pojawiają.
Poszłam do sklepu by kupić parę rzeczy, bo jak wstałam było ok trochę pochodziłam i już powoli zaczynałam je czuć, więc wychodzi na to, że chodzić mogę tyle co po domu i żadne wyjścia nie wchodzą w grę.

No i jeszcze zauważyłam, że od wczoraj z pochwy mam więcej wydzieliny, takiego mlecznego koloru z grudkami. Nie wiem czy to zły znak...na moje to kontrolnie powinnam mieć wizytę u lekarza w przyszłym tygodniu. Najwyżej pójdę sobie prywatnie.
Dobry pomysł, idź do innego lekarza.Niech inny specjalista wyrazi opinię. No i zdecydowanie musisz się oszczędzać. Odpuść zakupy, odpoczywaj. Często jest tak, że bardzo zagrożone ciąże udaje się uratowac przez to, że mama leżała i dużo odpoczywała.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc w konkursie