Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Odwoluje slub..

04 sty 2016 - 16:18:30

skoro masz wątpliwości to nie bierz ślubu, będziesz się dusić w tym związku, albo go zdradzisz, bo z tamtym jest Ci lepiej. 7 lat to sporo, ale zastanów się czy warto marnować sobie resztę życia tylko z przyzwyczajenia do drugiego człowieka?

Odwoluje slub..

04 sty 2016 - 21:56:51

Jeśli masz wątpliwości, to lepiej rozejść się przed ślubem niż po ! Uważasz, że nie kochasz, chociaż jesteś kochana to coś tu nie gra :(
Poznałaś teraz faceta, który jest inny, ale czy na pewno to ten to czas pokaże. Przypuszczam , że na początku obecnego związku, który ma być sfinalizowany ślubem też miałaś podobne wrażenie, że to ten jedyny itd...?
Zrobisz jak uważasz, ale nie możesz sugerować się tym co mówią inni np Twoi rodzice czy znajomi. Decyzja też musi być tylko i wyłącznie Twoja, abyś do nikogo nie miała pretensji, a co najważniejsze jest to Twoja przyszłość i życie.
Jeszcze jedno: jeśli faktycznie nowy facet jest tym jedynym,a Ty dla niego tą jedyną to ślub w lipcu może być z nim , a nie z obecnym niekochanym.
Może rodzina zrozumie Twoje wahanie i niepewność oraz pogodzi się z nowym wyborem?
Przypuszczam, ze zdania będą na forum podzielone, ale zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji?

Odwoluje slub..

04 sty 2016 - 22:15:21

Cytat
aanaaxd
przed tak wielkim dniem i ważną datą każda z nas miałaby ciut wątpliwości. Czy Twoje przemyślenia nie są spowodowane oczarowaniem i pierwszym wrażeniem wywołanym przez nowopoznanego mężczyznę? Czy ten nowopoznany mężczyzna jest faktycznie tak cudowny i wartościowy czy to może tylko Twoja chwilowa ocena, odskocznia?

Jedno jest pewne, jeżeli nie masz głębszych uczuć tylko i wyłącznie przyzwyczajenie względem przyszłego męża, ślub raczej nie jest dobrym pomysłem. Przy decyzji kieruj się swoim rozsądkiem, sumieniem i sercem, niewarto ładować się w związek bez przyszłości i miłości.

Powodzenia!

zgadzam się z cytowaną poprzedniczką, która tak mądrze napisała :)

dodatkowo pewnie endorfiny czy inne zauroczenie nowym mężczyzną wpływa na Twoje wątpliwości...

PAMIĘTAJ: TO TY BIERZESZ ŚLUB I BĘDZIESZ ŻYŁA Z FACETEM W MAŁŻEŃSTWIE NIE TWOI RODZICE CZY RODZINA

Odwoluje slub..

04 sty 2016 - 22:37:23

Myślę, że tak ważną dla Ciebie decyzje powinnaś podjąć sama bo nikt za Ciebie życia nie przeżyje.. to co mówią inni często jest mylne :) sama wiesz najlepiej jak jest między Wami i nie ma to znaczenia że kogoś innego poznałaś no chyba że zdradziłaś.. ale jeśli masz jakieś wątpliwości to najlepiej je rozwiać lub potwierdzić, bo to decyzja jednak na całe życie:) a ludzie czy rodzina i tak będą "gadać" to normalne.. Pozdrawiam

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Odwoluje slub..

04 sty 2016 - 23:41:13

Cytat
asiulkaasiulka
Myślę, że tak ważną dla Ciebie decyzje powinnaś podjąć sama bo nikt za Ciebie życia nie przeżyje.. to co mówią inni często jest mylne ...

Autorka napisała, że decyzja już podjęta: odwołuje ślub i podaje główne powody, a min. to, że kogoś poznała i tyle.

Nie potępiam, tak bywa i już.

Odwoluje slub..

04 sty 2016 - 23:53:34

kochana kiedys miałam ten sam problem choc nie planowałam brać slubu.miałam faceta z którym byłam 4 lata, ostatni rok z nim był dla mnie meczący, byłam z nim tylko i wyłacznie z przyzwyczajenia i sie do tego przyznaje głośno, bałam sie samotnosci, że nie bede miała do kogo sie przytulic pogadac pójść do łózka kiedy chciałam, aż w końcu pękłam i któregos dnia bez ogrudek powiedziałam mu, że go nie kocham że nie moge byc z nim. Po 15 latach to była najklepsza decyzja jaka podjęłam. po rozstaniu powiedziałam sobie, że wakacje sa m,oje i przyjaciółki żadnych facetów i co po 2 miesiacach znalazłam tego jedynego, z którym jestem do dzisiaj -jakieś 16 lat....:)mam 2 wspaniałych dzieci i jestem szczęśliwa.Boje sie pomyśleć co by było gdybym z nim została, jeśli masz watplkiwości przemyśl to poważnie, by nie było rozwodu, wyzwisk i nieporozumień. Jesli jest zaborczy nie zmieni sie po ślubie, jesli taki jest przez 7 lat nie miej zludzeń, zycze ci dobrej decyzji i szczęscia bo na pewno je znajdziesz odezwij sie potem jak sie to wszystko potoczyło u ciebie pozdrawiam gorąco

Odwoluje slub..

05 sty 2016 - 08:31:57

Człowiek myślący miewa wątpliwości, a już na pewno dopadają do one w momencie gdy ma podjąć decyzję na całe życie (przynajmniej teoretycznie). I nie jest tak, że będąc żoną przez następne (...)dzieścia lat nie znajdziesz się pod urokiem jakiegoś innego mężczyzny. Trudno nie zauważać urody, inteligencji i zalet innych ludzi i nie ulegać różnym fascynacjom. Ale miłość i szacunek do męża i do związku jaki się stworzyło pozwala zachować odpowiednie proporcje w zawieraniu nowych znajomości.
Jednak zastanów się jakie są prawdziwe przyczyny dla jakich miałaś zawrzeć związek i dla kogo to robisz? Lepiej skończyc to teraz niz po ślubie. I pamiętaj to twoje życie i nie bierz ślubu bo rodzice...rodzina...itp itd, bo to twoje "dożywocie", nie ich.

Odwoluje slub..

05 sty 2016 - 08:33:00

Człowiek myślący miewa wątpliwości, a już na pewno dopadają do one w momencie gdy ma podjąć decyzję na całe życie (przynajmniej teoretycznie). I nie jest tak, że będąc żoną przez następne (...)dzieścia lat nie znajdziesz się pod urokiem jakiegoś innego mężczyzny. Trudno nie zauważać urody, inteligencji i zalet innych ludzi i nie ulegać różnym fascynacjom. Ale miłość i szacunek do męża i do związku jaki się stworzyło pozwala zachować odpowiednie proporcje w zawieraniu nowych znajomości.
Jednak zastanów się jakie są prawdziwe przyczyny dla jakich miałaś zawrzeć związek i dla kogo to robisz? Lepiej skończyc to teraz niz po ślubie. I pamiętaj to twoje życie i nie bierz ślubu bo rodzice...rodzina...itp itd, bo to twoje "dożywocie", nie ich.

Odwoluje slub..

05 sty 2016 - 09:55:01

Czytam post ze łzami w oczach. Jakże jest mi on bliski. PONAD Rok temu dokładnie to samo przechodziłam. Jeżeli możesz, przeczytaj to 3 razy i ucz się na moich błędach.To nie tak, że mi się wydaje, a wiem że tak jest.. ze po 7 latach tak jak ja jakiś czas temu wpadłaś w monotonność. Zafascynował Cię inny facet - ale tylko na chwilę. Ja ślub odwołałam, broniłam się młodym wiekiem.Owszem, chciałam ułożyć sobie życie na nowo ale w głębi duszy Żałowałam.. bardzo. Tęskniłam.. jednak to 7 lat ( śmiechem, znalazłam miłość w gimnazjum) Wróciłam z podkulonym ogonem prosząc o 2 szansę... dpi ero po jakimś czasie ją dostałam, jestem teraz szczęśliwą zoną i wiem, że NIE BYŁ TO BŁĄD.Trudno to przyznać ale cała ta sytuacja umocniła nas obecny związek. Inaczej na niego patrze, z takim uczuciem, miłością, troską... Kazda tu pisze "jakbyś kochała, byś nie spojrzała na innego", " daruj sobie ślub skoro go nie kochasz" czy to taka prawda? Ja nie sądzę..

Odwoluje slub..

05 sty 2016 - 14:29:21

Rodzicom powiedz wprost - nie owijaj w bawełnę, nie kombinuj. Miałam taką samą sytuację cztery lata temu - ślub zaplanowany na sierpień, w lutym się rozstaliśmy. Bałam się rozmowy z rodzicami, wiedziałam, że wydali już sporo pieniędzy na tą imprezę, a tu lipa. Nikt głowy mi nie urwał, rodzice zaakceptowali moją decyzję, nigdy nie wypomnieli mi, że wydali pieniądze na darmo. Dla nich rodziców najważniejsze jest Twoje szczęście, więc nie będą Cię na siłę wpychać w ramiona faceta, z którym nie chcesz być.

Odwoluje slub..

05 sty 2016 - 14:54:26

ślubu nie bierze się z przyzwyczajenia...... to za mało żeby być z kimś całe życie, kolejna rzecz to fakt, że nie czujesz się komfortowo w tym związku, nie czujesz się wolna....a po ślubie mąż może stać się jeszcze bardziej zaborczy.... może chwilowo rozpatrując decyzję o ślubie, nie myśl o nowym facecie, wiesz na początku zawsze są fajerwerki, lepiej odstaw go na chwilę na bok i tak na serio zastanów się nad decyzją o ślubie, co do rodziny to ich nie słuchaj, oni nie biorą ślubu tylko ty, to ty masz żyć z tym człowiekiem nie oni

Odwoluje slub..

05 sty 2016 - 15:33:18

jeśli masz wątpliwości, nie patrz na rodziców bo to nie oni będą z twoim mężem żyć, tylko odwołaj to.

Odwoluje slub..

05 sty 2016 - 15:44:37

Dziwie się Twojej rodzinie.. Ze Cię nie wspierają, nie chcą jakoś pomóc. Jeśli odwołasz ten ślub, to zrobisz najlepszą rzecz jaką możesz. Przecież Ty go nie zdradziłaś ani nie skrzywdziłaś w żaden inny sposób, skrzywdzisz go jeśli weźmiesz ten ślub. To jest decyzja na całe życie i tutaj nie ma mowy o zadnych watpliwosciach. Jesteśmy tylko ludzmi i takie sytuacje sie zdarzaja, podziwiam Cie ze umiesz sie do tych watpliwosci przyznac i chcesz cos tym zrobic. Po slubie bedzie za pozno... Zyczę powodzenia pociesza

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 2/5

Odwoluje slub..

08 sty 2016 - 11:48:11

Cytat
Onyksowa
Dla nich rodziców najważniejsze jest Twoje szczęście, więc nie będą Cię na siłę wpychać w ramiona faceta, z którym nie chcesz być.

Onyksowa niestety nie wszyscy rodzice mają takie mądre i rozsądne podejście. Znam dziewczyny, które zostały niemal wydziedziczone z rodziny za rozstanie się z chłopakiem który był ulubieńcem rodziców i z którym oni wiązali przyszłość córki.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-08 11:56 przez KrystynaProst.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Powracający po 10 latach ojciec i kryzys w związku :(