Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 12:31:59

Witam was dziewczyny

Piszę do was bo wiem,że mi pomożecie jak kiedyś gdy miałam inne problemy.
Otóż mam 30 lat i jestem z chłopakiem prawie 3 lata. Mamy małe dziecko.
Nie jest to mój mąż tylko narzeczony.
Mój problem polega na tym, ze jestem bardzo zazdrosna o swojego partnera.
1.Jest atrakcyjny
2.Mało wylewny(nie okazuje specjalnie żadnych uczuć wobec mnie, nie komplementuje, nie chwali ogólnie nic nie robi)
3. Traktuje mnie bardziej jak siostrę niż swoją kobietę.
4. Generalnie już taki jest i rozmowy ani błagania nie pomagają aby stał się bardziej uczuciowy.
5.Jednak wiem że mnie kocha.
6.Ma taki styl bycia to u nich rodzinne:(

ja jestem atrakcyjną kobietą mam powodzenie, jednak przy nim czuje się cały czas gorsza od innych, brzydka i beznadziejna.
robię mu awantury o wszystko, o to że się gapi na inne laski przypadkowo, że w teledysku jest jakaś rozebrana dupa bo w dzisiejszych czasach tylko to pokazują ! że wychodzi często do kolegów, kontroluje go jak tylko mogę,pytam z kim pisze, kto dzwonił co chciał itp, jak wchodzi na fb to jestem wściekła żeby przypadkiem nie zobaczył jakiejś fajnej dupy, jak siedzimy razem w pokoju, to nie idę nigdzie czegoś porobić posprzątać itp żeby przypadkiem nie włączył sobie programu muzycznego a tam będą gołe laski i będzie się patrzył, on nie daje mi w zasadzie żadnych powodów abym była taka zazdrosna, ale nie mogę się powstrzymać, i widzę, że jego to nakręca czasami, jeśli widzi że ja jestem zazdrosna, wiem, że wtedy wzrasta jego ego czasami specjalnie coś powie tak, żebym była zazdrosna i wściekła. Nie nawidzę innych dziewczyn i na samą myśl, że się na jakąś gapi szlag mnie trafia! jest mi bardzo z tym źle bo nie mogę się skupić na własnym życiu. Mój tata zdradzał mamę więc chyba stąd się to wzięło, a mama mnie gnoiła całe życie więc niska samoocena u mnie to numer 1 :( czytam rożne fora i artykuły o zazdrości ale nic mi to nie pomaga, umówiłam się na 1 wizytę do psychologa i mam nadzieje że pomoże ale nie każdemu podobno więc szukam ratunku wszędzie będę wdzięczna o pomoc pozdrawiam

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 12:50:15

No cóż, nie wiem czy jesteś atrakcyjna, ale głupia życiowo na pewno...daruj szczerość, ale tylko tyle można napisać po przeczytaniu tego, co wyżej...

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 13:13:11

rozumiem cie ..porozmawiaj z lekarzem super
bedzie dobrze !! :*

Anonim

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 13:26:49

Co masz na myśli głupia życiowo ?

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 13:53:19

gdybyś faktycznie miała niską samoocenę to byś nie pisała o tym, że masz powodzenie i wiesz, że jesteś atrakcyjna ;)

zgadzam się z koleżanką wyżej co do tego, że jesteś głupia życiowo. Możesz stracić faceta przez takie akcje. Słyszałaś, że podstawą związku powinno być zaufanie? no właśnie... ;) Zastanów się, czy chciałabyś, żeby to Twój facet Ciebie tak traktował i weź pod uwagę to, że w końcu może skoczyć gdzieś na bok, skoro Ty i tak wychodzisz z założenia, że myśli non stop o innych laskach

zastanów się też nad tym, czy nie przerasta Cię już ta zazdrość, może warto udać się do psychologa i teraz piszę serio, bez uszczypliwości :) być może ze względu na sytuację między Twoimi rodzicami podświadomie się boisz, że ktoś ukradnie Ci ukochanego, tylko w zły sposób starasz się zadbać o to żeby tak się nie stało

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 14:29:01

postaw się na jego miejscu. czy czułabyś się fajnie, gdybyś nie mogła nawet w telewizji obejrzeć żadnego programu, bo Twoja dziewczyna będzie robić Ci o to wyrzuty? To tylko facet, każdy musi czasem spojrzeć na inną kobietę, co nie oznacza, że od razu chce ją zaciągnąć do łóżka.

Porozmawiaj z partnerem, że czujesz się przez niego niedoceniona, może tu jest pies pogrzebany? niby wiesz, że Cie kocha, ale Ci tego nie okazuje. Sama też musisz pokazać, że jest dla Ciebie ważny. Zacznijcie o siebie zabiegać jak kiedyś.

Skoro nie daje Ci powodów do obaw to się nie nakręcaj, faceci nie lubią jak baba sobie dopowiada. Nie możesz go mieć tylko dla siebie, kobiety będą go otaczać, chociażby w pracy. Musisz się z tym pogodzić, to normalne. Awantury i sceny zazdrości nie polepszają sytuacji, w końcu facet tego nie wytrzyma. Wyluzuj, nie nakręcaj się i przede wszystkim szczerze ze sobą porozmawiajcie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-13 18:34 przez marciaa0407.

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 16:51:27

Cytat

Co masz na myśli głupia życiowo ?

Głupi życiowo jest dla mnie ktoś, kto nie będąc już niedojrzałą smarkulą, (a Ty jesteś 30-letnią matką), traci czas i energię na tak idiotyczną kwestię jak nieuzasadniona niczym zazdrość.Jesteście w związku, tworzycie rodzinę, wychowujecie dziecko-myślę,że w waszym domu powinno mieszkać szczęście.Zauważ je, zatrzymaj i pielęgnuj, bo za chwilę tak osaczysz faceta,że po prostu odejdzie. Chorobliwa zazdrość, a w Twoim wydaniu niestety taka jest, bywa częstym powodem rozstań.Chcesz tego? Jeżeli Wasz związek oparty jest na solidnych podstawach, a nie jedynie na fizycznej atrakcyjności partnerów i przypadkowej ciąży, owocem której jest maleństwo-możesz być spokojna. Każdy człowiek podziwia to, co ładne-nie oznacza to, że łączy z tym prawdziwe uczucia. Można podziwiać piękne ciało mężczyzny lub kobiety, ale dotykać i tulić chce się tylko te, które się prawdziwie kocha...i wcale nie muszą być doskonałe. Mądry to wie, głupi nie i dlatego cierpi.

Anonim

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 18:41:12

Bardzo mądre słowa dziękuję

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 19:43:27

Moim zdaniem powinnaś dać na wstrzymanie. Taka zazdrość do niczego dobrego nie prowadzi a wręcz przeciwnie może spowodować że on nie będzie chciał tak żyć i zakończy ten związek. Jeśli go kochasz to mu zaufaj ! Kredyt zaufania .. prowokuje Cię do zazdrości bo chce żebyś mu udowodniła jak bardzo Ci zależy na nim. Facet jak facet ma oczy których mu nie zakleisz.. Ty powinnaś się cieszyć idąc ulicą ze masz takiego faceta niech inne Ci zazdroszczą , a nie Ty pokazuj zazdrość

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

30 paź 2015 - 20:38:54

Cóż, ja też byłam kiedyś chorobliwie zazdrosna, ale z tego "wyrosłam". Powodem u mnie był związek z facetem, który na mnie nie zasługiwał, okłamywał mnie i zdradzał (o czym dowiedziałam się późno), i przez cały czas mnie krytykował, doszukując się wad. Moje relacje z matką również nie były najlepsze, bo również zbyt mocno i często mnie krytykowała.
Wiem o czym mówisz, twierdząc, że masz niskie poczucie własnej wartości, dodając jednocześnie, że wiesz, że jesteś całkiem atrakcyjna. Czułam dokładnie tak samo. Wiedziałam, że mam powodzenie, że się podobam facetom, ale jednocześnie czułam się kompletnie nieatrakcyjna, bo w głowie miałam tą ciągłą krytykę.
Po rozstaniu z tym toksycznym facetem przez długi czas w nowym związku również byłam zazdrosna. Może nie aż tak chorobliwie, ale jednak ciągle bałam się tego, że zostanę znowu oszukana. W pozbyciu się tej zazdrości pomógł mi mój nowy facet, który widząc, że jestem zazdrosna zawsze podkreślał, że nie wszyscy faceci są tacy sami i że nie mogę na niego patrzeć z perspektywy zachowań poprzedniego faceta. W końcu mnie przekonał:)
Co Ty możesz zrobić? Odizoluj się od matki, jeśli wprawia Cię w kompleksy. Staraj się jak najczęściej wyglądać i czuć się dobrze, bo to dodaje pozytywnej energii, siły i dzięki temu rzadziej będziesz myślała o sobie jak o kimś gorszym. Jak dobrze wyglądasz dobrze się czujesz. Jak masz ciekawe zajęcia, pasje to jesteś również kimś interesującym.:) Jak widzisz jakieś fajne dziewczyny, to nie reaguj agresją. Przede wszystkim Twój facet wybrał Ciebie, więc znaczy, że dla niego jesteś od takiej dziewczyny bardziej atrakcyjna. A jeśli widzisz naprawdę fajną laskę to nie myśl o niej jak o konkurencji, ale jak o inspiracji: może kupisz sobie podobne buty/szpilki? Może jej styl zainspiruje Cię do założenia czegoś podobnego? Poza tym na ogół każdy ma jakieś wady, nawet te wyjątkowo atrakcyjne dziewczyny;)
No i kolejna rzecz: nie ma co pokazywać facetowi jak to się jest o niego zazdrosnym. Faceci szybko obrastają w piórka i potem wydaje im się nie wiadomo co. To on ma być zazdrosny i to on ma za Tobą biegać, a nie Ty za nim. Faceci bardziej od bycia uwielbianym do nieprzytomności przez kobietę potrzebują uwielbiać kobietę.
Poza tym jak myślisz o sobie jak o kimś gorszym to tak też będziesz postrzegana i traktowana. A jak chcesz być traktowana wyjątkowo, to musisz siebie postrzegać jak osobę wyjątkową. A na pewno taka jesteś:)

Anonim

CHOROBLIWA ZAZDROŚĆ

31 paź 2015 - 10:49:53

Bardzo wam dziękuję za wypowiedzi dużo mi to daje do myślenia i macie rację oczywiście najgorsze jest to że jedna część mnie się stara być ok a druga nie i ciągle ze sobą walczę ale po przeczytaniu tych komentarzy jest mi lepiej i staram się nad sobą panować :-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zostać czy odejść?