Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

sprawdzony stomatolog

2 minuty temu

sklep detailingowy

26 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Problemy z przyszłą teściową

13 paź 2015 - 10:55:24

Witajcie użytkowniczki.Dziękuje za zajrzenie do tego wątku.Chciałabym podzielić się swoją historią i prosić o jakąś rade.A więc tak:
Prawie rok temu wyprowadziliśmy się z narzeczonym(wtedy chłopakiem) do domu jego rodziców na dalekiej wsi.
Przed przeprowadzką moje stosunki z teściową układały sie w miare ok,jakoś się dogadywałyśmy i myślałam,że tak będzie i po przeprowadzce,ale sie myliłam. Teściowa początkowo starała się być miła,później kiedy partner wyjechał w delegacje do pracy próbowała zdeskredytować go w moich oczach i ciągle wymyślać mu kolejne wady.
Kiedy narzeczony wreszcie wrócił teściowa stała sie nie do zniesienia,partner znalazł tu prace ale jego matce i tak było źle,bo on jest leniwy i nic w życiu nie osiągnie.
Zaczeła być bardzo wścibska,coś było nie po jej myśli to awantury i płacz.Narzeczony w końcu pracował 9h w pracy,a potem do wieczora na gospodarstwie,jednak i to było teściowej za mało.Mnie ciągle się czepia o jakieś głupstwa,wypomina wszystko i traktuje jak kogoś niższej kategorii.
Wszystko pogorszylo sie jeszcze,kiedy poinformowaliśmy teściów,że wyjeżdżamy.Usłyszeliśmy tyle złych słów,że nic tylko iść się pakować.
Próbowaliśmy wyjaśnić rozsądnie czemu to robimy(mało miejsca,dziecko w drodze,a tam mamy dom dla nas;na śląsku lepsze perspektywy i rozwój),ale to nie pomogło.
Co zrobić,żeby teściowa zrozumiała,że nie może za nas decydować i jak przetrwać z nią w jednym domu ten miesiąc skoro nie wolno mi się stresować a ona nie daje nam żyć?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-13 11:00 przez Anonim.

Problemy z przyszłą teściową

15 paź 2015 - 09:16:59

Bardzo dobrze, że podjęliście decyzje o wyprowadzce, a przez ten miesiąc może spróbuj jej unikać. Myślę, że jak się wyprowadzicie to wtedy poczuje, że was "straciła" i się trochę ogarnie lekarz

Problemy z przyszłą teściową

15 paź 2015 - 09:21:32

Cytat

Co zrobić,żeby teściowa zrozumiała,że nie może za nas decydować i jak przetrwać z nią w jednym domu ten miesiąc skoro nie wolno mi się stresować a ona nie daje nam żyć?
Cofnąć się w czasie i pokazać, że jesteście dorosłymi ludźmi :) A na serio: teraz już nic nie zrobisz, musisz jakoś przeżyć ten miesiąc.

Problemy z przyszłą teściową

15 paź 2015 - 17:11:17

Teraz już nic nie rób, nie wlaź jej w 4 litery to na pewno. Jak sie wyprowadzicie to dopiero zobaczy jak bedzie pusto w domu o pomocy przy gospodarstwie Twojego narzeczonego nie wspomne, powodzenia i nie denerwuj sie bo w tym stanie nie powinnaś :)

Problemy z przyszłą teściową

09 lis 2015 - 15:29:49

Nie wdawaj się w dyskusje i utarczki, bo to może zaszkodzić dziecku. Po prostu staraj się zachować zimną krew i unikaj tej kobiety. Życze powodzenia pociesza

Problemy z przyszłą teściową

09 lis 2015 - 15:33:55

a nic nie zrobić po prostu spakowac sie i wyjechac jak najdalej od niej.

Problemy z przyszłą teściową

09 lis 2015 - 15:51:54

nie wchodzić jej w drogę do czasy wyprowadzki i tyle. Jakoś dasz radę

Problemy z przyszłą teściową

09 lis 2015 - 16:18:07

Oj współczuję...

Moim zdaniem najlepiej jak usiądziecie i na spokojnie wszystko wyjaśnicie nie dając się ponieść emocjom- jeśli ona będzie histeryzować to przeczekajcie ze stoickim spokojem jak z dzieckiem aż skończy ryczeć i znów przekażcie suche informacje.

Najważniejsze:
- musicie zapewnić niemal w każdym zdaniu że ją szanujecie i kochacie, np:
"Szanujemy Twoje zdanie jednak jesteśmy małżeństwem i wspólnie podjęliśmy taką decyzję"
- musicie być zgodni!
- musicie być konsekwentni
- nie dawać się sprowokować

...i pamiętaj - teściowa nie jest Twoim mężem- tylko z nim musisz żyć w zgodzie. Jeśli z teściową się nie da- zrób wszystko co w Twojej mocy, ale od dwóch strona zależy efekt nie tylko od Ciebie więc odpuść.

Problemy z przyszłą teściową

09 lis 2015 - 17:48:52

Ktoś mi kiedyś sypnął, że po pojawieniu się wnuków teściowie stają się "do zniesienia", więc może niedługo teściowa zmieni swoje nastawienie?
A przez najbliższy miesiąc spróbuj nie wdawać się w niepotrzebne dyskusje z nią, w razie czego poczytaj książki lub zrelaksuj się prz muzyce. :)
Może teściowa sie boi, że "odbierzesz" jej syna? Wiele matek ma takie odczucia, nawet jak ich dzieci od dawna są dorosłe. ;) Może to dlatego jest taka zgryźliwa?

Problemy z przyszłą teściową

10 lis 2015 - 14:14:06

Co zrobić, by teściowa zrozumiała, zmieniła zdanie i była wam przychylna? Nic. Powiem z mojego doświadczenia - jeśli rozmowy nie dają efektów, trzeba dać spokój, bo inaczej można się nerwicy nabawić. Trzeba żyć po swojemu, z niczego się nie tłumaczyć, a "mamusi" odpuścić. Wyluzujcie, cieszcie się sobą, życiem razem i róbcie tak, jak uważacie - przecież nie dzieje się nic złego, prawda? Usamodzielniacie się i tyle. I bez tłumaczeń "mamusi", bo jesteście dorośli. Życzę wszystkiego dobrego.

Problemy z przyszłą teściową

10 lis 2015 - 14:59:16

dziewczyno daj sobie spokój, pakuj się i wyjeżdzaj i zastanawiaj się jak ją przekonać do swoich racji, tu nie ma żadnej Twojej winy..... i najważniejsze nie daj sobie wejść na głowę, dobrze robicie że się wyprowadzacie, ja też mam teściową i jej też ciągle nic nie pasuje mp. najpierw mówi żebym już nie tyła bo będę za gruba, a za jakiś czas namawia mnie do jedzenia... sama sobie zaprzecza, już taki typ człowieka i nic nie zrobisz, jedz jak najdalej i spokój

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rozstanie po kłotni