Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Wiara,kosciol,a chodzenie do kosciola

27 wrz 2015 - 10:01:15

Hej
Jak to u Was jest.
Jestem wierzaca,ale nie praktykujaca.Nie chodzimy z mezem do kosciola.Jezeli juz to bardzo malo.W piatki jemy potrawy miesne.Kiedys ksiadz zapytany na koledzie dlaczego tylko w Pl nie jemy moesa w pt.nie potrafil na to odp.

Ale pytanie mam takie.
Czy czepia sie tesciowa o to,ze nie chodzicie do kosciola i jecie w pt.mieso.
Dzis pewnie sie zapyta...wiec odpowiem jej grzecznie,ze ja nie sprawdzam czy chodzi czy nie.Uwazam,ze to jest kazdego inwidualna sprawa i nic nikomu do tego.
Pozdrawiam.

Wiara,kosciol,a chodzenie do kosciola

27 wrz 2015 - 11:04:19

Masz rację,u nas jest to samo...Wierze ale nie w księży,zamisat iść do kościoła,wolę iść na cmentarz i tam się pomodlić...wtedy jakoś bardziej to czuję.A odnośnie mięsa też jemy w piątki jeśli tak wypadnie...Jeśli ktoś pracuje ciężko fizycznie,to soryy ale po lekkim jedzieniu sił miał nie będzie...księżą niech sobie w piątki poszczą....

Wiara,kosciol,a chodzenie do kosciola

27 wrz 2015 - 11:20:23

nic nie musimy robic na pokaz, każdy z nas będzie odpowiadał po smierci za twój czyn.
Zaden ksiądz czy teściowa nie ma tu nic do gadania.

Wiara,kosciol,a chodzenie do kosciola

27 wrz 2015 - 11:24:57

Poczytaj o różnych formach wiary. Jest coś takiego jak deizm, ateizm itd Przynależność do pewnych grup wiąże się z akceptacją panujących zasad.

Jeśli ktoś nazywa się wegetarianinem, a dziennie spożywa mięso -bo taką ma ochotę, to jest to delikatnie mówiąc zachowanie zupełnie sprzeczne z ideologią. Ale można? No można, nikt przecież nie zabroni.

Warto tylko pamiętać, że w każdym aspekcie życia powinno się respektować zasady miejsc w których jesteśmy, grup do których należymy czy ludzi z którymi żyjemy. Jeśli zasady nie odpowiadają to zmieniamy na to co nam pasuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-27 11:27 przez emaergieo.

Wiara,kosciol,a chodzenie do kosciola

27 wrz 2015 - 11:27:50

Ja z mężem z kolei staramy się pościć w piątek, ale co do kościoła to mamy podobne podejście...
"PAmiętaj, abyś dzień święty święcił", chodzimy w niedziele do kościoła, ale żeby się pomodlić na tyle czasu ile potrzebujemy. Nie chodzimy na Msze Świętą, bo zwyczajnie nie pasuje nam to co mówią księża na kazaniu.
Chodzimy dla siebie, nie na pokaz. Jak widzę jak ludzie niedziele nagle się stroją i stoją jak takie snoby w kościele to mam dość. Zobaczcie np. jak to wygląda na procesji w Boże Ciało, masakra.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-27 11:28 przez makeupkit.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak odzyskać 9zł za potwierdzenie tożsamości?