Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:31:56

Dziewczyny,
mam już dość. Ta sytuacja ciągnie się od roku.
Na ówczesnych studiach poznałam faceta, z którym zaczęłam się spotykać. Było miło, fajnie, żart, żarciki, na początku naszej znajomości wspomniał, że nie chce teraz związku. Ja w sumie też o tym nie myślałam, mój poprzedni związek wystarczająco mnie zmęczył.
Spotykaliśmy się coraz częściej, zostawał u mnie na noc, planowaliśmy wspólne wyjazdy, jezdziliśmy razem na wycieczki...
Kiedy wydawało mi się, że to prowadzi już do czegoś konkretnego on oświadczył, że wybiera się na wakcje z koleżankami. Dowiedziałam się o tym praktycznie w dzień jego wyjazdu.
Mam mętlik w głowie, wiem, że czeka mnie poważna rozmowa... ale od momentu wyjazdu prawie nie jem, słabo sypiam. Nie wiem co myśleć. Wiem, że za bardzo się zaangażowałam, a z jego strony...właśnie nie wiem, ehh:(.

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:39:28

Nie chciałabym Cię dołować ale wg mnie ten "związek" nie ma przyszłości. Jeśli myślisz o czymś poważnym to powinnaś raczej zerwać tą znajomość bo dostarcza Ci tylko stresu...

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:41:37

@Pralinka92 a moim zdaniem powinna z nim szczerze porozmawiać a nie urywać znajomości od tak. Może jemu też zależy tylko nie wie sam na czym stoi? Szczerość to podstawa! :)

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:44:10

Przede wszystkim należy ustalić czy ich związek był związkiem na wyłączność czy po prostu taką "luźną znajomością". Z doświadczenia wiem, że jesli facet jest zakochany to raczej nie potrzebuje innych kobiet i nie wyjeżdża z nimi na wakacje nie informując o tym swojej dziewczyny

Anonim

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:46:59

Nie wiem co mam myśleć, to, że sytuacja mnie wykańcza to jasne...
Szczerze mówiąc coś takiego zdarzyło mi się pierwszy raz:(. Chyba wciąż mam nadzieję.

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:47:17

@Pralinka92 a czy posiadając dziewczynę facet nie może mieć koleżanek? nie każda dziewczyna jest potencjalnym zagrożeniem. Głupio zrobił że wcześniej nie powiedział o wyjeździe i nie zaproponował autorce ale.. bez rozmowy nie wyjaśnią sytuacji

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:50:16

Oczywiście, że może mieć koleżanki ;) Nie można izolować faceta od otoczenia... Ale byłoby mi przykro gdyby mój facet ukrywał jakieś znajomości i nie informował mnie o swoich planach. Może po prostu jestem przyzwyczajona do tego, że w związku decyzję podejmuje się wspólnie ;)

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:55:10

@Pralinka92 akurat tu się w pełni zgadzam z Tobą! :) głupio zrobił, dlatego zamiast ucinać znajomość najpierw powinna z nim poważnie pogadać, żeby oboje się jasno określili :)

Anonim

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:56:42

Nie ukrywał tego całkiem, bo wiedziałam, że ona jest itd. No ale troszkę mnie wcięło jak się dowiedziałam. Ryczałam przez trzy dni. Zapewniał, że nic go z nią nie łączy... z resztą nie jechali sami.
Jestem naprawdę w kropce.

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 12:58:23

Rozmowa to podstawa w związku ;) Też uważam, że powinna z nim porozmawiać, po prostu ja w takim związku nie czułabym się pewnie i bezpiecznie dlatego prawdopodobnie skłaniałabym się do zakończenia go. Natomiast bardzo ciężko jest coś komuś poradzić jeśli nie zna się dobrze sytuacji...

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 13:07:32

Oczywiście przeczytałam inne wpisy i zgadzam się z nimi. Jestem jednak czasami za niekonwencjonalnymi zachowaniami np.
dorób sobie w głowie historie ,że nie jesteście razem, to luźny związek , a Ty jesteś frywolną dziewczyną ,która jak wyjedzie, skorzysta z tego czasu na rzecz zabawy itp. Powiedziałabym mu "właściwie to przyda nam się przerwa od spotkań, wiesz X, takie odświeżenie. przemyślałam to i fajnie, bo mam dużo do nadrobienia" niech poczuje że żałuje iż nie zostaje z Toba. najlepiej wstapic do niego super odstawiona w drodze na impreze;)

mi nieraz cisneły się łzy do oczu i byłam wściekła, chciałam sobie wyrywać włosy z głowy.... zacisnełam zęby, nie pokazywałam i w konsekwencji i tak stawiałam na swoim. każdy zatęsknił

może to wydaje się głupie, dziecinne itp. ale zdaje mi się że w pierwszej fazie nie ma co być takim super szczerym ( tak samo jak nie mowimy o naszych wadach przy pierwszym spotkaniu ) Ja zawsze bawiłam się w gierki większe i mniejsze - dobrze na tym wychodzilam. zawsze to facet mi sie przez to nudzil, uczepiony do nogi.

podkreslam tez ze jestem w 3 letnim zwiazku , wiec nie jestem randkowiczka obecnie.

Anonim

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 13:19:44

@olalalalala czyli uważasz, że nie powinnam być całkiem szczera? Chciałam zapytać czemu nie powiedział, czemu zrobił z tego taką tajemnicę... ale im bardziej myślę nad tą rozmową tym mniej wiem co powiedzieć.

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 13:56:38

Moim zdaniem, jeśli zaczniesz z nim poważną rozmowę, to po prostu otrzymasz odpowiedź, że przecież ustaliliście, że nie chcecie związku. Ja bym przemilczała, wzięła się w garść, poszła na jakąś imprezę, wyjechała z kolegami (no, ale oczywiście nic na siłę i nic na pokaz-tylko gdybym miała taką ekipę i takich kolegów), żeby się zdystansować, nabrać oddechu i pozwolić facetowi na skonfrontowanie się z tym jakie to wzbudza w nim uczucia. Bo może jak on jest z Tobą i sobie jedzie z koleżankami to jest ok, ale jakbyś Ty oświadczyła, że dziś się nie spotkacie, bo idziesz czy jedziesz gdzieś z kumplem, to może by mu się zaświeciła lampka i może zaczął by się zastanawiać, trochę straciłby pewności siebie...Ty rób jak uważasz, ale płacz i lament to chyba nie jest dobry pomysł.

Anonim

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 15:11:35

@starababa Masz rację, że płacz i lament nic nie da, ale po prostu opadłam już z sił. Niedługo wraca i nie wiem co zrobić, rozważałam różne opcje, zakończyć to, powiedzieć wszystko lub wyśrodkować czyli co nieco wspomnieć ale również wyjechać lub przestać się odzywać na jakiś czas. Może moje zachowanie wydaje się dziecinne, ale jak w grę wchodzą jakieś uczucia to głupieję, ze wszystkim innym zawsze radziłam sobie sama.

Nie wiem co zrobić

05 sie 2015 - 16:02:25

niestety, czasami trzeba odciac uczucia i postapic właściwie. to cechuje osobe dojrzałą.

a z ta nieszczeroscia mialam na mysli lekkie pomanipulowanie jego uczuciami.
zagranie roli, jak w filmie.
musisz najpierw wyobrazic sobie tą postać. dziewczyna ,która się łatwo angażuje, zakochuje się w koledze. on zdajac sobie z tego sprawe, mimo wszystko oświadcza ,że wyjeżdża z koleżankami. ona lamentuje 3 dni, jest wsciekla i załamana mimo że nie ma na to żadnego wpływu. on uświadamia sobie ,że ona będzie dla niego zawsze. niezaleznie co zrobi, z kim nie wyjedzie... ona bedize czekać.

relacje wygladaja tak że wymieniamy jakby uściski dłoni. jeśli on Ci tej dłoni nie podał, Ty nie mozesz nadal wyciagać ręki!

na każdą jego akcje powinna być Twoja surowa reakcja

Więc dziewczyna z opowieści uświadamia sobie ,że musi być stanowcza, mimo przykrych uczuc wewnetrznych. Postanawia za wszelka cene popsuć mu nastrój.
To nie jest tak że on kompletnie nic do Ciebie. Przecież to oczywiste, po prostu jego uczucia trzeba skierować w inną strone. Widać szuka emocji. Powinnaś mu je dać!

Udawaj bardziej rozpustną. Zacznij mu opowiadać o znajomości którą wczoraj zawarłaś.
Wspomnij o marzeniach seksualnych, sugerujac ze nie chodzi o niego i wrzuć na tapete umięśnionego faceta.
TO DZIAŁA
kiedyś nawet zapałki nosiłam z aktami facetów:D

Spróbuj potraktować go jak kolege - geja. Może dopytaj w której sukience Ci jest lepiej przed wyjściem na spotkanie z kolegą. Nazywaj go kobiecymi określeniami np słodki, uroczy itp kazdego faceta może to wkurzyć.

Przestań mieć dla niego tyle czasu. Zajmij się tym co masz wokół siebie. Stwórz obraz - mozajkę jak nie wiesz co robić. I przedewzsystkim chwal sie wszystkim co robisz.
Odsuń skromność i stonowanie na dalszy plan.

Najlepsze jest ... patrzenie na efekty.
Np pisz tak jakbys chcila mu cos wyznac ale odpowiadaj dopiero po jednym dniu, udajac że nie pamietasz itp:D:D

opowiadaj mu o dalszych planach swoich , gdzie nie uwzględniasz go

zacznij zauwazac mankamenty w jego ubraniu, twarzy, włosach

pochwal go bardzo, postaw na piedestale rozkoszuj sie jak bardzo się cieszy, po czym go z niego zrzuc. ( chwal a potem zmien zdanie :D)

możecie mowic ze to dziecinne itp. ale wieksosc facetow jest podatna na takie manipulacje. to one przyciagaja bo nie jestesmy dla nich takie oczywiste i wielce zakochane.
wielkie oczy milosci pozostawmy na prawdziwy zwiazek i pare lat do przodu...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy dobrze robię?