Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 14:44:57

Całe życie nie umiałam schudnąć, zawsze byłam trochę krąglejsza, figura klepsydra/gruszka bo jednak cyckami pochwalić się nigdy nie mogłam, ale średnie były. Rok temu w lutym ważyłam jeszcze 72kg przy 166 ^^ Potem dostałam się na staż, gdzie był mobbing, w tym samym czasie miałam konkretne problemy sercowe, dylematy, problemy rodzinne i tak jakoś same nawyki żywieniowe mi się zrobiły, że jadłam 4 razy dziennie, ale mniejsze porcje, czasami rzadziej (w nerwach nie potrafię jeść). Do tego miałam dużo ruchu bo nie siedziałam na tyłku (nie ćwiczyłam, po prostu zamiast w domu, wolałam coś robić gdziekolwiek i z kimkolwiek by nie myśleć o swoim daremnym żywocie. Jak tylko zrobiło się ciepło i pogoda się ustabilizowała (czerwiec), przestałam korzystać z komunikacji miejskiej w 100%, wszędzie jeździłam na rowerze tak do września, potem zaś problemy gdzie się dało .. W konsekwencji utrwaliłam sobie nawyki żywieniowe (a kiedyś nie jadłam, żarłam), schudłam do 57kg i mam problem z ciuchami bo hajsu brak, a prawie nie mam w czym chodzić :v Brak efektu jojo :)


Morał? Wmów sobie, że jak masz stres to nie sięgasz po batonik, wręcz przeciwnie, niech jedzenie staje Ci w gardle. Stres jest najskuteczniejszą dietą.


Jedyne, co mnie denerwuje jak jakaś koleżanka płacze nade mną, że to niezdrowe, że kości mi widać, że w anoreksję wpadam .. Zdarza się to naprawdę często i o ile kiedyś czułam satysfakcję tak teraz irytację tym bardziej, że dalej mam udka, troszkę oponki i do chudych na pewno nie należę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-28 14:47 przez 19BaMbOoChA90.

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 14:57:29

Cytat

Kolimoli, mniejsza. Nie mam ochoty w tym wątku tworzyć jakich kolwiek negatywnych emocji...
Gówniarz czy nie, miał rację. Zapuściłam się..
Jak Wy ogolnie wciągnęłyscie sie w aktywność fizyczną?
Bo chyba samą dietą nie da się schudnąć 20 kg...

Ja zaczęłam od spacerów - wysiadałam przystanek wcześniej z autobusu, po paru dniach dwa, potem trzy, aż zaczęłam wracać pieszo do domu (od poniedziałku do piątku, ponad 7 km i tak przez prawie trzy lata). Stopniowo zmniejszałam objętość posiłków, bo jadłam stanowczo za dużo, zwracałam też większą uwagę na to, co jadłam. Jak już schudłam parę kilo i miałam więcej energii i motywacji, zaczęłam ćwiczyć. Schudłam bardzo dużo, ale lekko nie było.

Anonim

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 15:01:38

dwa posty wyżej - nie powtórzę nicku sorry :D
Ja reaguje podobnie w stresie, ale stres nie jest dobrym sposobem na zrzucenie kg,bo to meczarna i psychicznie i fizycznie. Napewno nie jest to zdrowie i powinno sie go ograniczac a nie podsycać.

Ja też ostatnimi czasy miałam troche nerwów i to przez nie schudlam pierwsze 4 kg, potem stwierdzilam ze szkoda to stracic..

Mamalwa: Jakie cwiczenia wykonywalas? Sprawialy ci przyjemnosc?

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 15:54:34

Cytat
puchuskubatek
Cytat
olalalalala
będziemy wiecznie zadawać sobie pytanie co jest ważniejsze - charakter czy uroda itp wiecznie....
wygląd to MIŁY dodatek, ale dobry wygląd to rzecz względna. Jest multum, podkreslam MULTUM facetów ktorzy uważają ze porządny biust i tyłek to podstawa - tłuszcz który jest niezbędny do rozrodu!

w żadnym wypadku nigdy nie chodzi o czyjeś zdanie, ale o Twoje o sobie.

nawet chuda dziewczyna często nie jest w stanie przekonać innych że jest ładna... bo po prostu nie jest, szpakowaty nos, brzydkie rysy twarzy, chudy, wklęsły tyłek, "wbite" oczy w czachę , przerzedzone włosy od braku mikroelementów zawartych w drogim, zdrowym jedzeniu, paskudne paznokcie- naprawde chciała by mieć tylko problem z wagą

zawsze zaciasne ciuchy robią z nas wieloryby, ale fajnie dobrane - wyglądają meeega seksi

dodatkowo pełniejszym osobom się bardziej ufa:)

mnie osobiście malutkie cycuszki obrzydzają - pełne, dorodne bimbałki;) to jest to

zawsze można się powstrzymać od niepotrzebnych kalorii - słodyczy, słodkich napojów w tym soków i jedzenia po 18. to starczy żeby nie czuć się ociężale. czerwone mięso i tłuste potrawy - kolejny krok do ZDROWEGO samopoczucia. powymachiwanie nogami przy serialu, i pare skłonów po wstaniu - poczujesz że o siebie po prostu dbasz

ale też poczujesz się pewniej dbając o siebie na różne sposoby :
celebrowanie posiłków gdy jesteś sama ( świeczuszki, ładne serweteczki, długie dokładne przygotowywanie dania )
wieczory kąpieli, z książką "dziewczyna na każdy dzień", a później smarowanie się oliwką ,piłowanie paznokietków i film "kobiety pragną bardziej" :)

na drugi dzień odrazu poczujesz się piękniejsza... to głupie przykłady, ale chodzi mi o to że warto myśleć w czasie gdy jesteś sama , po prostu o sobie, odrazu "schudniesz" w swoich oczach

jedni chudną inni nie, czasami trzeba cieszyć się z takiego ciała jakie się ma

a jeśli chodzi o wygląd, bardzo się liczy, to on przyciąga ,a charakter zatrzymuje - ale kto powiedział że chudzielce są piękne;)
tłuszcz jest niezbędny do rozrodu? ja tam jestem ze wsi i wiem, że jak locha jest za bardzo utuczona, to nie ma sensu dopuszczać jej do knura, bo i tak nie zaciąży a jak zaciąży, to poroni. a jak królica jest za bardzo wykarmiona, to trzeba ja nieco odchudzić, żeby zaciążyła. Takie proste prawdy wiejskie, przekazywane z pokolenia na pokolenie. O siebie trzeba dbać, bez skrajności i tłumaczenia się. Ruch, jak najprostsze jedzenie... Szczupłe kobiety wcale nie muszą Owszem, wygląda przyciąga, charakter zatrzymuje, a kto powiedział, ze chudzielce nie są piękne? Można wyglądać dobrze w każdym rozmiarze, ale nie warto zapominać o zdrowiu. Ładna kobieta to zdrowa kobieta, czy to xs czy xl
Zgadzam się z tobą:) Dodam tylko tyle że kobieta piekna jest przede wszystkim miła ,uprzejma ,posiada kulture osobistą ,skromność i takt.Nie pomoże wygląd jeśli jest chamska bezczelna itd. .Osoba która obraża inne kobiety czy to chude czy grubsze,raczej pozytywnych cech charakteru i osobowści nie ma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-28 15:56 przez filipekkrol.

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 19:12:09

związek nie polega tylko na podniecaniu, ładnym wyglądzie i seksie

Anonim

Nadwaga a nowy związek

29 lip 2015 - 09:07:54

Filipkasia - wszyscy tak mówią, ale nie spotykają się z kimś kto im nie odpowiada fizycznie..

Nadwaga a nowy związek

29 lip 2015 - 12:27:13

Cytat

dwa posty wyżej - nie powtórzę nicku sorry :D
Ja reaguje podobnie w stresie, ale stres nie jest dobrym sposobem na zrzucenie kg,bo to meczarna i psychicznie i fizycznie. Napewno nie jest to zdrowie i powinno sie go ograniczac a nie podsycać.

Ja też ostatnimi czasy miałam troche nerwów i to przez nie schudlam pierwsze 4 kg, potem stwierdzilam ze szkoda to stracic..

Mamalwa: Jakie cwiczenia wykonywalas? Sprawialy ci przyjemnosc?

Byłam tak gruba, że próby ćwiczeń kończyły się po paru chwilach... Zaczęłam od spacerów - tak, jak pisałam, wysiadałam przystanek wcześniej z autobusu, potem dwa, itd. Szłam sobie spokojnie, a kiedy się przyzwyczaiłam, zwiększałam tempo i dystans. Po pewnym czasie, całą drogę do domu pokonywałam pieszo, idąc raz szybciej, raz wolniej w czasie takiego spaceru. Potem doszła gimnastyka w domu - znalazłam w jakiejś gazecie płytę z ćwiczeniami "Fat burning", które mi się spodobały... zaczęłam od kroku podstawowego, który wykonywałam w trakcie uluionej piosenki i tak powolutku, powolutku, po pewnym czasie gimnastyka trwała już 30 minut i sprawiała mi przyjemność. Po pół roku ćwiczyłam codziennie, z radością. A w soboty i niedziele robiłam sobie długi spacer do parku, w którym też ćwiczyłam (taka siłownia na powietrzu jest). No i schudłam w sumie 40kg, wagę trzymałam przez kilkanaście lat. Teraz znów przytyłam, mam 15kg do zrzucenia - niestety, pofolgowałam sobie, ale już jestem na dobrej drodze, bo zmodyfikowałam dietę (czytaj: mniej papu) i więcej się ruszam (nie tyle, ile bym chciała, bo teraz jest inaczej - nie jestem już nastolatką, mam rodzinę, pracę, obowiązki i wieczorem padam ze zmęczenia). Tak więc, życzę powodzenia. Wierzę, że mi się uda, i tobie też się uda. :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Opieka nad starszą osobą.