Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Nadwaga a nowy związek

07 lip 2015 - 12:50:14

Cześć wszystkim

2 tygodnie temu rozstałam się z chłopakiem, z którym byłam 6 lat. Zaczynam wszystko od nowa, ale bardzo bym chciała poznać kogoś z kim mogłabym dzielić swoje życie. Nie chcę być do końca życia sama.

Niestety, przez ostatnie lata przybrałam trochę ciała i mam problem z dodatkowymi kilogramami. Choć mam talię i biust to mam też niestety duże uda i tyłek.
Martwię się tym, że nikt mnie nie zechce z takim wyglądem.

Co wy myślicie o tym?
Będę się starać przejść na dietę, niestety mam siedzący tryb pracy i w domu jestem dopiero po 18 kiedy nie mam już siły na nic, a trzeba się jeszcze zająć domem, wyjść z psem i odpocząć przed kolejnym dniem. Straciłam wiarę w siebie zupełnie.

Z twarzy podobno jestem ładna, ale to chyba za mało.. Moj juz były chlopak kiedy rozmawialismy jak odchodził powiedział, że przez to jak wygladam przestałam mu sie podobac i go podniecać. Jestem tym załamana. Co jezeli nikt mnie juz nie bedzie chciał?

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Nadwaga a nowy związek

07 lip 2015 - 13:22:13

Rozejrzyj się w okół ... nie tylko szczupłe dziewczyny mają facetów. Czasami ta z rozmiarem 44 jest szczęśliwsza w związku niż ta z rozmiarem 36. I te szczupłe i te grubsze są czasami same, żeby być szczęśliwą rozmiar nie ma znaczenia. Zaakceptuj siebie taką jaka jesteś - to co powiedział były to jest tylko i wyłącznie jego zdanie, a jest jeszcze miliony innych facetów.

Co do diety to spróbuj stosować dietę 1000 kalorii. Mi pomogła stosowałam przez miesiąc i schudłam 4 kg, bez ćwiczeń. Postaraj się też chociaż raz w tygodniu pójść na basen.

Pamiętaj najważniejsze to mieć wiarę w siebie ! Bez tego nawet z rozmiarem 36, piękną buzią a nawet i z facetem szcześliwa nie będziesz.

Nadwaga a nowy związek

07 lip 2015 - 13:49:16

myślę, że to nie przez wagę twój chłopak odszedł. Po pewnym czasie uczucia nieco przygasają, czasem wygasają całkiem. Myślę, że waga to tylko pretekst. Oczywiście warto nad sobą popracować, bo co będzie jak zajdziesz w ciążę? Większość kobiet tyje, moja szwagierka przytyła około 25 kilo - tyle jej zostało już po porodzie i bardzo długo to zrzucała. Jeśli nie masz czasu wieczorem, to postaraj się znaleźć czas np na bieganie rano, albo kup sobie karnet na siłownię. Zmień całkowicie sposób żywienia zamiast stosowania drakońskiej diety. Mnie ratowały mrożonki jak nie miałam czasu - nie syfy, tylko zwykłe mrożone warzywa. Zdrowo i szybko. W necie jest masa przepisów na zdrowe szybkie dania. Tylko nie głodź się

Co do powodzenia u facetów - każdy facet jest inny i co innego się każdemu podoba,więc wielbiciele okrąglejszych sylwetek też żyją wśród nas. Ważne, że masz wcięcie w talii, a nie wystające boki, czyli masz kobiecą sylwetkę

Nadwaga a nowy związek

10 lip 2015 - 11:48:49

Na pewno nie będziesz sama już zawsze, nawet, jeśli tak teraz myślisz. Pomyśl raczej, że otwierają się przed Tobą nowe możliwości. Nie tylko jeden chłopak na świecie ;)

Jeśli schudnięcie ci pomoże, to ja Ci poradzę wypróbowanie sposobu Montignaca. Jeśli jesteś wytrwała i będziesz w stanie dostosować się do zasad, to gwarantuję Ci, że pozbędziesz się nadmiarowych kg. Nie jest to żadna dieta cud, nie schudniesz kilku kg w miesiąc, ale zdrowo i systematycznie pozbędziesz się tych kg. Ja przez rok zrzuciłam 16 kg. I- tu się nie ćwiczy, więc nie musisz się martwić, że nie masz na to czasu. Ja także mam tryb pracy siedzący. W domu też siedzę.

Życzę powodzenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-10 11:49 przez mio27.

Nadwaga a nowy związek

27 lip 2015 - 14:33:19

Uważam, że najważniejszy jest charakter. Wygląd jest ważny ale tylko i wyłącznie dlatego, abyś Ty dobrze czuła się w swoim ciele i mogła pokazywać to, jaką jesteś fajną osobą. Nie miej kompleksów! Na pewno jesteś atrakcyjną kobietą, bez względu na wagę. Myślę, tak jak jedna z poprzednich osób, które się wypowiedziały w tym wątku, że waga była tylko pretekstem. Przecież nie był z Tobą przez tak długi czas tylko dlatego, bo byłaś fajną laską, prawda? Nie liczył się tylko wygląd.
Jeśli jednak zrzucenie wagi pomoże Ci poczuć się lepiej, zdobyć nieco pewności siebie to spróbuj zamienić auto/tramwaj/autobus czy czym tam się przemieszczasz na rower. Ponadto radziłabym też zacząć jakąś dietę, albo po prostu jeść zdrowiej, mniej... Jeśli jesteś zmęczona po powrocie do domu i nie masz ochoty na jakieś przemęczające ćwiczenia to może spróbujesz uprawiać jogę? Jest to niezwykle przyjemne, odprężające i myślę, że dobre dla ducha. Przyszedł mi do głowy także taniec, dzięki któremu możesz spalić nieco kalorii, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego. :) Powodzenia!

Nadwaga a nowy związek

27 lip 2015 - 14:47:28

Może postaw na zdrową dietę. A jeżeli chodzi o pracę do 18. Tak się składa że również pracuje do 18, a wiadomo, że po pracy nie zawsze się już chce ćwiczyć itp. Dlatego ja o 7 rano jestem już na siłowni. Może też spróbuj w ten sposób?? a poza tym jeszcze zostają weekendy.

Nadwaga a nowy związek

27 lip 2015 - 14:52:10

będziemy wiecznie zadawać sobie pytanie co jest ważniejsze - charakter czy uroda itp wiecznie....
wygląd to MIŁY dodatek, ale dobry wygląd to rzecz względna. Jest multum, podkreslam MULTUM facetów ktorzy uważają ze porządny biust i tyłek to podstawa - tłuszcz który jest niezbędny do rozrodu!

w żadnym wypadku nigdy nie chodzi o czyjeś zdanie, ale o Twoje o sobie.

nawet chuda dziewczyna często nie jest w stanie przekonać innych że jest ładna... bo po prostu nie jest, szpakowaty nos, brzydkie rysy twarzy, chudy, wklęsły tyłek, "wbite" oczy w czachę , przerzedzone włosy od braku mikroelementów zawartych w drogim, zdrowym jedzeniu, paskudne paznokcie- naprawde chciała by mieć tylko problem z wagą

zawsze zaciasne ciuchy robią z nas wieloryby, ale fajnie dobrane - wyglądają meeega seksi

dodatkowo pełniejszym osobom się bardziej ufa:)

mnie osobiście malutkie cycuszki obrzydzają - pełne, dorodne bimbałki;) to jest to

zawsze można się powstrzymać od niepotrzebnych kalorii - słodyczy, słodkich napojów w tym soków i jedzenia po 18. to starczy żeby nie czuć się ociężale. czerwone mięso i tłuste potrawy - kolejny krok do ZDROWEGO samopoczucia. powymachiwanie nogami przy serialu, i pare skłonów po wstaniu - poczujesz że o siebie po prostu dbasz

ale też poczujesz się pewniej dbając o siebie na różne sposoby :
celebrowanie posiłków gdy jesteś sama ( świeczuszki, ładne serweteczki, długie dokładne przygotowywanie dania )
wieczory kąpieli, z książką "dziewczyna na każdy dzień", a później smarowanie się oliwką ,piłowanie paznokietków i film "kobiety pragną bardziej" :)

na drugi dzień odrazu poczujesz się piękniejsza... to głupie przykłady, ale chodzi mi o to że warto myśleć w czasie gdy jesteś sama , po prostu o sobie, odrazu "schudniesz" w swoich oczach

jedni chudną inni nie, czasami trzeba cieszyć się z takiego ciała jakie się ma

a jeśli chodzi o wygląd, bardzo się liczy, to on przyciąga ,a charakter zatrzymuje - ale kto powiedział że chudzielce są piękne;)

Nadwaga a nowy związek

27 lip 2015 - 15:07:07

Jeśli źle czujesz się w swoim ciele to oczywiście przejdź na zdrową diete ,idz do dietetyka on ustali ci co masz jesc.Zacznij ćwiczyć .
Jeśli chodzi o facetów,to jeśli ktoś cie pokocha, to taką jaką jesteś .Twój były to po prostu brak słów .Przybyło ci kilogramow można to szybko zmienić i on z tego powodu odszedł?Wątpię by cie kiedykolwiek kochał.Kochajacy facet nie robi tak mało tego kochający facet wspiera kobiet gdy ma taki problem.Weź się za siebie ,dieta ćwiczenia z czasem poznasz wartościowego męzczyzne który pokocha cie taką jaką jesteś.:) Czego ci z całego serca życzę.

I radze ci nie wracać do byłego nawet jeśli chciałby wrocic bo nie jest tego wart.Nawet jeśli schudniesz że znowu będziesz mu się podobać.On po prostu cie nie kocha gdyby kochał to tak by nie postąpił.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-27 15:10 przez filipekkrol.

Anonim

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 09:07:54

Pira - ja niestety wstaję o 5, wychodzę z domu o 5 30, a o 6 już jestem w autobusie do pracy. Wracam do domu o 18 15 mniej wiecej. Wiec nie mam rowniez wolnego poranku, bo jeszcze do tego stopnia nie spanikowalam żeby wstawac o 4 i cwiczyc.
Dziekuje Wam za wszystkie odpowiedzi. Bardzo podniosły mnie na duchu. Wiele osób mi mówi, że mam ładną twarz, zadbane dłuższe włosy, ale mimo wszystko najbardziej w oczy rzucają się uda i tyłek. Brzuch też płaski nie jest, ale odpowiednie ciuchy potrafią to zatuszować.
Najgorszy jest brak sił.

Przeszłam na dietę i od tamtego czasu zrzuciłam 8 kg. Mimo to wciąż przede mną co najmniej 20, a samą dietą tego nie osiągnę. Jedyne co mnie martwi, to moja wewnętrzna blokada jeżeli chodzi o ćwiczenia, nie umiem uwierzyć tym wszystkim którzy mówią że ćwiczenia są przyjemne i potrafią wciągnąć człowieka. One mnie wręcz odstraszają..

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 09:49:12

Mnie zawsze trochę bawi to kółko wzajemnej adoracji grubych osób (przepraszam, ale nadwaga, jeśli faktycznie ją masz, jest chorobą). Nie lubię nikogo obrażać, ale nie lubię też mydlenia oczu. Dlaczego zawsze, gdy staracie się bronić osób grubszych, musicie jednocześnie pojechać po chudych? Zrobiło się jakieś ogólne przyzwolenie na to, żeby jechać po osobach chudych, a grubego nawet grubym już nie można nazwać. Kiedy słyszę określanie na temat szczupłych dziewczyn w stylu "wieszaki", "kościotrupy", wypowiedziane przez kobiety, którym brzuch się wylewa ze spodni - no cóż... Wmawiajcie sobie. @olalala - to chude kobiety zawsze mają mały biust? W jakim ty świecie żyjesz? Takie pocieszanie kosztem kogoś innego jest naprawdę żałosne. I... uwaga... Mężczyźni, których znam, preferują jednak kobiety o zadbanej figurze. Nie znaczy to, że grubsza dziewczyna nikogo sobie nie znajdzie, ale ładna sylwetka świadczy o naszym zadbaniu i przede wszystkim ZDROWIU (chyba nie muszę wam tłumaczyć zasad naturalnego doboru). Zastanówcie się, czy zawsze musicie podnosić swój lub czyjś poziom wartości, obrażając drugiego człowieka.

Anonim

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 10:18:50

Ja nikogo nie obrażam. Zgodzę się z Tobą, że szczupła sylwetka jest ładniejsza dlatego do niej dążę, mimo to martwi mnie wykluczenie z grona osób które mają realną szansę na szczęśliwy związek ( w sumie jaki kolwiek związek bo potem to już od charakteru zależy czy będzie szczęśliwy ) przez wygląd.

Nikt nie napisał tutaj o wieszakach ani niczym takim. Nikt nikogo nie obraża..
Nie mam nic do tego, że ktoś nazwie mnei grubą bo taka jestem w tym momencie i nie jestem z tego dumna. W jakiejś mierze jest to na pewno moja wina, ale czy odrazu trzeba pisać tak emocjonalnie? Ja po prostu pytam o wasze opinie, jak wy patrzycie na osoby z nadwagą, jak w waszym środowisku tak jest.

W tym momencie Twoj post zabrzmiał tak jakby osoby GRUBE np. ja powinny być odrzucone, ponieważ są chore ze względu na otyłość i selekcja naturalna je wyklucza. Rozumiem, że jak ktoś ma problemy z zębami to należy go wykluczyć bo nie daj Boże dziecko przejmie tą wadę?

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 10:55:29

Zwróciłam się do konkretnego postu, konkretnej osoby, a reszta mojej wypowiedzi to tylko ogólna refleksja na temat tego, co od dłuższego czasu zauważam. Gdzie napisałam, że grube osoby powinny zostać "odrzucone"? Dążyłam jedynie do tego, aby pokazać, że nie powinno się obrażać osób szczupłych w celu dowartościowania osób grubych. Szczęście w związku nie jest uwarunkowane figurą partnera. Obstawiam, że twój były zwyczajnie chciał ci dopiec i zachował się jak gówniarz, dlatego powinnaś się cieszyć, że nie będziesz z kimś, kto cię nie docenia. Teraz ty zachowujesz się tak, jakbym co najmniej napisała referat o eugenice. Nie mówiłam o NATURALNEJ SELEKCJI, ale o DOBORZE.

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 11:29:20

zgodze sie z kolimoli, ze ludzie o okraglejszych kształtach są mniej pietnowani niz ci chudzi, bo kazdy mysli no tak tego okraglejszego bardziej to zaboli niz tegio chudego, a przecież Napietnowanie czy chudego czy tego grubszego tak samo boli tak samo frustruje. ostatnio oglądałam jakis program w TV o tym i była tam mowa o tym ze ludzi o bardziej okraglejszych kształtach tak sie nie pietnuje jak tych chudych.
Co do samego tematu posta to swiat zmieniamy od siebie.



Anonim

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 11:29:51

Kolimoli, mniejsza. Nie mam ochoty w tym wątku tworzyć jakich kolwiek negatywnych emocji...
Gówniarz czy nie, miał rację. Zapuściłam się..
Jak Wy ogolnie wciągnęłyscie sie w aktywność fizyczną?
Bo chyba samą dietą nie da się schudnąć 20 kg...

Nadwaga a nowy związek

28 lip 2015 - 14:14:30

Cytat
olalalalala
będziemy wiecznie zadawać sobie pytanie co jest ważniejsze - charakter czy uroda itp wiecznie....
wygląd to MIŁY dodatek, ale dobry wygląd to rzecz względna. Jest multum, podkreslam MULTUM facetów ktorzy uważają ze porządny biust i tyłek to podstawa - tłuszcz który jest niezbędny do rozrodu!

w żadnym wypadku nigdy nie chodzi o czyjeś zdanie, ale o Twoje o sobie.

nawet chuda dziewczyna często nie jest w stanie przekonać innych że jest ładna... bo po prostu nie jest, szpakowaty nos, brzydkie rysy twarzy, chudy, wklęsły tyłek, "wbite" oczy w czachę , przerzedzone włosy od braku mikroelementów zawartych w drogim, zdrowym jedzeniu, paskudne paznokcie- naprawde chciała by mieć tylko problem z wagą

zawsze zaciasne ciuchy robią z nas wieloryby, ale fajnie dobrane - wyglądają meeega seksi

dodatkowo pełniejszym osobom się bardziej ufa:)

mnie osobiście malutkie cycuszki obrzydzają - pełne, dorodne bimbałki;) to jest to

zawsze można się powstrzymać od niepotrzebnych kalorii - słodyczy, słodkich napojów w tym soków i jedzenia po 18. to starczy żeby nie czuć się ociężale. czerwone mięso i tłuste potrawy - kolejny krok do ZDROWEGO samopoczucia. powymachiwanie nogami przy serialu, i pare skłonów po wstaniu - poczujesz że o siebie po prostu dbasz

ale też poczujesz się pewniej dbając o siebie na różne sposoby :
celebrowanie posiłków gdy jesteś sama ( świeczuszki, ładne serweteczki, długie dokładne przygotowywanie dania )
wieczory kąpieli, z książką "dziewczyna na każdy dzień", a później smarowanie się oliwką ,piłowanie paznokietków i film "kobiety pragną bardziej" :)

na drugi dzień odrazu poczujesz się piękniejsza... to głupie przykłady, ale chodzi mi o to że warto myśleć w czasie gdy jesteś sama , po prostu o sobie, odrazu "schudniesz" w swoich oczach

jedni chudną inni nie, czasami trzeba cieszyć się z takiego ciała jakie się ma

a jeśli chodzi o wygląd, bardzo się liczy, to on przyciąga ,a charakter zatrzymuje - ale kto powiedział że chudzielce są piękne;)
tłuszcz jest niezbędny do rozrodu? ja tam jestem ze wsi i wiem, że jak locha jest za bardzo utuczona, to nie ma sensu dopuszczać jej do knura, bo i tak nie zaciąży a jak zaciąży, to poroni. a jak królica jest za bardzo wykarmiona, to trzeba ja nieco odchudzić, żeby zaciążyła. Takie proste prawdy wiejskie, przekazywane z pokolenia na pokolenie. O siebie trzeba dbać, bez skrajności i tłumaczenia się. Ruch, jak najprostsze jedzenie... Szczupłe kobiety wcale nie muszą Owszem, wygląda przyciąga, charakter zatrzymuje, a kto powiedział, ze chudzielce nie są piękne? Można wyglądać dobrze w każdym rozmiarze, ale nie warto zapominać o zdrowiu. Ładna kobieta to zdrowa kobieta, czy to xs czy xl

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czemu porządny chłopak w dzisiejszych czasach jest skazany na samotność?