Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

41 minut temu

dresy na ulice

51 minut temu

Studia online

godzinę temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PÓJŚĆ NA POLICJE?

20 cze 2015 - 17:02:33

taka kwota obejdzie się bez żadnego dźwieku z tego co wiem. od jakiejs tam kwoty jest to przestępstwo

PÓJŚĆ NA POLICJE?

20 cze 2015 - 17:29:00

Też miałam ten problem i to nawet tu na szafie. Dziewczyna przysłała mi nie te buty, które chciała moja córka.Korespondencja była sms, wszystko ustalone ,pieniądze wysłane. Pytam się tej baby czy mam potwierdzić kup teraz -ona nie. Jednak coś mi podpowiadało i zrobiłam kup teraz. Przysłała nam inne bo stwierdziła,że ktoś tamte kupił. Piszę jej ,że to ja, a ona jak debil dalej twierdzi ,że KTOS JE KUPIŁ!!! a nawet jeżeli to co chciała mi inne wcisnąć. Wiedziała, że moja córka (14 lat) zbierała na te buty i czekała na nie. Szafa doradziła ,że mam je zwrócić napisali do niej żeby wymieniła towar ale ona tego nie zrobiła.2 razy wysyłałam, córka miesiąc czekała. Co z tego,że ją zablokowali na chwilę- dalej sprzedaje. Jeszcze na policję nie poszłam. Proces wygląda tak: iść na policję oni zrobią co muszą i dajesz sprawę do sądu. Jakakolwiek korespondencja jest potwierdzeniem zakupu. W mojej sytuacji jeszcze mogą prześwietlić czy handluje oryginałami i ją przetrzepią.

Anonim

PÓJŚĆ NA POLICJE?

20 cze 2015 - 17:36:54

hmmm tylko Panie mowi o wiekszych kwotach, a ja nie kliknelam zadnego kup teraz.... no i dalam za bluze 40 zł. bardziej chodzi mi o to ze strasznie mnie wkurzyla dzewczyna, i chcialam zeby jakies konsekwensje poniosla. ale jesli pojde na policje, i powiem jak sprawa wyglada i w sumie dysponuje tylko naza konwersacja w postaci prywatmnych wiadomosci , no i zdjeciami przedmioty ktory de facto jest tym ktory chcialam tylko z wadami, to cyba szkoda zachodu.. chcialam sie poradzic czy moze ktoras z was miala podobna sytuacje i co zrobila

PÓJŚĆ NA POLICJE?

20 cze 2015 - 17:47:14

Zawsze masz prawo do zwrotu towaru, nawet nie musisz podawać przyczyny zwrotu. Wydrukuj sobie wzór od odstapienia umowy i wysli z zakupionym przedmiotem

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,45,865,12,1,wzor-oswiadczenia-o-odstapieniu-od-umowy-zawartej-na-odleglosc.html

w ciagu 14 dni musi oddac Ci kaskę, jezeli tego nie zrobi to wtedy zgłoś to na policję :)

Anonim

PÓJŚĆ NA POLICJE?

20 cze 2015 - 17:54:34

dziekuje Ci bardzo :) a powiedz mi, w jakim czasie od otrzymania paczki musze to wyslac? od kiedy w ogole sie to liczy???

PÓJŚĆ NA POLICJE?

20 cze 2015 - 18:27:00

radze ci dobrze przeczytac ustawe na tym co podała katergina i co kryje sie pod nia kryje. bo z tego co wiem to osoba prytwtna sprzedajaca swoje ciuchy nie ma obowiazku przyjmowania zwrotów i to jest dobra wola takiej osoby jak tak zrobi. co innego jak ktosa prowadzi działanosc to wtedy podlega innym przepisom

Anonim

PÓJŚĆ NA POLICJE?

20 cze 2015 - 18:34:53

teraz przeczytalam... faktycznie, jako osoba prywatna nie ma obowiazku przyjmowac zwrotu.... to ze zapewnila ze nie posiada wad nie ma znaczenia? :/ kurde porąbane to prawo troche

PÓJŚĆ NA POLICJE?

20 cze 2015 - 23:03:30

Martusia, troche sie dziwie.
Ja miala ze 3-4 lata temu sytuacje podona, ale to ja bylam "oszukujaca"
Sprzedawalam sporo rzeczy, niektore z wyslka z polski, niektore z chin. Dziewczyna kupila torrbke za 99zl. Z przesylka i miala czekac na wyslke ok miesiaca.
Jakiebylo moje zdziwienie, kiedy po 3 tyg zapukala do mnie pani dzielnicowa, bo dostala zgloszenie.
Musialam tracic czas na pojscie na komende i skladanie wyjasnien..
Najlepsze, ze dziewczyna nie napisala do mnie ani jednego (!) maila z zapytaniem o przesylke.
Torebka oczywiscie doszla w terminie, a ja stracilam czas i sie nieporzebne stresowalam...
Dlatego sie dziwie, ze Tobie kaza listy wysylac i czekac.. Tym bardziej, ze jest wiecej oszukanych.. Chyba im sie nie che po prostu

PÓJŚĆ NA POLICJE?

21 cze 2015 - 06:47:48

Dlaczego ryzykujecie i kupujecie na takich portalach rzeczy bez zadnych praktycznie zabezpieczeń.Wysyłącie praktycznie w ciemno dużo pieniędzy .Jeśli komuś zależy na sprzedaży to wtedy umawiasz się na wysyłke za pobraniem z mozliwoscia sprawdzenia i po sprawie .Widzisz co kupujesz i tyle.Dorosłe kobiety i tak ryzykują?Jesli sprzedawca napisze ze nie wysle za pobraniem to najprawdopodobniej cos jest nie tak .A jeśli już cos kupic to tylko przez all ,bo tam jest już inaczej.
Tutaj na szafie jest kilka osob od których nie bałabym się kupić np. lezysz i inne .Ale to widać od razu i od dawna ze dziewczyny są uczciwe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-21 06:52 przez filipekkrol.

PÓJŚĆ NA POLICJE?

21 cze 2015 - 13:30:11

zakup 4 czerwca kontat byl to 10,i cisza
a list odemnie czeka na odbiór,ja juz niemam nerwów do tego

Anonim

PÓJŚĆ NA POLICJE?

21 cze 2015 - 14:51:59

a jak jest ze zwrotem... powie mi ktos? konkretnie:
kupilam u prywatnej osoby, na podstawie wiadomosci prywatnych rzecz o ktorejzapewniala ze nie posiada uszkodzen. po czym okazalo sie e jednak posiada... mam tylko zdjecia uszkodzonej bluzy. mam jakiekolwiek szanse? z tego co wyczytalam prawo do zwrotu nie obejmuje osob prywatnych

PÓJŚĆ NA POLICJE?

21 cze 2015 - 15:50:39

139 zł to na twoje nieszczęście za niska kwota, to nawet nie jest przestępstwo tylko wykroczenie ( od 250 zł jest ścigane jako przestępstwo - kradzież po prostu ) Myślę że ta policjantka niestety się nie myli i sprawa nawet nie trafi do sądu. Jeżeli nie uda ci się jakimś cudem z nią dogadać to jesteś do tyłu o 139 zł a ona ma kasę i tak naprawdę jest bezkarna

PÓJŚĆ NA POLICJE?

21 cze 2015 - 16:27:42

aha to zaj**** czyli wychodzi na to ze mozna bezkarnie kogos wała robic a oni nic nie zrobia,ale oprzedni policjant co gadal ze mna powiedzial ze mam własnie z tym listem zobic a jak nnie odbierze to mam przyjc wiec juz sama niewiem

ogólnie szukam dziewczyn oszukanych przez nia,a wiem ze niku nie mozna podawac,jak załozyc watek czy cos na ten temat?im nas wiecej tym lepiej dla nas



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-21 16:33 przez martusia23.

PÓJŚĆ NA POLICJE?

21 cze 2015 - 17:24:47

Cytat
filipekkrol
Dlaczego ryzykujecie i kupujecie na takich portalach rzeczy bez zadnych praktycznie zabezpieczeń.Wysyłącie praktycznie w ciemno dużo pieniędzy .Jeśli komuś zależy na sprzedaży to wtedy umawiasz się na wysyłke za pobraniem z mozliwoscia sprawdzenia i po sprawie .Widzisz co kupujesz i tyle.Dorosłe kobiety i tak ryzykują?Jesli sprzedawca napisze ze nie wysle za pobraniem to najprawdopodobniej cos jest nie tak .A jeśli już cos kupic to tylko przez all ,bo tam jest już inaczej.
Tutaj na szafie jest kilka osob od których nie bałabym się kupić np. lezysz i inne .Ale to widać od razu i od dawna ze dziewczyny są uczciwe.
Wybacz ale ktoś kto nie zgadza sie na wysyłkę za pobraniem nie jest oszustem, czesto sie zdarza ze osoba kupujaca takiej przesyłki nie odbiera. wiec nie ma co sie dziwic ze ktos nie chce w ten sposob wysyłac



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-21 17:25 przez agata74.

PÓJŚĆ NA POLICJE?

21 cze 2015 - 17:30:07

a i jeszcze smieszniej zeby bylo powiedziala ze jakbym dostala kamienie w paczce to i tak by bylo to ciezko rozstrzygnac,normalnie łapy leta:P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POSZUKIWANE BORDERLINE