Obecnie rozmawiamy o:

Łuszczyca:(

wczoraj o 10:26

najgorszy prezent

wczoraj o 1:02

Jakie perfumy polecacie?

przedwczoraj o 23:31

Prezent na Dzień Babci

przedwczoraj o 22:16

Prezent dla chłopaka

przedwczoraj o 21:08

Co na prezent dla babci?

przedwczoraj o 21:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Matka mnie oszukała

28 mar 2015 - 19:18:50

Dziewczyny,
jakiś czas temu mama przyznała mi się, że "już niewiele czasu jej zostało". Cała zapłakana mówi mi, że na tomografii wyszedł nieoperacyjny guz mózgu, glejak, wielkości 1,5 cm... Tąpnęło mną, łzy napłynęły do oczu, od razu poleciałam ją przytulać, szukać rozwiązania, lekarza. Zaczęłam wypytywać, gdzie robiła badania, kto je konsultował, kiedy możemy zapisać się do innego lekarza i co? Zaczęła się plątać, zmieniać temat, najpierw twierdziła, że wynik wyrzuciła z nerwów, potem, że został w pracy. Wypytywała, czy wrócę do domu (mieszkam z chłopakiem), wtedy mogłabym się nią zająć. Od razu przeszło mi przez myśl, że może zmyśla, no ale kto by tak zrobił własnemu dziecku? Wróciłam do mieszkania i zaczęłam szukać możliwości działania, ale cały czas w głowie miałam myśl, że może mnie oszukiwać. Kilka dni później jak gdyby nigdy nic powiedziała, że nic jej nie jest, jest zdrowa, a ona tylko mnie sprawdzała czy może na mnie liczyć. Uznała, że testu nie zaliczyłam, bo po tamtym wyznaniu do niej nie zadzwoniłam. Teraz pytanie - co ja mam z tym zrobić? Mówić o tym ojcu, rodzeństwu? Jak mam z nią porozmawiać i jej uprzytomnić, że zachowała się jak świnia? Próbowałam z nią rozmawiać, wytłumaczyć jej, że może na mnie liczyć, ale to jak się zachowała tylko obniżyło moje zaufanie do niej, że zrobiło mi się bardzo przykro... takie rozmowy nie docierały.

(zobacz zmiany)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-28 19:27 przez Anonim.

Matka mnie oszukała

28 mar 2015 - 19:40:59

bardzo dziwię się że tak się zachowała więc szukam przyczyny dlaczego akurat choroba przyszła jej na myśl?

Matka mnie oszukała

28 mar 2015 - 19:50:35

Hmmm jeżeli inaczej nie można większość ludzi bierze na litosc

Matka mnie oszukała

28 mar 2015 - 19:52:33

to ja "testu" też bym nie zaliczyła. nie zadzwoniłabym pierwsza po takim zdarzeniu. poczekałabym tak długo, aż sama zrozumie swoje zachowanie i przeprosiła. jeśliby trwało to zbyt długo i rodzina zaczęłaby pytać, powiedziałabym co się stało.

natomiast nasuwa mi się pytanie, czy nie dałaś matce powodów, że musiała sprawdzać Twoje uczucia..co oczywiście i tak było świństwem.

Matka mnie oszukała

28 mar 2015 - 19:55:41

dziwne sprawdzanie swojego dziecka , kto jak kto ale matka powinna wiedziec na ktore z dzieci moze liczyc i kto jak sie zachowa w sytuacji np. choroby nikt nie zna lepiej swoich dzieci niz własna matka

Anonim

Matka mnie oszukała

28 mar 2015 - 20:02:19

Cytat
la_brunette
natomiast nasuwa mi się pytanie, czy nie dałaś matce powodów, że musiała sprawdzać Twoje uczucia..co oczywiście i tak było świństwem.
Żadnych powodów jej nie dałam (oczywiście moim zdaniem, ale też nie dawała wcześniej żadnych sygnałów, że za mało uwagi/uczucia jej poświęcam), zawsze to ja we wszystkim pomagam - jak trzeba do lekarza pojechać, imprezę rodzinną/święta zorganizować, zakupy zrobić, ugotować, opłaty zrobić. Mam starszych braci i oni praktycznie w ogóle nie pomagają w takich sprawach, zawsze tylko ja. Padał argument, bo ja jestem dziewczyną i to zawsze córka jest od takich spraw, dodatkowo "oni już mają swoje życie", a ja to nie mam swojego życia? Coraz poważniej wchodzę w dorosłość i też mam już swoje sprawy, ale mam chyba tego nie rozumie.

Jakie powody takiego jej zachowania mogą być to wiem, tylko szukam pomysłu co z tym mogę zrobić, do niej nic nie dociera. Jak się jej coś powie to od razu mówi, że każdy ją atakuje, ona taka biedna, zawsze najgorsza, głupia itd.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-28 20:03 przez Anonim.

Matka mnie oszukała

28 mar 2015 - 20:16:14

ale to ona ma z tym problem nie ty wiec ... jak chcesz nauczyc szczeniaka zeby nie sikał skoro on nie rozumie co sie do niego mowi.

Anonim

Matka mnie oszukała

29 mar 2015 - 13:47:02

agata74 no ja też mam z tym problem, to moja mama i jednak oddziałuje na mnie i moje życie to, co mówi i robi.

Czy myślicie, że powinnam powiedzieć o tej sytuacji rodzeństwu?

Matka mnie oszukała

29 mar 2015 - 13:55:26

A może nie akceptuje Twojego chłopaka, albo faktu, że z nim mieszkasz i chciała Cię podstępem ściągnąć z powrotem do domu?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Matka mnie oszukała

29 mar 2015 - 14:15:57

Dziwne zachowanie. Powiedzialabym rodzinie. To nie do konca normalne, moze onaa problemy emocjonalne, moze potrzebuje wsparcia, pomocy, rady.


Moja mama urzadzala sceny kiedy zaczela klimakterium. W koncu udalo mi sie ja zaciagnac do lekarza, bierze hormony i znowu jest zrownowazona. Moze to to?

Anonim

Matka mnie oszukała

29 mar 2015 - 14:42:29

Namalowana18 - nie wiem czy to to, kiedyś mówiła, że go lubi, że bardzo go docenia, bo widzi, że mądry chłopak itd.

roksolana83 - mama na pewno ma problemy emocjonalne, ale co ja mogę zrobić? mówię jej z troską, że może byśmy się wybrały do psychologa, żeby się lepiej poczuła, to zaraz zaczyna swoją standardową śpiewkę "tak, bo ja chora jestem, głupia i do uśpienia, chcecie się mnie pozbyć". Już mi się kończy cierpliwość, boli mnie co ona wygaduje, ale przecież na siłę jej do lekarza nie zaciągnę :(

Właśnie rozmawiałam z nią przez telefon i aż musiałam się rozłączyć, bo się rozpłakałam - jest pracoholiczką, ciężko pracuje i mówi, że to dla nas, dla dzieci tak tyra. Cały czas jej powtarzamy, żeby zostawiła pracę (pracuje w 3 miejscach) i w końcu zadbała o siebie, bo my nie potrzebujemy jej pieniędzy, tylko jej obecności. To mi właśnie powiedziała, że "ona biedna tyle pracuje, my tego nie doceniamy, a potem wyciągamy łapę po pomoc".

Szukam jakiegoś sposobu, który może przeoczyłam, a mógłby dać pozytywny efekt, bo serio do niej nic nie trafia...

Matka mnie oszukała

29 mar 2015 - 15:05:12

Ciężki orzech do zgryzienia.
Moja mama miała podobnie ze swoją - niestety nie potrafiła się przeciwstawić mojej babci - dobrze, że za nią zawsze stał mój tata. Moja babcia nie żyje od 3 lat a moja mama uczęszcza do psychologa bo wciąż nachodzą ją stany lękowe, że ktoś jej coś wypomni czy będzie znów się o coś czepiać!!!!
Nie pozwól tak pokierować swoim życiem - daj jasno do zrozumienia, że takim zachowaniem tylko bardziej odgrodzi się od Ciebie. A jeśli teraz dasz sobą kierować będzie tak do końca życiapociesza

Matka mnie oszukała

29 mar 2015 - 15:05:25

głową muru nie przebijesz , a jedynie tracisz energie na cos na co kompletnie wpływu nie masz . Owszem to po czesci jest twoj problem bo jestes zwiazana z mama czy to emocjonalnie czy to w inny sposob , ale nadal to nie zmienia faktu ze to ona ma ze soba problem a nie ty . I do puki sobie tego nie uswiadomisz to bedziesz tarcic energie na zmiane czegos na co wpływu nie masz. Jesli człowiek nie chce, nie jest gotowy by cos zmienic w swoim zyciu to chodznym nie wiem co bys robiła i niewiadomo jak dobra corka była to ta druga strona bedzie wszystko odbierac jako atak.
zacznij wprowadzac w swoje zycie kilka zasad a zobaczysz jak swiat sie wokoło zmienia:)

1. Przestań się karać za błędy

Jak się uderzysz w czoło, to wróci jasność myślenia? Jak wyzwiesz się od idiotów, to wprawisz się w bardziej kreatywny nastrój? Oczywiście, że nie! Wypominanie sobie błędów nauczy mózg nieadekwatnych wzorców podstępowania. Gdy się pomylisz, zadaj sobie pytanie, czego się nauczyłeś, pomyśl, co możesz zrobić lepiej następnym razem i idź dalej. Nie ma błędów, są tylko informacje zwrotne.

2. Przestań szukać szczęścia na zewnątrz

Jeszcze większy dom da Ci więcej poczucia bezpieczeństwa? Luksusowy samochód doda prestiżu? Tytuł przed nazwiskiem uczyni mądrzejszym, a kilka kilogramów mniej sprawi, że płeć przeciwna będzie częściej się za Tobą oglądać? Ta iluzja powoduje przywiązanie się do przedmiotów i osób, które wcześniej czy później stracimy.Kapitalizm uwarunkował definiowanie siebie przez pryzmat świata zewnętrznego.

3. Przestań myśleć o innych bardziej niż o sobie

Czy dzieci szczęśliwe, partner spełniony, szef zadowolony? Rodzice spokojni, że systematycznie dzwonisz, a problemy znajomych rozwiązane? Odkładanie swoich spraw na później, za jakiś czas, rodzi frustrację. W rozmowach z australijską pielęgniarką Bronnie Ware śmiertelnie chorzy pacjenci zapytani o żal najczęściej odpowiadali: „Najbardziej żałuję, że nie miałem odwagi żyć swoim życiem, a spełniałem oczekiwania innych”.

4. Przestań się poddawać, gdy Ci nie wyjdzie

Edison usłyszał kiedyś, że popełnił ponad 1000 błędów, zanim odkrył żarówkę. Odpowiedział wówczas, że nauczył się 1000 razy, co nie działa. Za pierwszym razem pewnie się nie uda, a nie popełniają błędów ci, co nic nie robią.

5. Przestań myśleć, że inni Cię zaakceptują

Martwi Cię to, czy matka zaakceptuje kiedyś Twoje wybory? Że jakiś frustrat zwyzywał Cię na internecie? Że ktoś na ulicy „krzywo na Ciebie spojrzał”, a na Facebooku nie dostałeś tylu lajków, ilu oczekiwałeś? Jeśli sądzisz, że się zmieniając pod kątem innych, zostaniesz zaakceptowany, to za jakiś czas odkryjesz, że zdradzasz siebie, by otrzymać pozytywne opinie od ludzi, na których nawet Ci nie zależy.

6. Przestań udawać, że czegoś nie czujesz.

Szef jest wściekły i zagryzając zęby, mówi o istotności spokoju. Kobieta słyszy frywolny dowcip, który ją rozbawia do łez, ale od razu zakrywa sobie usta, bo nie wypada śmiać się z takich treści kobiecie. Po osiągnięciu sukcesu go deprecjonujemy (że niby był to przypadek), by nie wyjść na chwalipiętę. Te społeczne maski uniemożliwiają pokazanie tego, co naprawdę czujemy. W efekcie nie umiemy sobie radzić ze wstydem, lękiem, poczuciem winy albo blokujemy je, bo nie pozwalamy sobie na dostęp do nich.

7. Przestań ograniczać siebie poziomem świadomości innych

Twórca jest zawsze buntownikiem, który zmienia świat, nie akceptując tego, co w nim zastał. Gdy Howard Schultz (twórca Starbucksa) przekonywał Amerykanów do cappuccino, to pukano się w głowę. Nie pozwól, by poziom rozwoju innych ograniczył Twój potencjał. Jak mówił Einstein, wszyscy uważają, że coś jest niemożliwe, aż przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi.

8. Przestań czekać na to, że samo się coś zmieni

Naprawdę wierzysz, że partner sam przyjdzie i przeprosi, że problem sam się rozwiąże, że dobra praca sama się pojawi? Jak radzą Żydzi w kabale, należy być przyczyną powstawania zjawisk, a nie ich skutkiem. Bierność uczyni Cię podmiotem działań innych i doprowadzi do powstania zależności od świata zewnętrznego.

9. Przestań żyć przeszłością

Bo nie możesz w niej nic zmienić, a wpływ masz tylko na przyszłość. Akceptacja tego, co było, umożliwia wyciągnięcie cennych wniosków i wybaczenie krzywdom z przeszłości. Porzucając historie „co by było, gdyby…” (bo nie wiadomo), „gdyby tylko…” (rodzi wyidealizowaną wersję przeszłości) i „za moich czasów…” (utrudnia relację z rzeczywistością),pozbędziesz się wielu problemów, których mieć nie musisz.

10. Przestań liczyć na to, że będzie łatwo

Bez konfliktów nie rozwinie się związku, bez lęku nie zbuduje odwagi, bez wrogów nie nauczy tolerancji, a bez cierpienia nie zrozumie wrażliwości. Konsumpcja prostego, beztroskiego życia buduje powierzchowne relacje z sobą i z innymi i prowadzi do unikania problemów lub zamiatania ich pod dywan. Żeglarz nie nauczy się pływać na spokojnym morzu.

11. Przestań spędzać czas z niewłaściwymi osobami

Szef, któremu trzeba się podlizać, klient, którego chore zachcianki trzeba spełniać, wujek, który jako jedyny uważa, że jest zabawny – niektórzy po prostu drenują z energii. Możesz kochać swoją rodzinę, ale spędzaj czas z tymi, przy których ewoluujesz i czujesz się szczęśliwy. Nie jesteś zielonym dolarem, by się każdemu podobać.

12. Przestań niszczyć

Krytykowanie kogoś, by pokazać samemu, że jest się inteligentnym, zarabianie pieniędzy kosztem innych, pokazywanie wyjątkowości, byciem gburem albo poniżanie innych za pomocą siły to zachowania niszczące. Nie musisz uciekać od negatywnych emocji w alkohol, budować relacji z papierosami albo nagradzać się słodyczami.

13. Przestań uciekać od trudności

Ponad 60% osób oglądających reality shows robi to dlatego, że nie wie, czym wypełnić swoje życie. Media społecznościowe, obsesyjne używanie telefonu w każdej wolnej chwili, kompulsywne jedzenie to nowoczesne uzależnienia, w które się ucieka. Nie można uniknąć problemów, trudnych emocji i własnych braków – można się z nimi skonfrontować i zacząć sobie z nimi radzić.

14. Przestań porównywać się do innych

Tamten jest mądrzejszy i szybciej dostał awans. Jej się udało, bo ma ładniejsze ciało i bardziej się podoba facetom. Dziecko sąsiada już mówi, a moje jeszcze nie… Ocenianie siebie przez pryzmat innych – znasz to? A może czas zacząć się pytać, czy jesteś lepszy dzisiaj od siebie z wczoraj? Przecież nikt nigdy nie będzie bardziej kompetentny od Ciebie w byciu Tobą.

15. Przestań mówić innym to, co chcą usłyszeć

Kobieta dostaje komplement za sukienkę, w której źle wygląda, mężczyzna żyje w błogim przekonaniu, że jest mistrzem ars amandi, a uczeń – że nie ma lepszego od niego. Krytyka mędrca jest lepsza niż pochwała głupca, a bycie klakierem nie pomaga ani Tobie, ani innym, bo człowiek bez prawdziwego feedbacku nie jest w stanie się zmienić.

16. Przestań pokazywać kogoś innego, niż jesteś

Pracujesz dla szefa, którego szczerze nienawidzisz? Zgadzasz się na wyjście z partnerem do kina, choć najchętniej zostałbyś w domu? Jeśliby sporządzić statystyki, ile osób pracuje w miejscach, w których nie chce, jest w związkach z partnerami, których nie kocha, mówi słowa, których nie czuje, i robi rzeczy, na które nie ma ochoty, to wyniki mogłyby być przerażające.

17. Przestań żyć pomysłami innych na Twoje życie

Matka mówi, że dobrze być lekarzem, nauczyciel stwierdził, że jesteś urodzonym prawnikiem, a w nowym magazynie opublikowano ranking zawodów przyszłości? Wygląda na to, że wielu wujków „dobra rada” ma pomysł na to, co powinieneś rzekomo zrobić. Ale żaden z nich nie zrealizuje tych pomysłów, a zawód przeżyjesz Ty. Nikt nie jest bardziej kompetentny od Ciebie w decydowaniu, jak masz żyć.

18. Przestań ignorować istotność małych rzeczy

Krótki SMS może zmienić Twemu partnerowi dzień na lepszy, mały prezent kupiony dziecku na pewno je ucieszy, komplement nic nie kosztuje, a zachód słońca przypomni Ci o tym, jak piękny jest świat. Skupieni na przyszłości, zamyśleni w tysiącu spraw, tracimy momenty, które są warte wyjątkowych przeżyć.

19. Przestań wyolbrzymiać i ignorować

Samolot wpada w turbulencje i część pasażerów łapie za fotele rękoma, choć tym ruchem turbulencji nie zatrzyma, a samolot prawdopodobnie nie spadnie. Ktoś codziennie pije kieliszek wódki i mówi, że w każdej chwili może przestać, choć robi to od kilku lat. Opierając swoje osądy na faktach i odnosząc się do rzeczywistości, zachowasz adekwatne proporcje, dzięki czemu Twoje oceny będą prawdziwsze, a wynikające z nich działania – odpowiedniejsze.

20. Przestań odkładać rzeczy na później

Na serio uważasz, że przeczytasz te wszystkie gazety, które składasz jedna na drugiej w kącie? Poważnie kiedyś się oświadczysz dziewczynie, ale jeszcze nie teraz? Kiedyś może będziesz chciał mieć dzieci, choć wtedy, wychowując je, będziesz bardziej w wieku dziadka niż ojca? Do przyczyn prokrastynacji zaliczamy: lęk przed porażką, presja wynikająca ze zmuszania się, niechęć do podjęcia decyzji, sabotowanie siebie, uciekanie od intymności.

21. Przestań użalać się nad sobą

To przez kogoś innego czujesz się źle? Dużo cierpiałeś w życiu i dlatego dziś nie możesz zmienić pewnych zachowań? Gdyby nie kraj, w którym żyjesz, a szczególnie politycy nim rządzący na pewno osiągnąłbyś sukces?Odgrywanie roli ofiary daje możliwość unikania odpowiedzialności, kontrolowania innych, tłumaczenia się z własnych niepowodzeń i do niczego dobrego nie prowadzi.

22. Przestań pozwalać innym wchodzić sobie na głowę

Znowu pożyczyłeś pieniądze komuś, kto pewnie ich nie odda? Wykonujesz za pracownika jego obowiązki, tłumacząc to sobie tym, że jeszcze się uczy? Wyręczasz męża, który zachował się, jakby miał dwie lewe ręce?Umiejętność mówienia „nie” jest tak samo ważna jak mówienia „tak” i dopiero jedno i drugie pozwala ustanawiać granice.

23. Przestań marudzić

Badania pokazują, że lubimy przebywać w towarzystwie osób optymistycznych, więc zamiast narzekania więcej czasu warto spędzać w dobrym samopoczuciu. Jest to zdrowsze, wpływa pozytywnie na innych, a nawet zmniejsza liczbę zachorowań na przeziębienie!

24. Przestań tyle kontrolować

Partner nie zmieni się na takiego, jak chcesz, kierowcy nie zaczną jeździć inaczej, a pracownicy nadal będą wykonywać obowiązki jak wcześniej. Ludzie niekoniecznie chcą się zmieniać pod dyktando innych, a kontrolowanie ich prowadzi do negatywnych emocji i uczy bezradności.Zajmij się tym, na co masz wpływ.

25. Przestań tyle się martwić

Partner oglądający się za inną kobietą niekoniecznie Cię zdradzi, szef mający zły humor nie zwolni z tego powodu, awizo niekoniecznie jest z urzędu skarbowego, a dzieci wrócą do domu całe i zdrowe. Większość ludzkich obaw dotyczy negatywnie wyobrażanej przyszłości i nigdy się nie wydarzy.Anonim

Matka mnie oszukała

29 mar 2015 - 15:30:44

Dziewczyny bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie.
Jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja, chcę pomóc mamie i tak naprawdę całej rodzinie, tylko czuję, że właśnie walę głową w mur, nie wiem co powinnam zrobić, a co powinnam odpuścić.

Tak Was wypytuję o rodzeństwo, czy mam mu powiedzieć - czuję, że muszę się tym z nimi podzielić, sama czuję się tym za bardzo obciążona, ale właśnie - jednemu bratu niedawno urodziło się dziecko, będzie się przeprowadzał, więc ma dużo rzeczy na głowie i nie wiem czy powinnam go tym obciążać... :(

Matka mnie oszukała

29 mar 2015 - 15:36:27

A w ogóle co to za pomysł testowania dziecka wykorzystując tak ciężką chorobę jak glejak, który jest nieuleczalny czy jakąkolwiek inną?
Dla mnie takie zachowanie jest głupie i nieodpowiedzialne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy ktoś wie ?