Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Porada prawna

20 mar 2015 - 15:09:27

Hej dziewczyny :) Może któraś z Was może nam coś doradzić. Jestem w klasie maturalnej. Studniówkę jak i dzień maturzysty w mojej szkole uczniowie przygotowują sami, nauczycie kompletnie się tym nie interesują. Wynajęliśmy kamerzystę aby uwiecznił sam bal jak i filmik przedstawiający klasę. W naszym filmiku dziewczyny są przebrane za pin-up girl a faceci za rockmanów. Film został zatwierdzony przez nas nas w poniedziałek, widział go także wychowawca. Dzisiaj, po wpłaceniu całej kwoty dowiadujemy się że wuefista z naszej szkoły kazał wyciąć z naszej płyty 2/3 (scena z sziszą, woreczki z bialym proszkiem i lekcje chemii o temacie alkoholi) naszego filmiku, co kamerzysta zrobił mimo naszego stanowczego sprzeciwu. Czy możemy jakoś wyegzekwować od kamerzysty aby przywrócił pierwotną formę filmiku? Zaznaczam że umowę podpisał z uczniami, film ten ma sie znaleźć tylko na naszych pamiątkowych płytkach.Dodam, że na początku filmu miał się ukazać napis: FILM TEN JEST TYLKO PARODIĄ, PRZEDSTAWIONE SYTUACJE NIGDY NIE MIAŁY MIEJSCA W NASZEJ SZKOLE. WSZYSTKIE UŻYTE REKWIZYTY SĄ LEGALNE I BEZPIECZNE. ZAZNACZAMY IŻ FILM NIE MA NA CELU PROMOWANIA UZALEŻNIEŃ. W szkole straszą nas wyrzuceniem ze szkoły, sądami, policją, testami na obecność narkotyków i przeszukiwaniami naszych domów. Bardzo prosimy o pomoc.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Porada prawna

20 mar 2015 - 15:24:35

Chyba pomyśleli, że to parodia tej szkoły co do niej chodzicie.

Edit: I na miejscu dyrektora szkoły też zaczęłabym się wami interesować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-20 15:29 przez malmie.

Porada prawna

20 mar 2015 - 19:44:13

No według mnie nauczyciele nie powinni się wtrącać do tego.. bo to wasz film i wy za niego płaciliście.. z tego co ja pamiętam..choć studniówke miałam niedawno bo 6 lat temu... ale nauczyciele ani wychowawca nie wtrącali się do niczego.. no może nie mieliśmy takich pomysłów jak wy ale żeby nawet... przecież cała klasa wie ze wszystko było tylko zabawą...to trzeba się postawić... a jak nagrywaliscie film w klasie to zadnego z nauczycieli z wami nie bylo?

Porada prawna

20 mar 2015 - 19:54:50

No ale to przecież ewentualnie wychowawca powinien dostać po dupie, a nie Wy. U nas w liceum mieliśmy w porządku nauczycieli i takiego problemu na pewno by nie było, no ale. Musicie mieć strasznie nudną i staroświecką kadrę, skoro studniówkę mają w dupie, czepiają się wygłupów. Ja bym zagadała do kamerzysty bardziej prywatnie, może zmięknie :D

Porada prawna

20 mar 2015 - 20:35:08

Może nagrajcie jakiś filmik bardziej na poziomie? W końcu egzamin DOJRZAŁOŚCI, te sprawy, wypadałoby mieć klasę ;)

Porada prawna

20 mar 2015 - 21:02:31

Na filmie pamiątkowym z liceum pokazujecie, że na lekcjach zażywacie narkotyki i pijecie alkohol i dziwicie się, że nauczycielom się to nie podoba. Serio?

Porada prawna

20 mar 2015 - 21:49:22

Po pierwsze porada prawna na pewno nie na tym forum. Po drugie z jednej strony na moje oko facet od wfu nie powinien tego robić, bo to Wy- uczniowie podpisaliscie umowę i to tylko Wy macie takie prawo. Radzie poczytać kideks cywilny bo na podstawie tego kodeksu została spisana umowa. A po trzecie nawet uchwala nie przewidziała waszej głupoty, bo zrobiliscie z siebie narkomanów i pijaków i jesteście na monitorowanym. I do tego pomimo zastrzezenia na filmie to i tak promujecie uzywki co nie jest prawidłowe, etyczne, z godnie z prawem, nie wiem jeszcze jak to nazwać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-20 21:51 przez aniteks88.

Porada prawna

20 mar 2015 - 22:16:26

Co Cię szokuje?, parodia parodią, ale sam pomysł wiele daje do myślenia. Nic dziwnego, że nauczyciel zareagował tak nie inaczej, jest wiele pochodnych stylu w którym nagrywaliście czołówkę, wybraliscie "propagowanie" dragów, alko, sexu na co liczyliscie?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stylistki.pl Jak zostać TOP STYLISTKĄ?