Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

Zapalenie pęcherza

55 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 13:41:29

Ostatnio odwiedzili nas faceci skupujący złom. Z racji, że mieliśmy po remoncie trochę tego mam oddała im wszystko. Za co dostała 20zł. Całość warta byłaby jakieś 500zł na skupie tradycyjnym. Przez chorobę trochę mnie orientuje się w takich sprawach i całkiem zignorowała co się tam stało. Dopiero, gdy wróciłam do domu okazało się na czym świat stoi.

Na szczęście nie podpisywała żadnych dokumentów, które wskazują, że sprzęt nie jest kradziony. Czy mogę coś z tym zrobić? Jakoś dać nauczkę złodziejom i wyłudzaczom. Czy ta sprawa podchodzi pod paserstwo?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 13:48:52

To znaczy co ? Chcesz ich oskarżyć, że ukradli ten złom, a następnie chcą sprzedać.

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 13:50:30

hm...jesli masz byc na kogos zla to na mame, ze oddala za bezcen.
Dlaczego na zlomiarzy?
oni zaproponowali smieszna cene i twoja mama miaala prawo ich wysmiac, alebo sie zgodzic.
Dlaczego to na nich ma sie skupic zlosc?

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 13:51:42

U mnie tez chodzą co jakis czas panowie zbierający złom, i albo chcesz i im go oddajesz, albo zapitalasz do skupu sam, w czym jest problem?.
Co chcesz zrobić?, złom został oddany dobrowolnie.

Anonim

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 13:51:48

Bardziej myślałam, że wyłudzili od osoby chorej i próbują go sprzedać bez kwitów, które zgodnie z Art 75a Ustawy o odpadach wtórnych jest niezbędny. Bez odpowiedniego dokumentu (coś jakby sprzedaż) nie mogą sprzedawać innych produktów niż te opakowaniowe, czyli puszki. Już nie chodzi o te pieniądze - pożegnałam się z nimi i tyle, ale o perfidność i samo oszustwo.

Nie, nie, nie. Oni spakowali cały sprzęt, dali jej 20zł i pojechali. Moja mama od dłuższego czasu choruje na raka i jej sprawność kojarzenia faktów trochę nie działa. Dopiero po sprawie zorientowała się, że powinna dostać więcej pieniędzy. Poza tym - wyobraź sobie, że wychodzi do ciebie łysa, chuda kobieta opowiadając, że dobrze, że panowie przyjechali, bo złom leży, a ja pieniędzy potrzebuje na leki, na sanatorium, a oni z uśmiechem dają jej 20zł od łaski.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-18 13:54 przez Anonim.

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 13:56:26

ja tu oszustwa nie widze.
Powiedzieli cene wprost - wiec to nie oszustwo.

Perfidnosc - wyludzenie od osoby chorej? HM....mama otwierajac drzwi pokazywala im od razu papiery ze jest chora (mniemam ze umyslowo)?
Jesli papierów nie pokazala - wyludzenia nie widze.

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 13:58:18

Jesli to byli typowi "złomiarze",którzy zbierają co popadnie, to raczej ceny rynkowej złomu mamie nie zapłacą, jesli to jakaś firma to ze względu na spokojne sumienie mogli dac więcej. Cóż nic raczej nie zrobisz.

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 13:58:39

moj boze....opowiadac moze kazdy i ciezko wierzyc czy naprawde ktos potrzebuje na leki czy nie.
Ich rolą nie bylo zasponsorowac tego twojeje mamie, tylko zakup zlomu.

Dali tyle ile chcieli - reszta nalezy do sprzedajacego - mozna sie zgodzic lub nie.

Zrobisz jak uwazam, ale wg mnie to raczej nie ich wina - nie zmusili twojej mamy do sprzedazy.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 14:05:47

Cytat

Bardziej myślałam, że wyłudzili od osoby chorej i próbują go sprzedać bez kwitów, które zgodnie z Art 75a Ustawy o odpadach wtórnych jest niezbędny. ...

A skąd wiesz, że będą sprzedawać bez kwitów,o.

Skup złomu a paserstwo? Pomocy

18 mar 2015 - 14:10:43

Wybacz autorko, ale dla mnie trochę bzdura te Twoje oskarżenia.
Złomiarze to na ogół goście bez innego zajęcia, czasem bezdomni, którzy zbierają z różnych miejsc "fanty", czasem ze śmietnika, czasem ktoś im coś odda, czasem coś odkupią za symboliczną kwotę. Uwierz mi, ludziom się nieraz nie chce wywozić złomu, albo nie mają jak i tacy goście robią im przysługę zabierając stare graty. Twoja mama mogła się nie zgodzić, a skoro się zgodziła to po sprawie. Wybacz, ale tacy goście nie mają obowiązku sprawdzać papierów, czy oceniać czy ktoś jest zdrowy. Mama jak jest chora nie powinna decydować w takich sprawach, jak i wielu innych.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Moj chlopak przy mnie ... beka :/