Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

28 cze 2014 - 14:19:03

Hej :) za kilka dni wyjeżdżam na dwa turnusy jako wychowawca kolonijny. Mam już sporo gier i zabaw dla swoich podopiecznych, ale pomyslałam sobie, że Wy, drogie szafowiczki, znaciee jakieś oryginalne gry/zabawy godne uwagi... takie, w ktorych same brałyście udział i bardzo się Wam podobały. Będę wdzięczna za każdą radę :) interesują mnie zajecia dla dzieci od 10 lat oraz dla młodzieży w wieku 14-17 lat :)

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

28 cze 2014 - 14:22:39

młodzież nie sądze zeby była zainteresowana grami, przyjamniej ja strasznie cierpiałam gdy ktoś takie rzeczy wymyślal, Z kolei dzieciaki będą się dobze bawić, ja wymyśliłaym coś ruchowego, dzielenie na druzyny i poszukiwanie czegos?

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

28 cze 2014 - 14:24:23

taniec belgijski! :D

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

28 cze 2014 - 14:32:56

Niezawodną z doświadczenia jest zabawa w sałatkę owocową, nawet starsze dzieciaki się przy tym dobrze bawią.

My graliśmy według takich zasad, że jedna osoba stawała na środku koła zrobionego przez siedzących uczestników, którzy mieli pod sobą karteczki służące jako "krzesła". Osoba po środku zadawała pytanie lub powiedziała coś o sobie, np. kategoria "Największe wpadki", pytanie "Komu przydarzyło się to, że jak ja wsiedli w zły pociąg?". Wtedy te osoby, których to się tyczy wstają i szukają wolnego "krzesełka"; nie może być tuż obok nich. Osoba bez krzesełka następna idzie w środek i zadaje następne pytanie.

Naprawdę fajna jest ta gra, dzieciaki (i to 16 letnie) chciały grać w nią w każdy wieczór, bo można grać w budynku. Świetnie integruje, bo jest dużo śmiechu podczas szukania "krzeseł" i poznają lepiej siebie na wzajem.

Inną rzeczą, którą polecam (mimo że nie jest to gra) to żeby każdy uczestnik miał zeszyt 16 kartkowy i codziennie odpowiadał na pytania "Czego się dzisiaj nauczyłem/am o sobie" i "Czego nauczyłem/am się o innych", a potem żeby każdy po kolei wieczorem to przeczytał na głos. To również jest dobre na integrację i przy okazji daje dzieciom dodatkowego kopa, bo np. ktoś zwrócił uwagę na to że mają ładny uśmiech albo mają jakiś talent. Przez to zwracają większą uwagę na innych i uczą się nowych rzeczy o sobie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-28 14:38 przez ludziorka.

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

28 cze 2014 - 14:58:50

dziękuje za propozycje i proszę o więcej! :D

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

28 cze 2014 - 15:11:08

Jeśli uda Ci się załatwić chustę Klanza to możliwości zabaw masz nieograniczone. Dzieci i młodzież fajnie się bawią przy 'rekinie i ratowniku':
Wszyscy uczestnicy zabawy siadają w kole z wyprostowanymi nogami i przykrywają je chustą, chustę trzymają uniesioną nad ziemią.

Jedno wybrane dziecko jest rekinem, a drugie – ratownikiem.

Rekin chowa się pod chustą w środku kręgu (dlatego chusta musi być uniesiona, żeby nie było widać gdzie jest rekin), a ratownik chodzi wkoło dzieci.

Gdy rekin złapie kogoś za nogi, zaatakowane dziecko woła: „Ratowniku, ratuj!”. Rekin wciąga dziecko za nogi pod chustę.

Ratownik przystępuje do akcji, chwytając ofiarę oburącz pod pachami i wyciągając spod chusty. Jeśli mu się uda, gra toczy się dalej.

Jeśli jednak rekinowi uda się wciągnąć zaatakowanego pod chustę, wówczas i on staje się rekinem i razem z pierwszym wyrusza na dalsze łowy.

Przed ratownikiem trudne zadanie – teraz musi ratować dwie zaatakowane przez rekiny osoby jednocześnie. Jego szanse są coraz mniejsze, więc z każdą minutą przybywa nowych rekinów!

Trzeba tylko wytłumaczyć - zwłaszcza młodszym dzieciom - żeby uważały, by podczas wciągania pod chustę robiły to na tyle ostrożnie, żeby ofiara nie uderzyła tyłem głowy w podłogę!
tutaj wideo z zabawy wśród małych dzieci:



i jeszcze jedno, fragmenty zabaw z chustą:



Fajna jest jeszcze zabawa integrująca "kim jestem?" - każdy dostaje karteczkę (nie widzi co jest na niej napisane) na której napisana jest np. nazwa zwierzęcia - karteczkę można przyczepić mu np. do koszulki na plecach. Wtedy każdy podchodzi do kogoś i zadaje pytanie, na które druga osoba odpowiada tak/nie, np. jestem ssakiem? Mam dwie nogi? Ale uwaga, można zadać tylko jedno pytanie jednej osobie, w ten sposób każdy podejdzie do każdego. Warto starszym dzieciom dać trudniejsze nazwy zwierząt, np. mrówka, goryl, bóbr, a nie takie typowe jak pies, lew;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-28 15:29 przez Zuosnica.

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

28 cze 2014 - 15:30:16

niestety moje biuro nie dysponuje taką chustą :(

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

28 cze 2014 - 15:35:57

dla starszych polecam gre w mafie :)
ja z kolonii dobrze wspominam podchody i zwykle turnieje np gry w siatkówke itp;d

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

28 cze 2014 - 15:43:17

GoopLana, zorientujcie się czy nie można gdzieś wypożyczyć, np. w przedszkolach czy podstawówkach zazwyczaj mają te chusty, a przecież są wakacje, to może pożyczą.
Z takich zwykłych zabaw to my dobrze bawiliśmy się na takich obozach np. w bieg na orientację, podchody, szukanie skarbów itd.

Najfajniejsze zabawy grupowe :)

04 cze 2021 - 11:28:22

gra w mafię

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

10 rzeczy, ktore sprawiaja, ze jestes szczesliwa:)