Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

43 minut temu

sprawdzony stomatolog

47 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tak jak w temacie.
Wczoraj zepsuła mi się pralka, konkretnie poszła grzałka,poniewaz właściciel mieszkania zadzwonił po fachowca.
Dodam, ze pralka nie była nowa, tylko używana przez wcześniejszych lokatorów. Kto ponosi koszty naprawy i uslugi. ? Wynajmujący, czy właściciel?

We wszystkich wynajmowanych przeze mnie do tej pory mieszkaniach było tak, że to właściciel mieszkania załatwiał fachowca i płacił za niego.

Chyba, że były to jakieś drobne usterki, które mogliśmy naprawić sami, typu urwana klamka czy coś, to wiadomo, że nie wołaliśmy własciciela.

Wszystko żalezy jak się umówiłaś z właścicielem. Moja mama jak wynajmowała mieszkanie to miała umowę, że wszystko to co zepsuje się ze sprzętu, który używa osobą wynajmująca mieszkanie od mamy to ten ktos ponosi koszty naprawy.

Zależy jak się umówiliście bądź jak macie w umowie z właścicielem. My gdy wynajmowaliśmy mieszkanie to zawsze właściciel umawiał fachowca i pokrywał koszty.

Tak jak piszą Panie wyżej:
Wszystko zależy jak masz w umowie i jak się dogadaliście.

Ja z mężem drobne usterki naprawiamy sami albo te powstałe z naszej ewidentnej winy. Natomiast typu popsuta pralka itp. to już właściciele.

Najemca ponosi koszty drobnych napraw (np. wymienia uszczelki), to co piszesz - wynajmujący. No chyba że to Ty byś zepsuła, jeśli "samo się" to tak jak wyzej.

własciciel chyba że wynajmujący zepsuł to w jakiś sposób przez swój błąd

osoba, która Ci wynajęła raczej, chyba że inaczej się umówiliście

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Konkurs na urocza mame prosze o glosy ;)