Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gdzie się podziały tamte wymiany??

10 cze 2018 - 01:24:40

Wiem, że masa z was sypnie garścią tekstów o oszustwach, ale...

...gdy parę lat temu zaczynałam swoją przygodę ze sprzedażą w necie bardzo podobała mi opcja wymian. Wtedy to był portal szafa właśnie, gdzie był wtedy bardzo specyficzny klimat, kto był ten pamięta o co chodzi ;) Ja, wtedy raczej biedna studentka, pracująca na studia, miałam frajdę i rozrywkę z tego, że razem z innymi dziewczynami się wymieniamy. Nie było takiego pie**dzielenia o modzie, modne, turbomodne itd., jak teraz ściana Jak się chce modne, to się idzie do sklepu i kupuje nowe, przymierza, a nie kupuje za te same pieniądze co w sklepie, ale w necie.

Brakuje mi dawnego klimatu wymian, dziewczyny miały specyficzne, oryginalne podejścia do mody, a nawet jeśli nie, to nawet plastikowa dyskotekowa laska mogła się dogadać na wymianę o coś z totalnie odjechaną gotycką lolitą ;) Serio, zdarzało się ;) Nawet jak się nie trafiło w rozmiar czy potem okazywało się, że jednak nie ma się tego z czym nosić, to przynajmniej kieszeń nie bolała, bo to jednak wymiana.

Nie znajduję od dawna nic. Przypadki totalne, że coś kupię, bo kilka moich ulubionych sprzedawczyń, część jeszcze z dawnych lat, wyprzedaje swoje rzeczy :(

...mam wrażenie, że już tylko leci się na kasę, bez frajdy jaka była przy wymianach, a do tego - no sorki, ale wiele z nas nie jest tu po to, żeby zarobić, ale jedynie, żeby "odchudzić" swoje grubaśne XXL szafy z niepotrzebnych rzeczy, prezentów, nietrafionych zakupów...

Czy sprzedaż w internetach aż tak bardzo się zmieniła w ciągu tych 10 lat? pociesza
Czy ktoś tu jeszcze się wymienia?

Gdzie się podziały tamte wymiany??

10 cze 2018 - 19:17:23

szczerze mówiąc , zmieniła się sytuacja ogólnie wysyłki coraz droższe .
dziewczyny zmieniły system , a system zmienił dziewczyny można to tak interpretować.
Ja osobiście wolę iść kupić do sklepu czy ciucholandu .Zmieniły się możliwości płatności . Nie każdy może płacić przez komputer czyli ma konto w banku.
A poza tym za dużo się dzieje z oszustkami tak jak tu napisałaś to tak jest .
Nie każdy jest uczciwy , ja z kolei wole sprzedać moje ciuchy lub inne rzeczy osobiście na terenie miasta.

Gdzie się podziały tamte wymiany??

11 cze 2018 - 09:29:46

Ja pare lat temu to po 20 paczek tygodniowo nie raz mialam, wszystie to byly wymiany. A teraz daje ogloszenia i cisza, mimo że oferuję także nowe rzeczy na wymianę.

Gdzie się podziały tamte wymiany??

11 cze 2018 - 10:08:07

Pomijając to, czy ludzie chcą się wymieniać czy nie, rzeczy na wymianę w ogóle nie wyświetla - tzn przy zaznaczeniu wymiany w filtrach pokazuje rzeczy wyłącznie na wymianę, bez możliwości sprzedaży. A jednak prawie każdy podaje cenę i ewentualnie dodatkowo wymianę i te rzeczy są pomijane w takim wyszukiwaniu. Przynajmniej ostatnio jak szukałam to tak było

Gdzie się podziały tamte wymiany??

11 cze 2018 - 12:41:07

mnie wkurza jak dziewczyny zaznaczają opcję "wymiana i sprzedaż" po czym gdy zaproponuję wymianę to piszą że tylko sprzedaż je interesuje, to zawracanie innym głowy i celowe wprowadzanie ich w błąd- gdybym chciała kupić to bym kliknęła kup, chyba logiczne.

Gdzie się podziały tamte wymiany??

12 cze 2018 - 17:22:44

Cytat
kamila249
Pomijając to, czy ludzie chcą się wymieniać czy nie, rzeczy na wymianę w ogóle nie wyświetla - tzn przy zaznaczeniu wymiany w filtrach pokazuje rzeczy wyłącznie na wymianę, bez możliwości sprzedaży. A jednak prawie każdy podaje cenę i ewentualnie dodatkowo wymianę i te rzeczy są pomijane w takim wyszukiwaniu. Przynajmniej ostatnio jak szukałam to tak było

Zauważyłam to - też mnie to denerwuje, bo jednak chciałabym mieć większy ogląd sytuacji.
Administracjo - czy można to zmienić i ulepszyć, tak by mieć 3 możliwości wyboru? (kupno, kupno i wymiana i tylko wymiana).

Cytat
banach
szczerze mówiąc , zmieniła się sytuacja ogólnie wysyłki coraz droższe .
dziewczyny zmieniły system , a system zmienił dziewczyny można to tak interpretować.
Ja osobiście wolę iść kupić do sklepu czy ciucholandu .Zmieniły się możliwości płatności . Nie każdy może płacić przez komputer czyli ma konto w banku.
A poza tym za dużo się dzieje z oszustkami tak jak tu napisałaś to tak jest .
Nie każdy jest uczciwy , ja z kolei wole sprzedać moje ciuchy lub inne rzeczy osobiście na terenie miasta.

Niestety nie wiem jak tu teraz jest z wymianami, bo żadnej dawno nie miałam :(
Co do kupowania - opcja jest po to, żeby zwalczać oszustów, ale poza formularzem także można dokonać zakupu, ja tak pozwoliłam na zakup kilku osobom, choć oczywiście jest to na własne ryzyko.

Co do oszustów jeszcze - ważna uwaga - sprawdzajcie oceny!! Jak są negatywy czy średnie to sprawdzajcie za co! Ja staram się wymieniać tylko z osobami, które tak jak ja, mają tylko pozytywy. Wiem, że kusi czasem, ale niestety - potem boli - mnie też skusiło, tu na szafie, ale na szczęście dało się wszystko wyjaśnić, także dzięki administracji, czego już na vinted się nie zrobi. No i tu admini także zgłaszają na policję, tam - z tego co czytam posty użytkowniczek to jest wiiieeeelkaaa rzadkość.

Tak właściwie jak skaczę po profilach to wiele z was ma ostatnie oceny z 2016 roku, mimo, że nadal jesteście aktywne, to tez zastanawia. Czy doszło także tu do jakiejś zmiany myślenia/mentalności co do kupowania/wymian?
Wymiany widzę głównie u kobiet, które kolekcjonują biżuterię, bo szukają konkretnych rzeczy. A reszta gdzie? :(

No i gdzie te wymiany? help



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-07-01 22:42 przez Nulka88.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ubrania po ciąży