Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wszystko niby fajnie, ale kupujący wpłaca na konto szafy po kliknięciu kup, także sprzedawca w takim przypadku nie ma możliwości podania swojego konta, bo włata już jest.

Cytat
marta_iwa
Wszystko niby fajnie, ale kupujący wpłaca na konto szafy po kliknięciu kup, także sprzedawca w takim przypadku nie ma możliwości podania swojego konta, bo włata już jest.

otóż to super

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

@Polaris3 w Regulaminie jest taki dział "Płatności" i tam jest odniesienie do załącznika nr 1 do Regulaminu, a w nim jest to o co pytasz.

Cytat
marta_iwa
Wszystko niby fajnie, ale kupujący wpłaca na konto szafy po kliknięciu kup, także sprzedawca w takim przypadku nie ma możliwości podania swojego konta, bo włata już jest.

Tak, jest bardzo szybko ku uciesze wielu kupujących oraz sprzedawców :) Nie trzeba pisać, sprawdzać itp. tylko klik i już jest. Osobiście bardzo mi się to podoba i zadowolona jestem, bo wielu sprzedawców jak coś kupię i czasami pytam jak zapłacić pisze: wedle życzenia jak tobie pasuje tak płać serce. No to tak z pozycji kupującej piszę ;)

Saldo można też wykorzystać na zakupy i wtedy nie musi leżeć i czekać, aż uzbiera się odpowiednia kwota.

Cytat
marta_iwa
w regulaminie jest, że pobierają 1zł przy wypłatach mniejszych niż 50zł

no więc wreszcie sama znalazłam....szkoda że ukryte w załaczniku 4. Opłaty za wypłacanie środków z salda:
a) Minimalna kwota wypłaty to 1 zł. Wypłaty mniejszych kwot nie są realizowane.
b) Aby przelew został zrealizowany, użytkownik musi posiadać na swoim saldzie środki w
kwocie min. 2 zł, które może przeznaczyć na zakupy (w tym 1 zł – opłata za przelew).
c) Do wypłaty kwot poniżej 50 zł doliczana jest opłata w wysokości 1 zł. Oznacza to, że
kwota jaka zostanie zaksięgowana na koncie bankowym, na które zostanie zlecona
wypłata będzie pomniejszona o 1 zł.
d) Kwoty powyżej 50 zł realizowane są bezpłatnie.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 327

@Polaris3 proszę nie wprowadzać Użytkowniczek w błąd- Regulamin zawiera opisane wyraźnie wszelkie zasady- na które każdy użytkownik chcący korzystać z serwisu wyraża zgodę. Proszę jeszcze raz przeczytać regulamin wraz z załącnzikiem dotyczącym wszelkich możliwych oplat dostępnym tutaj:

https://img-ovh-cloud.szafa.pl/magazyn/upload/zalacznik-do-regulaminu-szafapl.pdf

Myślę, że sytuacja została wyjaśniona w sposób zrozumiały?

Cytat
marta_iwa
Wszystko niby fajnie, ale kupujący wpłaca na konto szafy po kliknięciu kup, także sprzedawca w takim przypadku nie ma możliwości podania swojego konta, bo włata już jest.
Więc napisz informację w opisie pod ofertą sprzedaży że wpłaty tylko i wyłącznie na konto prywatne, wtedy po zakupie podajesz swój nr konta i kupujący dostosuje się do twojej prośby.

a nie lepiej to wyłączyć tą opcję płacenia tak jak na al...o

na jednym z portali to nawet płacą za umieszczanie ofert kawka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-23 07:45 przez Polaris3.

Nie macie pojęcia jakie to zaskoczenie, gdy wchodzisz sobie po pół roku na szafę, żeby przejrzeć forum, a tu masz sprzedaną i opłaconą rzecz miesiąc temu :o Tak się złożyło, że wiadomości z szafy wrzucało mi do katalogu spam na poczcie, a kto by przeglądał spam :D Przez jakiś rok nic nie sprzedałam na szafie, to nawet nie zaglądałam. Jednym słowem panika....całe szczęście, że dziewczyna była miła i dokończyłyśmy transakcję. A kto by tam po roku czytał regulamin?:D Nawet nie zwróciłam uwagi na brakującą złotówkę, taka byłam szczęśliwa ze sprzedaży. Odkryłam to przez przypadek czytając właśnie forum. Teraz mam 30zł do wypłaty, nie wiem kiedy dozbieram te brakujące tylko, a może aż 20zł:D

@marta_iwa nie musisz zbierać do 50 zł przecież. Jesli wypłacisz mniej niż 50 zł to dopiero wtedy pobiorą Ci 1 zł. Zresztą nie rozumiem tej całej paniki @Polaris3 o 1 zł kóre można sobie wliczyć w razie czego w cenę przedmiotu..

Cytat
Kaalina
@marta_iwa nie musisz zbierać do 50 zł przecież. Jesli wypłacisz mniej niż 50 zł to dopiero wtedy pobiorą Ci 1 zł. Zresztą nie rozumiem tej całej paniki @Polaris3 o 1 zł kóre można sobie wliczyć w razie czego w cenę przedmiotu..

ale powinno się użytkowników a raczej sprzedających powiadomić a nie żeby szukać w regulaminie 2013 roku i to jeszcze jest w jakimś załączniku kawka
teraz swoją aktualizację będzie robić olx "regulaminu" i pisze do wszystkich z wiadomością który będzie od 25 stycznia.(nawet się na stronie wyświetla).
Nie ukrywajmy ze szafa nie dba o swoich użytkowników ...sama musiałam poszukać bo moderatorom się nie chce

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

@Polaris3 nie wiem o jakim powiadamianiu piszesz, sprawa ma już swoje lata, a oprócz tego, że jest zapisane w Regulaminie to jeszcze przy saldzie na pierwszym miejscu jak "WAŻNE INFORMACJE" jest informacja o złotówce, kiedy będzie pobrana.

Nie rozumiem czemu uzytkowniczki bronia prowizji :D Ale ok, kazde ma inne zdanie :D Ja jestem przeciwnikiem, ale cóż trzeba ją zaakceptować i tyle, nie mamy na to wpływu :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wszystko jest zapisane i na swoim miejscu, a nawet w wielu miejscach i tyle. Sama nie jestem zainteresowana wypłatami ze sprzedaży, ale nawet mi rzucają się w oczy, bo są informacje podane i tyle.

@marlenabogucka pisały już wczesniej osoby ze to nie prowizja a opłata z aprzelew dla BANKU wiec nie rozumiem was dlatego- ciekawa jestem czy ze swoimi bankami walczycie o tabele opłat, czy z urzedem skarbowym walczycie o podatki?

@kaalina ja nie mam w swoim banku zadnych oplat, piekno kapitalizmu polega na ogromnej konkurencji :D Bank zarabia na tym, ze trzyma twoje pieniadze, a fiskus to fiskus, z fiskusem nie ma dyskusji :) Co do banku wszystko jest kwestia negocjowania umowy :) No ale coz, taka jest umowa z bankiem, ze pobieraja prowizje to pobieraja, trzeba to zaakceptowac albo przeniesc sie na inny portal :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co kupić dziewczynce na komunię?