Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Soczewki drogeryjne

12 lut 2017 - 11:36:02

Cześć,
rozważam zakup soczewek kontaktowych ponieważ okulary już pomału wychodzą z mody.. :)
Często spotykam w drogeriach soczewki z tej firmy https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/w-trosce-o-zdrowie-oczu. Chciałam was zapytać opinie na ich temat. Cena mi jak najbardziej odpowiada i też to że są w drogerii do której mam 5 min piechotą :)

W temacie soczewek jestem jeszcze kompletnie zielona więc będę wdzięczna za rady :)

Soczewki drogeryjne

15 lut 2017 - 15:17:13

Witaj, ja osobiście mogę ci polecić soczewki acuvue. Są świetne i wcale się ich nie czuje w czasie noszenia. Są świetnie nawilżone. Poleciła mi je moja okulistka a mam naprawdę wrażliwe oczy. Ja noszę astygmatyczne więc nie ma astygmatycznych w drogeriach a szkoda bo zawsze muszę je sobie wcześniej zamawiać. Musisz wybrać się najpierw do okulisty na badanie i powiedzieć że chcesz zamienić okulary na soczewki bo w soczewkach jak to mówi moja okulistka dochodzą jeszcze łzy jak się je nosi i wada jest często inna jak przy okularach. Może być tak ze będzie różnić się 0,25 dioptrii ale jednak się różni. Sama noszę i okulary i soczewki i na soczewki mam inną wadę a na okulary inną. A soczewki możesz sobie wykupić nawet w drogerii jeśli będziesz chciała jeśli oczywiście nie masz astygmatyzmu.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

Soczewki drogeryjne

19 cze 2017 - 19:18:08

zazwyczaj kupuję w salonie optycznym, raz się przejechałam na takich produkowanych dla drogerii, nie dało się tego nosić, oczy piekły i nabawilam ię zapalenia, dobrze że obyło ię bez więszych komplikacji, zakraplalam kilka dni hialeye free i przeszło, na wizyę u okulisty nie mogłam się doczekać a rodzinny średnio rozgarnięty nie chciał nic przepisać

Soczewki drogeryjne

22 sie 2017 - 18:48:52

Ja bym poszedł z tym tematem do jakiegoś specjalisty. Dzięki temu można sobie oszczędzić wielu problemów...

Soczewki drogeryjne

24 sie 2017 - 21:39:00

W drogerii bym nie kupiła ale jest wiele sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą soczewek i akcesoriów. Ceny bez porównania mniejsze niż w salonach optycznych :) kupuję tak od 5 lat i jestem bardzo zadowolona :):) tylko najpierw oczywiście wizyta u lekarza żeby dobrał moc i inne parametry ;)

Soczewki drogeryjne

27 sie 2017 - 18:53:27

Polecam soczewki kontaktowe, jeśli nie chcesz nosić okularów to jest idealne rozwiązanie dla Ciebie. Ja noszę soczewki od ok. 14 lat, mam duży cylinder i nosiłam Baush&Loumb toryczne, niestety po paru godzinach noszenia odczuwałam soczewki, a od ok. 2 lat noszę Johnson'a dwutygodniowe i są super. Po całym dniu w ogóle ich nie czuję na oczach.
Zanim jednak wybierzesz soczewki udaj się do okulisty, aby dobrał odpowiednie moce. Ty natomiast wybierasz czy wolisz soczewki jednodniowe, 2-tygodniowe czy może miesięczne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-27 18:53 przez dana82.

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 4/5

Soczewki drogeryjne

19 lis 2017 - 20:49:31

używałam kiedyś drogeryjnych ale niestety nigdy więcej, były koszmarnie wysuszające, szybko od nich łapałam podrażnienia, jak ktoś ma wrażliwe oczy to najlepiej przestawić się na jednodniowe, najmniejsze ryzyko podrażnień, też dobrze jest krople stosować do nich, ja używam hialaye free, zakrapalm przed założeniem i cały dzień praktycznie tych soczewk nie czuję, oczy nie pieką, nie swędzą, jest ok.

Soczewki drogeryjne

26 lut 2018 - 00:59:20

Tak jak pisały dziewczyny wcześniej - przed zakupem soczewek udaj się do okulisty. Ja też mam inną moc w okularach, a inną w soczewkach. Często okuliści współpracują z salonami optycznymi i płacąc za wizytę można dostać w wybranym salonie soczewki za darmo. Fajna opcja, żeby w ogóle sprawdzić, jak to jest żyć bez okularów. Ja dwa lata temu je porzuciłam i nie zamierzam do nich wracać :) osobiście noszę soczewki Biofinity miesięczne i sprawują się świetnie - nie czuję, że je mam. Zamawiam je przez internet - wychodzi o wiele taniej niż w salonach optycznych. :)

Soczewki drogeryjne

31 mar 2019 - 17:37:22

Poczytaj blogi o takiej tematyce. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w taki sposób coś znajdziesz.

Soczewki drogeryjne

01 kwi 2019 - 12:07:04

Okulary wychodzą z mody? Chyba wręcz przeciwnie. ;)

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Soczewki drogeryjne

01 kwi 2019 - 12:36:59

Też mi się tak wydaje. Teraz noszą okulary nawet Ci co dobrze widzą. Zerówki i klasa sama w sobie.

Soczewki drogeryjne

06 maj 2019 - 09:01:11

Szukaj pomocy na innych forach. Na pewno są tam takie tematy.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Soczewki drogeryjne

13 maj 2019 - 17:47:52

E tam, okulary są i będą modne. Zawsze tak było

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

1 wizyta