Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

najtańsza apteka

godzinę temu

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Jak nauczyć się charyzmy

15 mar 2016 - 09:41:34

Hey.

Postanowiłam założyć ten temat, ponieważ może to slużyć jako moja pomoc w mojej dalszej terapii.

Cytat:
Charyzma to coś, co porusza ludzi. Charyzma nie bierze się tylko ze sposobu mówienia czy zachowania. Charyzma jest siłą, która składa się z kilku cech charakteru i umiejętności, które dopiero razem tworzą osobowość, która przyciąga do siebie innych ludzi.

Charyzma sprawia, że osoba z pozoru wyglądająca przeciętnie potrafi pociągnąć za sobą innych, przekonać ich do swojego myślenia czy po prostu sprawić, że będą się przy niej wyjątkowo czuli.

Na czym polega urok charyzmy i co sprawia, że osoby z charyzmatycznym charakterem przeważnie stają się liderami i mają wpływ na innych?

Charyzmatyczna osoba przede wszystkim potrafi sprawić, że inni ludzie czują się przy niej w określony sposób. Taka osoba sprawia, że ludzie zaczynają ją postrzegać jako kogoś wyjątkowego, lepszego od nich, a to automatycznie sprawia, że inni chcą ją naśladować i być przy niej.

Charyzmatyczna osoba roztacza przed innymi pewną wizję, którą oni chcą spełnić i która na nich silnie działa.

Dlatego też ludzie z charyzmą są bardzo lubiani pomimo swoich wad.
Co ciekawe, wielu ludzi obdarzonych charyzmatyczną osobowością nie posiada jakiś szczególnych umiejętności ani nie jest wyjątkowo uzdolnionych. Po prostu mają w sobie to coś, co sprawia, że skutecznie oddziałują na ludzi.

Każdy może mieć w sobie więcej charyzmy niż dotychczas. Właściwy styl ubierania, zachowanie różniące się od innych osób oraz charakter, automatycznie sprawi, że gdy wjedziesz do jakiegoś pomieszczenia, ludzie zaczną Cię widzieć jako osobę z charyzmą.
Owszem to jest dar, z którym jedni się rodzą, a inni nie, ale jednocześnie można w sobie wypracować pewne cechy charakteru, które sprawią, że będziesz miał w sobie więcej uroku i wewnętrznego przyciągania.
Oto cechy charakteru, które tworzą charyzmę. Zacznij je w sobie budować, a z miejsca staniesz się inną osobą.

Cel – pierwsze i najważniejsze. Jeśli chcesz, aby dziewczyna uważała Cię za osobę z charyzmą, to musisz mieć cel i do niego dążyć. Nie możesz być jakimś tam fircykiem, który wstaje rano i nie wie co ze sobą zrobić. Cel sprawia, że stajesz się bardziej pewny siebie i dajesz poczucie innym, że wiesz, co robisz.

Tajemnica – osoba z charyzmą zawsze pozostaje mniejsza lub większą zagadką. Zawsze jest coś, czego ludzie o niej nie wiedzą i nie potrafią rozgryźć. To sprawia, że są nią jeszcze bardziej zainteresowani, bo ludzką cechą jest być ciekawskim.
Prawość – właściwie na prawość składa się kilka cech: szczerość, autentyczność, spójność, rzetelność, uczciwość. Są to te wszystkie cechy, o których ludzie ze słabym charakterem mogą sobie tylko poważyć. Niezmiernie trudno jest być osobą, która zawsze ma pewne zasady i trzyma się ich bez względu na okoliczności.

Elokwencja – prawie każda charyzmatyczna osoba potrafi zjednać innych ludzi słowami. Potrafi nie tylko ciekawie opowiadać i mówić interesujące rzeczy, ale przede wszystkim potrafi zrozumieć ludzi i komunikować się z nimi na głębokim poziomie, który sprawia, że ludzie czują się zrozumiani.

Prezencja – charyzmatyczna osoba potrafi zaprezentować się w odróżniający ją od reszty sposób. Potrafi przyciągnąć do siebie uwagę. Niekoniecznie chodzi tutaj tylko o wygląd zewnętrzny, to jak ubrany jesteś czy to jak przystojny jesteś. Chodzi tutaj raczej o ogólne wrażenie, jakie robisz swoją osobą.

Wrażliwość i empatia – tak jak już parę razy wspomniałem, charyzmatyczna osoba potrafi przyciągnąć do siebie ludzi, ponieważ w jakiś wyjątkowy sposób komunikuje się z nimi. Nie traktuje ich z góry, nie odcina się od nich, ale sprawia, że czują się z nią związani i w pewnym sensie podobni. Z jednej strony inni lubią Ciebie, ale także Ty szanujesz i lubisz ich.
To empatia sprawia, że dziewczyna czuje się bardziej bezpieczna i zrozumiana, a przez to jesteś dla niej bardziej interesujący.

Odwaga – charyzmatyk zawsze jest odważny. Potrafi działać, narażając się na cierpienie lub stratę. Ma odwagę robić coś, co jest zakazane i co w głębi serca inni chcieliby zrobić, ale nie mają na to odwagi. Właśnie to odróżnia ich od reszty zwykłych ludzi.

Spójrz na tych wszystkich rewolucjonistów i buntowników. Porywali za sobą tłumy nie dlatego, że ktoś inny coś zrobił, a oni zaczęli go naśladować. To właśnie od nich się zaczynają wszelkie zmiany. To oni buntują się pierwsi, robiąc coś wbrew „ustalonemu” porządkowi, a dopiero za nimi idzie reszta.
Cytat dotyczył uwodzenia kobiet przez facetów, ale wkleiłam, gdyż najmocniej obrazował to o co mi chodzi.

Czy da się wyrobić tak osobowość i cechy charakteru, aby taką charyzmę posiadać ?

Jak nauczyć się charyzmy

15 mar 2016 - 11:48:58

@mmass jak zaczniesz pracowac nad byciu asertywna oraz zaczniesz używać empatii, do tego słuchać a nie słyszeć to porwiesz każdego. Trzeba byc tez dobrym obserwatorem i umiejętnie dobierac słowa oraz zachowanie do danej sytuacji.I chyba jedna z ważniejszych rzeczy trzeba dobrze słuchać siebie a co za tym idzie mieć dobra intuicję. Wielokrotnie pisałam na forum ze jest coś takiego jak energia ( jak mawiał einstein wszystko jest energia, nawet myśl, słowo mówione, pisane i to ma wielka moc) której nie widzimy i nie czujemy zmysłami naszymi ( oko, ucho, wech , smak, a jest jeszcze cos takiego jak podświadomośc))( niektórzy maja ten dar odczuwania) i kazdy z nas emanuje jakąs tam energią i dlatego są sytuacjie kiedy kogos poznajemy to albo go lubimy albo cos nas w tej osobie drażni. Zwierzeta świetnie odczuwaja ta energie dlatego czesto gesto osoba niezrównoważona emocjonalnie ma niezrównoważonego pupila. Tak wiem brzmi to jak jakieś science fiction ale to jest prawda są na to dowody i to nie są jakieś czary. Osoba charyzmatyczna posiada wszystkie te cechy razem czyli asertywnosć, empatia, dobre słuchanie, świetna intuicja :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-15 21:16 przez agata74.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

Jak nauczyć się charyzmy

16 mar 2016 - 08:16:09

Ale długi temat. Niemniej prezbrnęłam bo ciekawie tutaj piszesz. Powiem CI,ze charyzma jest do nauczenia się. Nie każdy się z tym radzi. Nie każdy jest pewny siebie oraz charyzmatyczny ale na pewno mozna się tego nauczyć

Sama zaczęłam być bardziej charyzmatyczna jak polubiłam siebie, jak przestałam się porównywać do innych. Starałam sie rłównież dużo czasu spędzać z ludźmi

W sieci jest wiele artykułów na ten temat.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kredyt