Obecnie rozmawiamy o:

tabernakula sklep

2 minuty temu

zakupy internetowe

27 minut temu

Budowa domu

31 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

09 wrz 2015 - 10:46:25

Jestem z ojcem mojej córeczki od ponad 2 lat. Między nami zaczęło się psuć już na początku ciąży. Rodzina pomogła nam w zakupie mieszkania lecz jego remont trwał rok. W tym czasie ja byłam u swoich rodziców, on u swoich 700km ode mnie. W tym czasie zdążyłam poznać jego prawdziwe oblicze. Jego znajomi ostrzegali mnie przed nim już na samym początku, ale byłam zaślepiona. W czasie kiedy byliśmy osobno zaczynało się coraz bardziej psuć. Na każdym kroku jak miał tylko ochote obrażał mnie i moją rodzinę od najgorszych. Całą ciążę byłam przez niego w stresie. Urodziłam będąc w dalszym ciągu u rodziców i byłam tam również kolejne pół roku. Doszło nawet do sytuacji, że kiedy miałam sie przeprowadzać doszło do kilku nieprzyjemnych sytuacji, że miałam zrezygnować... Ale dałam nam szanse. Myślałam, że może będzie lepiej, że może on się zmieni. Ale to było błędem. Kiedy przyjechałam, zamiast spędzać czas ze mną, wolał kumpli. Wracał do domu w środku nocy kompletnie pijany i miał bardzo dużo do powiedzenia, robił się cwaniaczek. Kilka razy nawet mnie uderzył. Kilka dni temu również miała miejsce taka sytuacja. Wrócił pijany, obudził mnie i dziecko, zaczął swoje mądrości po pijaku, jak go próbowałam wywalić z pokoju to mnie wyzwał od pizd, szmat i mnie uderzył pięścią w twarz. Powiedziałam dosyć, nie pozwole się więcej tak traktować. On widzi, że mówie poważnie i usiłuje mnie przekonać żebym tego nie robiła, że się zmieni, że więcej na mnie ręki nie podniesie... Już to wiele razy słyszałam i nic się nie zmieniło. Teraz zaczyna mnie straszyć, że zabierze mi dziecko, że mnie zniszczy. Do tego wszystkiego dochodzą jego rodzice. Na siłe próbują mnie zatrzymać. Teraz jest zwalanie całej winy na mnie, że patrze tylko na siebie, że dziecko potrzebuje tez ojca... Że przecież nie bije mnie cały czas. Ja wiem, że im nie chodzi o mnie tylko o Małą bo się do niej przywiązali. Ja nie mogę patrzeć na nich tylko na szczęście swoje i dziecka. Ojciec mojej córki straszy mnie, że jak jego matka znów wpadnie w depresje przeze mnie to mi tego nie daruje. Kochane co wy byście zrobiły na moim miejscu? Proszę doradźcie mi bo jestem już wykończona psychicznie.

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

09 wrz 2015 - 12:23:31

Ręce opadają jak czytam takie wpisy...

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

09 wrz 2015 - 14:13:12

Witaj -czy na prawdę potrzebujesz rady? Myslę, ze dobrze wiesz co powinnas zrobić.Pakuj siebie i dziecko, nawet się nie oglądaj za siebie, tacy nie zmieniają się nigdy. Potem pomyslisz co z mieszkaniem, bo to wbrew pozorom też jest ważne.

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

09 wrz 2015 - 15:24:35

Cytat
jojaku
Witaj -czy na prawdę potrzebujesz rady? Myslę, ze dobrze wiesz co powinnas zrobić.Pakuj siebie i dziecko, nawet się nie oglądaj za siebie, tacy nie zmieniają się nigdy. Potem pomyslisz co z mieszkaniem, bo to wbrew pozorom też jest ważne.


zgadzam się z tym! Jesli zrobił to raz, dwa , trzy zrobi i 50, przekroczył tą grnicę wiec nie widzi w tym problemu. Prawda jest taka że powinien sie wami interesować mała jest maleńka potrzebuje duzo opieki a on co koledzy i piwo ?
ta sytuacja nie trwa tydzien tylko dłuższy czas. Dac szansę i za parę miesięcy znowu być w tej sytuacji ? szkoda czasu. Moim zdaniem powinnaś się spakowac i odciąc od tego człowieka. Oczywiscie niech ma kontakt z dzieckiem placi amilenty ale o wspólnych życiu chyba nie ma mowy

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

09 wrz 2015 - 17:54:40

Nawet się nie zastanawiaj. Byłam w podobnej sytuacji i wyrzuciłam go z domu. Długo nad tym myślałam i też łudziłam się, że się zmieni a było coraz gorzej i zrzucanie winy na mnie. Że niby tylko ja się zachowuję nie tak i wyolbrzymiam wszystko. Dopiero jak pomieszkał trochę z dala od nas to coś nie co do niego dotarło. Ale żeby dorósł do bycia ojcem, był odpowiedzialny albo robił cokolwiek w kierunku żebyśmy wrócili do siebie... nie. Pasuje mu taki interes, że ja się wszystkim zajmuje a on ma wreszcie to co chciał czyli cały dzień dla siebie i kolegów i nie musi zajmować się dzieckiem. Jak się go kiedyś spytałam: powiedz jak to jest, że ja całą wypłatę wydaję na życie, rachunki i dziecko i nic sobie nie kupuję a on ma wszystko dla siebie. Gdzie tu sprawiedliwość. W odpowiedzi usłyszałam tylko, że on prowadzi innym tryb życia niż ja i ma inne potrzeby. A jak mieszkaliśmy razem i powiedziałam, że potrzebuję od niego pieniędzy bo muszę zapłacić rachunek to usłyszałam: odpr.... się od moich pieniędzy.
Dziecko ojca ma. Widują się regularnie. Z dziadkami również. Powiem, że teraz mamy dużo lepszy kontakt ze sobą niż wcześniej, ale jak pobędziemy dłużej sami to odechciewa mi się od razu z nim mieszkać taka pobudka do rzeczywistości żeby te kilka miłych chwil nie przyćmiło tego jak jest na prawdę.
Nie łudź się, że się zmieni. Odejdź nie oglądaj się za siebie i układaj życie od nowa.

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

09 wrz 2015 - 19:51:37

Zastanów się czy chcesz żeby dziecko patrzyło na takie sceny? Uwazasz, że takie zycie jest normalne? Nie daj sobie wmówić, że to twoja wina i masz dać sobą pomiatać dla dobra dziecka. To chore. Pakuj manatki i nie wracaj. Nigdy.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

09 wrz 2015 - 21:18:27

Czy wzywałaś kiedykolwiek policję, gdy w domu były rozróby ? Czy byłaś kiedykolwiek np. w mopsie szukać pomocy ? Czy byłaś w szpitalu na obdukcji ? Czy kiedykolwiek np. uciekałaś do sąsiada jak Cię lał i ten sąsiad byłby w stanie to potwierdzić ( z tym jest bardzo ciężko, bo ludzie niby nie chcą się mieszać ) ?
Jeśli na żadne z pytań nie odpowiesz twierdząco to powiem Ci, że sytuację masz nieciekawą, ale nie beznadziejną, bo nigdy nie jest zbyt późno na działanie, ale wiedz jedno takie typki potrafią udawać i trzeba od razu działać i zgłaszać.

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

10 wrz 2015 - 00:17:15

Nie powinnaś być z kimś takim. To bydle jest agresywne bije Ciebie i pewnie niedługo zacznie też bić wasze dziecko. Na dodatek pije alkohol a to plus agresja to mieszanka wybuchowa. Uwierz mi samotność jest o wiele lepsza gdy żyjesz w spokoju, a nie ciągle w nerwach z czym wyskoczy kolejnego dnia Twój facet. Musisz myśleć co będzie lepsze dla Twojego dziecka, lepiej dla dziecka było by nie znać takiego ojca , który ma je gdzieś i na dodatek bije jego matkę,prawda? Radzę Ci jak najszybciej wyprowadzić się np do swoich rodziców razem z dzieckiem zanim stanie się Wam prawdziwa nieodwracalna krzywda!

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

10 wrz 2015 - 11:26:32

Uciekaj gdzie pieprz rośnie. Nie daj się szantażować, straszyć i wpędzać w poczucie winy. Ci ludzie to jakaś patologia "przecież nie bije Cie cały czas". Miej w nosie takie gadanie nie pozwól by Twoje dziecko wychowywało się w takim domu, w którym pojawia się przemoc i inne patologie.

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

10 wrz 2015 - 12:42:09

Uciekaj jak najdalej od tego typka!

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

10 wrz 2015 - 12:58:45

Dziewczyno nad czym Ty się zastanawiasz i do czego potrzebna jest Ci czyjaś pomoc, porada w tej kwestii ??? Facet Cie olewa, olewa Twoje dziecko, poniża Cie, upokarza, bije Cie, więc nie rozumiem co ma jeszcze zrobić żeby Ci pokazać, że ma Cię gdzieś!? Opamiętaj się póki jesteś jeszcze młoda. Chcesz żyć w takim toksycznym związku ? Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać .

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

10 wrz 2015 - 14:19:39

ja też sie zgadzam mój ojciec to alkoholik ciągle bij moja mame i później zacza bić dzieci wiec zostaw go jak naj szybciej nie bede sie rozpisywac bo to nie ma sensu moja matka zwlekala 15 lat nigdy nie doczekala sie zmiany, a to juz nie tylko twoje zycie ale i dziecka jestes odpowiedzialna za was oboje!!!! a dziecka ci nie zabierze nie ma na to szans bo w koncu chyba nie jestes zła matka? jesli nie to niech cie w du... pocaluje i spada alimety przez sad zalatwisz w ok 2 mies jesli jestescie małżeństwem to w sprawie rozwodowej dostaniesz alimety z tego co wiem i tyle a jak bedzie po tym was nachodzil to ogranicz prawa i zakaz zblirzania ...... walcz o dziecko a nie patrz na niego bo bedziesz tego mooocno żałować

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

10 wrz 2015 - 15:51:47

Rece opadaja, a wczesniej tego w nim nie widzialas? Sorry jakos nie chce mi sie wierzyc ze nagle sie tak zmienil?

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

10 wrz 2015 - 17:45:57

Paulaaa_a- Aż się w to nie chce wierzyć że są takie bydlaki :o dałaś mu już szansę więc nie zastanawiaj się nad kolejną bo to droga donikąd :( nie jesteś żadnym workiem treningowym dla niego i nie pozwól tak też się traktować... Pakuj się i nie pozwól sobie wmówić że kolejna szansa go zmieni... Teraz zacznij myśleć o sobie i o maleństwu. Trzymam kciuki :* powodzenia kochana

Odejść czy zostać z ojcem dziecka

10 wrz 2015 - 18:52:38

Kiedyś uderzy Cie tak, ze już nie wstaniesz.
Przepraszam, ze tak brutalnie piszę ale w moim bliskim otoczeniu była identyczna sytuacja.
Kobieta dawała szanse, wybaczała a gość dalej pił, bił aż któregoś dnia uderzył za mocno....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co wybrać?