Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

14 minut temu

sprawdzony stomatolog

17 minut temu

sklep detailingowy

42 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Soczewki-jakie?

21 lut 2015 - 21:36:40

Dopiero od niedawna noszę soczewki, dowiedzialm sie ze zamawiajac przez internet jest o wiele taniej i rzeczywiscie ceny są o wiele tansze niz u optyka. Jest tylko taki problem - wszędzie pisze toryczne lub sferyczne. Czy jest jakas róznica znacząca?
Mi nic nie mówil okulista jakie mam. Mam tylko recepte ile na minusie jaka krzywizna i srednica, ale nic pozatym.
Jak zamawiacie soczewki? I jakie sklepy internetowe polecacie ? :)

Soczewki-jakie?

21 lut 2015 - 22:20:57

Soczewki toryczne noszą osoby z astygmatyzmem. Ja polecam soczewki z Rossmanna-używam ich już kilka lat i nie zauważyłam aby były gorsze od tzw. "markowych" :)

Soczewki-jakie?

21 lut 2015 - 23:10:58

A ile % uwodnienia mają te z Rossmana?

Soczewki-jakie?

22 lut 2015 - 07:53:14

Soczewki toryczne jak koleżanka wyżej pisze noszą osoby z astygmatyzmem, czyli oprócz mocy sferycznych mają dodatkowo moce cylindryczne i niestety te soczewki są o wiele droższe od tych sferycznych.
Ty jak piszesz masz soczewki sferyczne, gdyż na recepcie masz moce minusowe, bez cylindrów.
Soczewki najlepiej kupować z najwyższym stopniem uwodnienia i przepuszczalności tlenu.
Ja swoje soczewki kupowałam na allegro, ale ostatnio kupiłam na stronie bezokularow.pl, mają rabaty, więc taniej wychodzi, a kupując powyżej 200zł,masz przesyłkę darmową.
A i zafunduj sobie dodatkowo krople do oczu na soczewki, kupiłam właśnie na tej stronie, nie trzeba ściągać soczewek tylko zakraplasz na soczewkę w oku. Takie krople są dobre, kiedy za długo nosisz soczewki i czujesz już dyskomfort.

Soczewki-jakie?

22 lut 2015 - 18:36:54

A z jakich firm kupujecie?

Soczewki-jakie?

22 lut 2015 - 20:03:51

Noszę toryczne i z moimi mocami są tylko Baush&Loumb

niezweryfikowana
Posty: 53
Ostrzeżenia: 1/5

Soczewki-jakie?

10 mar 2015 - 08:38:12

Ja noszę soczewki miesięczne i kupuję je tutaj: http://iokulary.net/miesieczne-c-3_24.html mi najbardziej przypadły do gusty Air Optix, są wygodne i w nocy nie czuję ich na oku. Oczywiście zdejmuję je częściej niż raz w miesiącu - przemywam je prawie codziennie. Zdecydowałam się na takie soczewki, bo po prostu rano mam problemy z zakładaniem i często wychodziłam z jedną soczewką na oku, a drugie około było zaczerwienione. Więc dla swojej wygody wzięłam miesięczne - osobiście polecam.

Soczewki-jakie?

10 mar 2015 - 11:36:51

Ja uzywam biofinity, kupowalam na all jednak teraz tylko u optyka, niestety te kupowane Przez Internet to Partie produkowane na bliski wschod Przez Co sa gorszej jakosci ja np nabawilam sie sporej odlezyny na rogowce mi szkoda oczy wiec juz nie oszczedzam na soczewkach.

Soczewki-jakie?

10 mar 2015 - 18:25:38

Cytat
alusia23
Ja uzywam biofinity, kupowalam na all jednak teraz tylko u optyka, niestety te kupowane Przez Internet to Partie produkowane na bliski wschod Przez Co sa gorszej jakosci ja np nabawilam sie sporej odlezyny na rogowce mi szkoda oczy wiec juz nie oszczedzam na soczewkach.

Po tych biofinity nabawiłas sie tej odlezyny ?
Bo moze na all sa jakies gorsze a te z tych sklepow internetowych z soczewkami nie...
Hrabka - tez mam miesieczne ale z tego co wiem nie powinno sie w nich spac :o

Soczewki-jakie?

16 mar 2015 - 19:46:07

Ja stosowałam miesięczne przez ładnych parę lat, ale potem przerzuciłam się na jednodniowe i powiem wam, że czuję różnicę, wydaje mi się że pod względem higienicznym taki tryb jest dużo lepszy, oczy mniej mi się męczą, nie łzawią. Kupuję tutaj http://iokulary.net/jednodniowe-c-3_22.html głównie Acuvue.

Soczewki-jakie?

16 mar 2015 - 22:43:03

no tak do jednodniowych nie potrzeba ich oczyszczania i płynu z pudełeczkiemn ale za to wychodzą najdrożej i to jest ten minus, choc napewno są najzdrowsze dla oczu :)

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

Soczewki-jakie?

28 kwi 2015 - 11:38:32

Rzeczywiście kupując soczewki przez Internet jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Widzę to po swoim portfelu, ponieważ sama od pewnego czasu kupuje soczewki miesięczne, o takie: http://www.kontaktowe.pl/index.php?products=product&prod_id=124 Moim zdaniem są naprawdę w dobrej cenie, a i ja akurat Biofinity sobie cenię :)

Soczewki-jakie?

01 maj 2015 - 07:04:27

Tak przez internet może i jest taniej,ale jednak wolemod optyka. Zamowilam przez neta i teraz żałóje. Mam takie liche soczewki ze 2godz w ních wytrzymac nie umiem. Oczy pieką i bola a potem głowa od tych soczewek :( jak kupilam u optyka nic mnie nie bolało.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bielizna wyszczuplająca - proszę o opinie