Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

gorący temat

przestrzeganie diety

6 minut temu

zalety diety pudełkowej

20 minut temu

skuteczna dieta

42 minut temu

informacje o żywieniu

godzinę temu

produkty do domu online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Od którego miesiąca ?

02 sty 2015 - 12:19:19

Od kiedy wasz maluch zajada gerberki lub inne smakołyki :) ?

Co prawda jeszcze jest i nie śpieszy nam się ale nie ukrywam czekamy nap pierwszą łyżeczkę i na reakcje :)
Jak zareagowały wasze dzieci na pierwszą łyżeczkę? bolał brzuszek? ile miały miesięcy?
Z tego co widzę to wszystko jest od " po 4 miesiącu" czekałyście aż skończy 4 miesiące i dałyście na 5 miesiąc czy wcześniej ?

Od którego miesiąca ?

02 sty 2015 - 13:05:18

pierwszy posiłek ze słoiczka dajesz w zależności od tego tego czy karmisz piersią czy butelka. Moje dzieci karmione piersią pierwsze stałe posiłki dostały po 5 mscu. Najpierw po 2 łyżeczki a potem stopniowo więcej. Dzieci karmione butelka mogą przygodę z jedzeniem słoiczka zacząć od 4 msca.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-02 13:06 przez anulkam1983.

Od którego miesiąca ?

02 sty 2015 - 13:19:08

Dawałam zgodnie ze schematem żywienia niemowląt plus konsultowałam to z pediatrą, wydaje mi się że wtedy zalecali podawanie pokarmów stałych dzieciom karmionym piersią po 4 miesiącu. My daliśmy trochę wcześniej, zgodnie z zaleceniem lekarza, bo dziecko mamy duże i bardzo szybko rosło. Brzuszek nie bolał ;)

Od którego miesiąca ?

02 sty 2015 - 14:36:54

z butelki pije mleczko :) Boimy się, że brzuszek będzie bolał :(

Od którego miesiąca ?

02 sty 2015 - 15:15:41

A są jakieś racjonalne powody tego strachu? Jeśli tak, to należy się skonsultować z lekarzem dziecka ;)

Od którego miesiąca ?

02 sty 2015 - 15:41:35

Moja córcia też karmiona jest mm. Pierwsze posiłki podaje od 4 miesiąca. Pierwsza była marcheweczka, oczywiście łyżeczka dwie i stopniowo rozszerzałam. Ale sama gotuje obiadki, słoiczków używam sporadycznie np. jak gdzieś jedziemy. A lubi wszystko i je z apetytem. Oczywiście korzystam ze schematów żywienia.
Też nie rozumiem skąd te obawy, że brzuszek będzie bolał. Jeżeli wszystko jest ok z dzieciaczkiem i stopniowo wzbogaca się dietę nie powinno być problemu. U nas jedynie taka różnica że od kiedy Mała dostaje stałe posiłki to więcej pije.

Od którego miesiąca ?

10 mar 2015 - 13:47:21

Mój Grzesio jest jeszcze trochę za mały ale zastanawiam się czy używać słoiczków czy swoje przetwory? Wiadomo wtedy co dziecko je no i oczywiście taniej wychodzi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

konkurs