Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Proszę o pomoc . A mianowicie : w lipcu urodziłam dziecko , pracowałam jestem teraz na macierzyńskim , dodamżenie mam ślubu z chłopakiem , od pażdziernika wybieram się na studia niestacjonarne . I moje pytanie brzmi , czy mogę dostawać stypendium socjalne będąc na macierzyńskim? czy miała któraś z was taką sytuację ?
Do tego stypendium podliczane są zarobki mojej matki ,ojca , moje ale nie chłopaka .Stypendium przysługuje jeżeli kwota nie przekracza 850 zł proszęo odpowiedz. dziękuje :)

nie mam pojęcie , myslę że ktos pomoże

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

Najlepiej zapytaj źródła zadzwoń d kwestury na swojej uczelni

Ja też mam pytanie związane z macierzyńskim, ale na działalności gospodarczej. Pytałam już na forum dla mam http://forumdlamam.pl/zasilek-macierzynski-przy-dzialalnosci-gospodarczej-t330.html, ale nikt mi nie odpowiedział. Chce się dowiedzieć czemu czas wypłacania zasiłku jest krótszy, niż gdybym była na umowie o pracę.

O stypendium jak najbardziej możesz się ubiegać. Jeśli jesteś na macierzyńskim to jest to jednoznaczne z tym, że masz prace jak i zatrudnienie do dnia dzisiejszego. Składając wniosek o stypendium sytuacja jest brana pod uwagę na dzień dzisiejszy z dochodami za 2013 rok. W Twoim przypadku będą brane pod uwagę tylko Twoje dochody, ponieważ jesteś osobą samodzielną finansowo plus maluszek. Dochody Twoich rodziców nie będą potrzebne. Dochód będzie dzielony na dwie osoby. W sytuacji gdy nie macie ślubu może być wymagana informacja czy otrzymujesz alimenty na dziecko.

Cytat
iras1238
O stypendium jak najbardziej możesz się ubiegać. Jeśli jesteś na macierzyńskim to jest to jednoznaczne z tym, że masz prace jak i zatrudnienie do dnia dzisiejszego. Składając wniosek o stypendium sytuacja jest brana pod uwagę na dzień dzisiejszy z dochodami za 2013 rok. W Twoim przypadku będą brane pod uwagę tylko Twoje dochody, ponieważ jesteś osobą samodzielną finansowo plus maluszek. Dochody Twoich rodziców nie będą potrzebne. Dochód będzie dzielony na dwie osoby. W sytuacji gdy nie macie ślubu może być wymagana informacja czy otrzymujesz alimenty na dziecko.
Będą brane pod uwagę dochody osób zameldowanych w jednym gospodarstwie rodzinnym. Więc jeżeli jesteś zameldowana nadal u mamy i taty, to także ich.

Cytat
alicja70
Cytat
iras1238
O stypendium jak najbardziej możesz się ubiegać. Jeśli jesteś na macierzyńskim to jest to jednoznaczne z tym, że masz prace jak i zatrudnienie do dnia dzisiejszego. Składając wniosek o stypendium sytuacja jest brana pod uwagę na dzień dzisiejszy z dochodami za 2013 rok. W Twoim przypadku będą brane pod uwagę tylko Twoje dochody, ponieważ jesteś osobą samodzielną finansowo plus maluszek. Dochody Twoich rodziców nie będą potrzebne. Dochód będzie dzielony na dwie osoby. W sytuacji gdy nie macie ślubu może być wymagana informacja czy otrzymujesz alimenty na dziecko.
Będą brane pod uwagę dochody osób zameldowanych w jednym gospodarstwie rodzinnym. Więc jeżeli jesteś zameldowana nadal u mamy i taty, to także ich.

Jeśli jest samodzielna finansowo to tylko dochody osoby składające wniosek. Rodzice brani są pod uwagę jeśli student nie pracuje i jest na utrzymaniu rodziców

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOC