Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Lokata dla dziecka?

10 wrz 2015 - 10:44:57

W takim razie co proponujesz? Sama nie wiem czy byłabym tak odważna inwestując w fundusze inwestycyjne czy też na giełdzie albo na forexie.Może i ktoś na tym zarabia ale jeśli ktoś nie ma dużego pojęcia w takich sprawach finansowych to niestety ale wieksze jest ryzyko,ze na tym straci a nie zarobi.

Na stronie znajduje sie obecnie artykuł o tym czemu lokata dla dziecka jest najlepsza


Z prostych wyliczen wychodzi ,że nawet nisko oprocentowana lokata jest opłacalna.

Lokata dla dziecka?

21 gru 2015 - 12:48:04

Ja bym proponowała długoterminową lokatę na np. 2-3 lata. Dobre oprocentowanie oferuje m.in. Santander. A jeśli chodzi o konta oszczędnościowe to według zestawienia BGŻ Optima ma najlepsze oprocentowanie i warunki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-28 16:07 przez moderator.

Lokata dla dziecka?

28 lut 2018 - 15:59:38

Nie znam się kompletnie na tematach bankowych itp ale rok temu szukaliśmy lokaty dla dziecka. Obeszliśmy wszystkie banki w okolicy i w każdym pięknie opowiadali konsultanci o zaletach lokat, kont bankowych na dzecko itp. Aż się chciało skorzystać. Jednak po powrocie do domu sprawdziliśmy oprocentowanie na swoich zwykłych kontach oszczędnościowych i jest dużo wyższe niż na tych wszystkich oferowanych, dedykowanych specjalnie dla dzieci.

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

Lokata dla dziecka?

07 maj 2018 - 15:21:51

Teraz nie ma takiej lokaty, by się opłacało cokolwiek oszczędzać i trzymać na lokacie. Oprocentowanie jest na niewiarygodnie niskim poziomie...

Lokata dla dziecka?

07 maj 2018 - 16:58:13

Cytat
trulilulip
Teraz nie ma takiej lokaty, by się opłacało cokolwiek oszczędzać i trzymać na lokacie. Oprocentowanie jest na niewiarygodnie niskim poziomie...
niestety drastycznie spadły Lokaty.
Trzeba by mieć nie wiem jakie środki aby ta lokata miała sens.

Lokata dla dziecka?

07 maj 2018 - 17:45:09

Moja babcia cos takiego dla mnie zrobila jak bylam dzieckiem, ale nie pamietam dokladnie co - lokata, ksiazeczka? Nie wiem. :( Wiem tylko, ze w banku PKO odkladala pieniadze i gdy mialam 18 lat, to je dostalam. Jednak babcia byla zdziwiona, ze taka mala kwota sie przez te lata uzbierala i stwierdzila, ze lepiej by bylo, gdyby wybrala cos innego te x lat temu.

Wiec po prostu trzeba przejrzec wszystkie oferty, porownywac i policzyc jak to wszystko wyglada i jakie sa w razie jakis zmian inne opcje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-07 17:46 przez olciakxd.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Lokata dla dziecka?

07 maj 2018 - 19:44:19

Cytat
olciakxd
Moja babcia cos takiego dla mnie zrobila jak bylam dzieckiem, ale nie pamietam dokladnie co - lokata, ksiazeczka? Nie wiem. :( Wiem tylko, ze w banku PKO odkladala pieniadze i gdy mialam 18 lat, to je dostalam. Jednak babcia byla zdziwiona, ze taka mala kwota sie przez te lata uzbierala.....
Mogła to być książeczka systematycznego oszczędzania. Wpłacało się co miesiąc zadeklarowaną kwotę. Ja przez 18 lat zbierałam chrześniakowi i też bardzo żałuję swojej decyzji.Na 18nastkę wręczyłam mu tę książeczkę, a tam były przysłowiowe "grosze".

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

Lokata dla dziecka?

09 maj 2018 - 12:30:51

Ty żałujesz, ale pomyśl jak chrześniak żałuje.... :) Nie ma się co smucić, było minęło. Przecież ogólnie chciałaś dobrze ;)

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Lokata dla dziecka?

02 cze 2018 - 23:25:39

ja myślę, że taka lokata jest bardzo dobrym pomysłem. Sama myślę o tym, by założyć coś takiego dla chrześniaka i wpłacać tam chociażby 50 zł miesięcznie. Po 10 latach uzbiera się bardzo fajna kwota, a do 18-tki już pokaźna suma. A poza tym nigdy nie wiadomo co życie przyniesie i kiedy trzeba będzie chrześniakowi pomóc, a wtedy takie pieniążki na lokacie będą jak znalazł

Lokata dla dziecka?

02 cze 2018 - 23:54:25

Zakładałam dziecku pod koniec grudnia i wpłacamy mu tam wszystkie pieniądze jakie dostaje od rodziny na różne okazje. Całą kasę dostanie jak skończy 18 lat, żeby mieć na prawko i samochód. Od grudnia wzrosło o 10 złotych. Bank Pekao "Mój Skarb".

Lokata dla dziecka?

03 cze 2018 - 08:05:00

wszystkie drastycznie spadły .

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Lokata dla dziecka?

03 cze 2018 - 14:33:23

Cytat
klaryssa33
ja myślę, że taka lokata jest bardzo dobrym pomysłem. Sama myślę o tym, by założyć coś takiego dla chrześniaka i wpłacać tam chociażby 50 zł miesięcznie. Po 10 latach uzbiera się bardzo fajna kwota, a do 18-tki już pokaźna suma. A poza tym nigdy nie wiadomo co życie przyniesie i kiedy trzeba będzie chrześniakowi pomóc, a wtedy takie pieniążki na lokacie będą jak znalazł
Nie chcę Ciebie martwić, ale jeśli przejrzysz tabele, to zauważysz,że za 18 lat realnie wyjmiesz mniej niż włożyłaś, bo roczna stopa % 1,5 nie pokryje inflacji.Czyli, to co kilka lat temu kosztowało np. 10 zł. dziś kosztuje ok. 2,9 x więcej.Wystarczy spojrzeć w tabele wskaźników płacy minimalnej w Polsce,gdzie pomimo wzrostu płacy minimalnej w ciągu 18 ostatnich lat z 700 do 2100 zł wcale nie jest lepiej, bo wzrost cen jest znacznie wyższy. W tej minimalnej płacy, poziom nieco podnosi tylko 500 +, ale nie wszyscy go otrzymują.
https://www.pit.pl/wynagrodzenie-minimalne/archiwum-wynagrodzenie-minimalne-923042
Dlatego lepiej lokować na krótsze terminy, które nie wiążą, a już na pewno, mimo wszystko, trzeba "coś tam" odkładać :) Powodzenia

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Lokata dla dziecka?

03 cze 2018 - 21:03:12

Lokata brzmi dumnie niestety tylko brzmi zostało z dumy, bo jak PaniGami wspomniała słusznie, lokaty to głównie dzisiaj straty przynoszą ... no chyba, że ktoś mam miliony, ale to wtedy, zgodnie z zasadą, pieniądz robi pieniądz.
Na szarą godzinę warto mieć cosik, ale kokosów się nie zbije. Jakby lokaty miały takie oprocentowanie jak kredyty no to można już coś działać, a tak to cienko to wszystko wygląda.

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 1/5

Lokata dla dziecka?

14 cze 2018 - 19:18:02

na chwilę obecną lokaty mają bardzo niskie oprocentowanie ale z drugiej strony nawet 1% przynosi większy zysk niż trzymanie pieniędzy na nieoprocentownym koncie

Lokata dla dziecka?

30 mar 2019 - 14:08:41

a według mnie nie ma zadnych na stan dzisiejszy perspektyw na dobre oprocentowanie .
skok nici z niego .
inne banki słaba lokata .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co wybrać?