Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy macie sposób ......

31 sty 2014 - 18:45:04

hej dziewczyny ,czy macie może dobry sprawdzony sposób na pozbycie śladów z długopisu? W ostatnim czasie zakupiłam od szafkowej mamy _kamcia 252_ spódniczkę za 30 zł .Z opisu miała być w bardzo dobrym stanie niestety, ale tylko z opisu:{
Po otrzymaniu przesyłki okazało się że spódniczka w kilku miejscach jest popisana długopisem.Niestety odplamiacz z Amweya nie dał rady.Sposób wyczyszczenia spirytusem czy lakierem do włosów, który uzyskałam od jednej z szafowiczek również bezskuteczny(a miał być niezawodny).Myślę że są to ślady już bardzo utrwalone i dlatego jest tak trudno to usunąć.Może któraś z Was ma jakiś "złoty środek" ,chętnie z niego skorzystam bo szkoda mi pieniążków które wydałam na zakup spódniczki, którą czeka najprawdopodobniej kontener:{:{
Czekam na każdą propozycję.
W załączeniu zdjęcie.



czy macie sposób ......

31 sty 2014 - 18:51:06

Hej
spróbuj Fairy płynem do naczyń nalej na plamki i trzyj ja na większość plam używam tego płynu i w większości pomaga choć nie zawsze-:)

czy macie sposób ......

31 sty 2014 - 19:19:46

Może pani spróbować potrzeć gumką do mazania,bo jak to był żelowy długopis to może pomóc.Można też spróbować kremem do golenia.
Albo denaturatem w ten sposób:
*Przykładamy papier do plamy w celu wsiąknięcia nadmiaru tuszu.
*Nasączamy wacik do uszu denaturatem i przecieramy plamę.
*Powtarzamy proces tak długo, aż osiągniemy zadowalające rezultaty.

czy macie sposób ......

31 sty 2014 - 20:59:20

u mnie niezawodny jest odplamiacz z Lidla, niestety dostępny tylko w trakcie promocji "Błysk" :( kilka namoczeń, preparat aż się pieni na plamach i wszystkie plamy schodziły!

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

czy macie sposób ......

31 sty 2014 - 21:04:22

ja bym odesłala włascicielce..a poza tym troche dużo 30 zl jak za używana spódniczkę..

czy macie sposób ......

31 sty 2014 - 21:23:57

Spróbuj przed praniem polać najtańszym zmywaczem do paznokci, u nas w ten sposób wszystkie plamy od długopisa znikają.
Pozdrawiam

czy macie sposób ......

31 sty 2014 - 21:31:49

Cytat
nemo2006
ja bym odesłala włascicielce..a poza tym troche dużo 30 zl jak za używana spódniczkę..

Szkoda nerwów niedosyć że czekałam za przesyłką ponad miesiąc -przypominając co dugi dzień o wysyłce to jeszcze taka niespodzianka.

Jednak nie wszystkie mamy na szafce uważają tak jak Pani-w poniedziałek jak ją dostałam ,zrobiłam zdjęcia i na 4 godziny wystawiłam, aby zebrać opinie o stanie spódniczki to tylko jedna z kilku mam stwierdziła że sprawa nadaje się do administracji,inna stwierdziła cyt. że takie plamy łatwo usunąć i nie ma problemu".Znalazła się i taka która uważała cyt"że łatwo obczerniać za plecami"i dodatkowo dała wykład że ona nie lubi firmy next z której jest spódniczka i nigdy by jej nie kupiła-jakby to miało związek z moim pytaniem o ocenę.
Tak więc stwierdzam ,że szafce "są ludzie i ludziska", a do tej pory myślałam że są tutaj bardzo fajne kobitki.

czy macie sposób ......

31 sty 2014 - 22:31:50

:) mamy taką tuniczkę ja kiedyś też miałam plamy z długopisu proszę spróbować odplamiacz z Biedronki "OXY" do kolorów wsypać ze 2/3 miarki do miski z wodą i zostawić na całą noc potem wyprać ręcznie i u nas podziałało ale jak u Pani nie wiem można spróbować dla mnie prawie zawsze działa...

czy macie sposób ......

31 sty 2014 - 23:32:17

Może sok z cytryny pomoże?

czy macie sposób ......

01 lut 2014 - 00:04:30

gdy plama jest stara i nie chce zejść można spróbować wywabić sokiem z cytryny lub 10-20% kwasem cytrynowym plamę można też tamponować alkoholem. jeśli to nie pomoże to chyba nie ma ratunku na tę plamę

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

czy macie sposób ......

01 lut 2014 - 10:19:42

mam wrażnie ze jak sprobujesz wszystkie te metody to spodniczka nawet na szmatkę sie juz nie nada...

czy macie sposób ......

01 lut 2014 - 11:01:26

Ja uzywałam zawsze mydełka tego dr beckmann jakos tak :) I zawsze pomagało :)

czy macie sposób ......

01 lut 2014 - 11:14:33

Cytat
calineczka0109
Ja uzywałam zawsze mydełka tego dr beckmann jakos tak :) I zawsze pomagało :)


Jak plama jest świeża to pewno tak gorzej jak jest stara i nie chce zejść :-D

czy macie sposób ......

01 lut 2014 - 11:58:51

Cytat
leniszcze
mam wrażnie ze jak sprobujesz wszystkie te metody to spodniczka nawet na szmatkę sie juz nie nada...

Proszę się nie bawiać,wyobraźnię to ja mam.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, wybrałam metodę wyczyszczenia denaturatem,pozostawiając na dłuższy czas w miejscach zabrudzeń nasączony wacik.
I CO? jest sukcesssss,wszystkie ślady po długopisie zniknęły i najważniejsze że kolory się nie odbarwiły.
Polecam tą metodę każdej mamuśce!!

JESZCZE RAZ DZIĘKI ...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wózki obinają palce..