Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kolęda 2014

15 sty 2014 - 16:06:34

Cytat
Amelia_25
Cytat
iwo25
Hej rozumie waszego uprzedzenia do księdza , ale wyzywanie ich od dziadów to trochę nie miło , pamiętajmy ze kiedy chcemy wziaść slub, ochrzcić dziecko, dopuścic dziecko do komuni, załatwić msze za zmarłego, załatwić pogrzeb to gdzie idziemy ? ,a jacy jestesmy szczęśliwi pozując na tle kościoła w kościele pozując do zdjęć , a nawet na tych zdjęciach jesteśmy z ksiaedzem , wiem ze trudno z nimi jest zyc w zgodzie ale obrażanie ich i wyzywanie to trochę nie na miejscu.., nie bronie ich i nie stane za nich murem ale ruszył mnie tekst , wyzywający ich od dziadów , to tylko moje osobiste zdanie i nikt nie musi się z nim zgodzić.

Przepraszam bardzo,ja do żadnych zdjęć na tle kościoła nie pozuję,tym bardziej z księdzem (!!). Ja mam takie zdanie,Ty masz inne.
Uszanujmy je nawzajem,nie musimy się ze sobą zgadzać:)



również nie pozuje, nie chrzczę dzieci, nie wysyłam do komunii i nie załatwiam mszy za zmarłego - nie identyfikuje się z czarną mafią i tyle.

Kolęda 2014

15 sty 2014 - 16:41:10

Od razu mafia ... jest wielu fajnych, zyciowych księzy.
Zreszta osobiscie uwazam ze nasi ksieza powinni zyc inaczej - miec rodziny, dostawac normalne wyplaty itd. Szkoda ze zachowanie niektorych rzutuje na wiarę. Ja na szczescie tego nie łączę.

Kolęda 2014

15 sty 2014 - 17:43:19

A mnie ciekawi tylko jedna rzecz nie jestem fanatyczna katoliczka nie biegam non stop do koscioła w tym roku tez nic nie dałam do koperty zeby była jasnosc. Ile z was które tak negatywnie wypowiada sie na temat ksiezy ma nie ochrzczone dziecko albo nie póściło do komunii ja równiez jestem obrazona na proboszcza ale nie kazdy ksiadz to zło

Kolęda 2014

15 sty 2014 - 19:00:45

Ja też nie jestem fanatyczką kościoła - chodzę od tzw "święta" :) Syna ochrzciłam ale swoja wiare sam wybierze jak będzie dorosły i uszanuje to :) Na kolędzie ksiądz sam powiedział ze nie przyjmuje piniędzy wiec podobało mi sie to. Niektórzy księża sa jacy są ja też nzam jednych gorszych jednych lepszych i myśle że nie ma co wszystkich mierzyć jedna miarą :)

Kolęda 2014

15 sty 2014 - 19:12:02

U nas też już po,my daliśmy symboliczne 30 zł na kościół,sam ksiądz nie upominał się o żadną ofiarę,zostawił jeszcze słodycze chociaż małych dzieci nie mamy.W każdym środowisku są różni ludzie,czy to lekarz,nauczyciel czy ksiądz.

Kolęda 2014

15 sty 2014 - 20:53:51

Cytat
anessa
Cytat
Darmoszka
nie wpuszczam dziadów w sukienkach i nigdy nie wpuszczałam.

heheh padłam :D ja tez takowych nie wpuszczam :D


CZadowo. Rozumiem, ze konsekwentnie dzieci tez nie ochrzczone?


Koperta to zwyczaj nie obowiazek. nie musicie dawac i koniec tragedii. Ale faktycznie jesli ktos nie jest katolikiem nie musi ich wpuszczac.

Kolęda 2014

15 sty 2014 - 21:01:56

Co do powyższych pytań. Moje dzieci nie są ochrzczone.

Kolęda 2014

15 sty 2014 - 21:13:45

ha,ha u mnie w tym roku co chwile spoglądał na zegarek :)
przyjmuje księdza po kolędzie,żeby synuś za jakiś czas nie miał problemów z Komunią...
a odnośnie pieniążków też nie daje

Kolęda 2014

16 sty 2014 - 19:31:09

Nikt sie juz nie wypowie?:)

niezweryfikowana
Posty: 273
Ostrzeżenia: 4/5

Kolęda 2014

16 sty 2014 - 19:50:21

ja mam tyle tylko do powiedzenia, że nie przyjmuję kolędy

Kolęda 2014

16 sty 2014 - 20:15:05

W mojej rodzinnej miejscowości nigdy ksiądz nie brał pieniędzy podczas kolędy, dawało sie w kpercie na mszy niedzielnej, ale on nigdy nie wyczytywał ile kto dał. Stary proboszcz nigdy nie nosił kartoteki, bo wszystko miał w głowie. "Kolęda" to była rozmowa z domownikami, i taka kolędę wspominam bardzo dobrze.
Teraz faktycznie chodza z jakimis kartotekami i na dzien dobry pytają o dane statystyczne, a był ślub , a kiedy, i do tego sprowadza sie cała kolęda. Trochę przykre.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wózek który kolor