Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przedszkola dla bezrobotnych

06 lis 2013 - 10:35:20

Nie wiem czy wszyscy już o tym czytali, więc wklejam artykuł:

http://www.rp.pl/artykul/10,1062450-Rzad--przedszkola-nie-dla-pracujacych.html

Już w kolejnym roku rekrutacji publiczne przedszkola mają być tylko dla rodzin, których dochód nie przekracza 456 zł netto na osobę. Nic tylko się wynosić z tego kraju. Dobrze, że my już po rekrytacji, bo nie stać by mnie było na 1000zł miesięcznie na prywatne przedszkole, przy jednym dziecku. A co mają powiedzieć rodzice z większą ilością dzieci? Kolejny rewelacyjny pomysł pani Szumilas.

Przedszkola dla bezrobotnych

06 lis 2013 - 10:47:02

powiem tylko jedno - szkoda łów...

Przedszkola dla bezrobotnych

06 lis 2013 - 11:11:01

Przecież to chore, co ten rząd wyprawia ! :| już brak mi słów i sił na ten kraj.. ://

Przedszkola dla bezrobotnych

06 lis 2013 - 11:22:32

najwyraźniej Polska ma być krajem bezrobotnych, łatwych do kontrolowania ludków...

Przedszkola dla bezrobotnych

06 lis 2013 - 11:29:00

Cytat
Darmoszka
najwyraźniej Polska ma być krajem bezrobotnych, łatwych do kontrolowania ludków...

zgadzam się

Przedszkola dla bezrobotnych

06 lis 2013 - 12:02:48

Chcą sprywatyzować przedszkola i szkoły...

Dlatego pora powiedzieć dość i zawalczyć o referendum.

Trwa jeszcze akcja Oświeć Posła. Można pisać maile, dzwonić, fax-ować.

Wzory listów, adresy mailowe na stronie Rzecznika Praw Rodziców

http://ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=494&Itemid

Przedszkola dla bezrobotnych

06 lis 2013 - 13:04:37

Brak mi słów, zwłaszcza, że oboje pracujemy, a moja mała w przyszłym roku powinna iść do przedszkola! Chyba chcą nas cofnąć do średniowiecza! Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie interweniowała u posłanki z mojego miasta. Czekam właśnie na jej odpowiedź, ale wiem, że nie nastąpi to szybko, bo jest obecnie w sejmie! Docelowo, jeśli będzie trzeba zacznę zbierać podpisy przeciwko tym zmianom!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-06 13:40 przez 666kasja.

Przedszkola dla bezrobotnych

06 lis 2013 - 14:52:06

nie ma co porównywać nawet ze średniowieczem - wtedy każdy kto miał zdrowe ręce i nogi pracował, dzieci rodziły się nie jak teraz w ilości sztuk 1...

Kobiety były w domu - ale pracowały na ten dom uprawiając warzywa, oporządzając zagrodę itd. - same wiecie zresztą :D

Przedszkola dla bezrobotnych

12 lis 2013 - 09:42:00

Właśnie idę na spotkanie z moją posłanką. Zaproponowałam zbieranie podpisów przeciwko tym zmianom zobaczymy co powie?!

Przedszkola dla bezrobotnych

12 lis 2013 - 09:51:28

czyli nie ma już wymogu,że oboje rodzice muszą pracować,żeby dziecko miało wiekszą szanse się dostac?

Przedszkola dla bezrobotnych

12 lis 2013 - 10:00:06

dopiero próbują to przeforsować ale nawet jeśli jedno pracuje i zarabia 1,5 tyś a jest łącznie troje to i tak się przekracza ten absurdalny dochód!

Przedszkola dla bezrobotnych

12 lis 2013 - 10:01:03

Cytat
maa_dzia
czyli nie ma już wymogu,że oboje rodzice muszą pracować,żeby dziecko miało wiekszą szanse się dostac?

nie - teraz wręcz wymagane będzie aby obydwoje nie pracowało

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rzceczy przydatne których nie ma