Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ROZWÓD

28 wrz 2013 - 14:45:36

Hej Dziewczyny!

Chcę złożyć pozew o rozwód, ale nie wiem co umieścić
w uzasadnieniu.
Czy mogę napisać, że nie mieszkamy już razem od końca
kwietnia, a od lipca jestem już w nowym związku i
nie widzę żadnych szans na powrót do męża?

ROZWÓD

28 wrz 2013 - 15:04:00

nie no, tego ze jestes juz w nowym to raczej nie pisz.... chyba ze bierzesz powod rozowdu na sobie;]

ROZWÓD

28 wrz 2013 - 15:08:55

A nie wiesz może czy numer z zaświadczenia z UC jest numerem aktu ślubu?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

ROZWÓD

28 wrz 2013 - 21:18:53

Najlepiej napisz brak pożycia małżeńskiego ... dotyczy to sfery zarówno zamieszkania osobno jak i brak relacji uczuciowych .. ale na pewno nie pisz ze jesteś w nowym związku .

ROZWÓD

29 wrz 2013 - 09:41:46

o tym ,ze jesteś w nowym związku to lepiej nie pisz ,bo maz może to wykorzystać przecwko tobie i zwalic wine na ciebie ,chyba ze dogadacie się ,ze rozwod bez orzekania o winie to wtedy za zgoda obojga dostaniecie go na pierwszej rozprawie bez problemów :)

Cytat
roxana3101
A nie wiesz może czy numer z zaświadczenia z UC jest numerem aktu ślubu?
potrzeby ci jest akt malzenstwa z US (taki jak akt urodzenie się dostaje )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-29 09:43 przez 1milagros.

ROZWÓD

29 wrz 2013 - 16:04:10

Na szczęście nie robi mi żadnych problemów i rozwód będzie
za porozumieniem stron i bez orzekania o winie :)
To mówisz, że już na pierwszej rozprawie, super by było...
A mam jeszcze pytanko, czy jako te całe takie wpisowe
muszę płacić całą sumę 600zł?

ROZWÓD

02 paź 2013 - 18:47:18

Cytat
roxana3101
Na szczęście nie robi mi żadnych problemów i rozwód będzie
za porozumieniem stron i bez orzekania o winie :)
To mówisz, że już na pierwszej rozprawie, super by było...
A mam jeszcze pytanko, czy jako te całe takie wpisowe
muszę płacić całą sumę 600zł?
to znaczy jeżeli jesteś w trudnej sytuacji finasowej np.chwilowy brak pracy itp. ,możesz piscac o częściowe zwolnienie z kosztów (ja bylam tak zwoloniona mimo ze pracowałam (za najnizsza krajowa i miałam corke na utrzymaniu ,bo maz nie dawal na nia pieniędzy i alimentów nie placil ,bo jeszcze w malzenstwie mialam zasadzone na dziecko ) takie podanie składzasz razem z pozwem ,i po jakims czasie nim ustala rozprawe sadowa przyjdzie Ci odpowiedz w tej kwesti ,ile ewentualnie masz wpłacić :)
Powodzenia Pozdrawiam

ROZWÓD

06 sty 2014 - 20:53:21

A czyja tak naprawdę jest wina, że nie jesteście razem? Wyprowadziłaś się, bo znalazłaś kogoś innego? Żeby się nie okazało, że Twój mąż w czasie rozprawy zmieni decyzję i zażąda rozwodu z orzekaniem o winie, a wtedy nie będzie ciekawie. Nie wiem czy wiesz, że jeśli sąd uzna cię za winną rozpadu małżeństw to Twój ex będzie mógł teraz, albo w przyszłości zażądać od Ciebie alimentów. Tak było w przypadku męża mojej siostry. Niby ładnie pięknie, zgodził się na rozwód bez orzekania o winie, a potem na sprawę przyszedł z prawnikiem i chcieli, żeby uznać winę mojej siostry (choć jej mąż był alkoholikiem i ją permanentnie bił). Koleżanka, która de facto była miesiąc po rozwodzie poleciała nam mec. Pawła Budrewicza z Warszawy (Magda moja siostra mieszka na obrzeżach stolicy) i tak rozpoczęła się część druga rozwodu. Koniec końcem rozwód był orzeczony z winą jej męża.
Zastanów się dobrze...i przemyśl czy nie wziąć prawnika. Zawsze lepiej w takim dniu mieć wsparcie i to nie tylko chodzi o towarzystwo, ale również kwestie prawne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

"Cyrk Motyli" i inne