Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy któraś z Was załatwiała w tym roku becikowe? Jeśli tak to jakie dokumenty trzeba przygotować? Bo mi pani z Mopsu powiedziała, że potrzebne będzie
1. zaświadczenie z US o dochodach za 2011r
2. zaświadczenie z ZUS-u o składkach zdrowotnych za 2011 r
3. świadectwo pracy i pit za 2011r
4. zupełny akt urodzenia
5. dowód osobisty
6. wniosek o becikowe
7. i w moim przypadku jeśli już będą przysądzone alimenty to wyrok

A dzisiaj po rozmowie z koleżanką ona mi powiedziała że tylko niosła akt urodzenia dziecka i zaświadczenie od lekarza o opiece w czasie ciąży. Teraz już sama nie wiem w końcu jakie są potrzebne dokumenty - wolałabym opcję koleżanki ze względu na to że w 2011 pracowałam w Holandii i nie mam jak ściągnąć dokumentów z zagranicy.

Ale koleżanka składała w tym roku? bo przepisy się zmienily i teraz becikowe przyznają jesli dochód nie przekracza jakiejś tam kwoty. Ja jak składałam w 2010 to też tylko zupełny akt urodzenia nosiłam i zaświadczenie od lekarza.

Właśnie nie koleżanka składała też w 2010 roku.

No widzisz. To po zmianie przepisów faktycznie trzeba więcej papierków zanieść, żeby przyznali. Poczytaj w necie: http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/becikowe/312941,Becikowe-od-2013-r-krok-po-kroku.html

ja w 2011 r skladalam i z tego co pamietam ,to ochodzilam sie za papierkami

a wiecie cos na temat tego drugiego tysiaca ktory mozna dostac? jakie warunki trzeba spelniac?

dziewczyny a orientujecie się jak to jest z zaświadczeniem lekarskim? bo w necie znajduję sprzeczne informacje i sama juz nie wiem - chodzi mi o to , że od 10 tygodnia ciąży trzeba przebywać pod opieką lekarską ale tylko gina czy może to być lekarz pierwszego kontaktu?

Cytat
kameleon1993
a wiecie cos na temat tego drugiego tysiaca ktory mozna dostac? jakie warunki trzeba spelniac?


jeżeli nie przekroczycie określonej kwoty (ale nie wiem jaka teraz jest konkretnie musisz poszukać albo dopytać) na członka rodziny i będzie Ci się należeć rodzinne na dziecko to dostaniesz drugi tysiąc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-01 19:00 przez ememka.

ememka,
Zaświadczenie musi być od ginekologa lub położnej. Ja właśnie w zeszłym tygodniu byłam u lekarza,żeby mi to wypisał:)

Cytat
kameleon1993
a wiecie cos na temat tego drugiego tysiaca ktory mozna dostac? jakie warunki trzeba spelniac?

Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 539zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-02 07:44 przez Amelia_25.

Becikowe to za mało. Państwo powinno bardziej wspierać polskie rodziny. Problemy polskich rodzin są bardziej złożone. Obejrzyjcie sobie:

Boże to jest STRASZNE. To nie dość że cała pomoc państwa to 1000 zł to jeszcze tyle papierów im trzeba dostarczyć i uzasadniają to od dochodu? Przecież to jest skandal. Ja bym chyba zrezygnowała z brania tego w ogole, bo to kpina.
Sorry że taki offtop ale w tym momencie się dowiedziałam że wprowadzili kryterium dochodowe i musiałam odreagować ;) Jeśli chodzi o pytanie to ja nic nie wiem, za moich czasów starczał wniosek, akt urodzenia i dowody rodziców, ale i tak pamiętam że musiałam chodzić z tym 3 razy żeby to załatwić, bo panie z mopsu były nieogarnięte.

I jak ja to sobie porównam z tym co teraz jest w UK to tym bardziej ręce opadają. Od tego czy tam zeszłego roku wprowadzili zapis że child benefit (20 funtów tygodniowo na najstarsze dziecko, na kolejne 17,50) nie należy się jeśli rodzic lub jego partner zarabia powyżej 56 tys. funtów rocznie (czyli ponad dwukrotnie więcej niż średnia krajowa), i jakie były z tego powodu protesty. Jak zwykle w takich sytuacjach zadaje sobie pytanie kiedy Polacy się obudzą, i czy w ogóle.

kserokopia dowodu osobistego
ksero aktu ur
zaswiadczenie z zus o skladkach zdrowotnych za 2011
zaswiadczenie z us o dochodach za 2011
zaswiadczenie od lekarza ze bylo sie pod jego opieka od 10tyg ciazy

Dobra dziewczyny - a po co im zaswiadczenie z zus o skladkach zdrowotnych za 2011?

Cytat
majka51
Dobra dziewczyny - a po co im zaswiadczenie z zus o skladkach zdrowotnych za 2011?

Ja tam żadnego zaświadczenia z ZUS-u nie potrzebowałam,a składałam wniosek o becikowe miesiąc temu.
Trzeba tylko spisać z rozliczenia podatkowego za 2011 wysokość dochodu i napisać oświadczenie o wysokości tych składek zdrowotnych.

A po co? Nie wiem,takie widocznie mają procedury. Nie zastanawiałam się nad tym,bo chcąc dostać ten marny 1000zł muszę to wszystko oddać.

Ja się zastanawiam, bo czy to oznacza że uzależnili wypłatę becikowego od tego czy/w jakiej wysokości opłaciło się składkę zdrowotną? I to w dodatku za 2011 roku, czyli 2 lata temu? Czyli jak ktoś jej nie opłaca bo np. jest studentem poniżej 26 lat albo nie jest w ogóle ubezpieczony to nie dostanie becikowego? A jesli nie uzależnili to po ką cholerę im ta informacja i czy w ogóle mają prawo jej wymagać?
Oj coś ja czuję że takie pomysły skończą się jak zapis o tym, że dziecko mające własne dziecko nie ma prawa do świadczenia z FA - czyli odpowiednim postanowieniem TK.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 10:40 przez majka51.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chcę yorka i niegrzeczne dzieci pomozcie:(