Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

na allegro ostatnio ludzie wyżywają się w ocenie gwiazdkowej " bo za zimno na zewnątrz "

dostajesz pozytywy że wszystko ok, wysyłka ok a nagle ocena leci ci w dół a w punktach pojawia się " przedmiot niezgodny z opisem ", "wysyłka opóźniona przez sprzedawcę - a nadawane w dniu wpłaty", "zbyt wysokie koszty obsługi - 7 zł za polecony to zbyt drogo dla wielu bo reszta materiału leży na ulicy " czy też najbardziej bawiący mnie punk " inny powód " a wiec punkt o przesłaniu - bo tak...


Taka jest mentalność niestety - skoro musiałam zapłacić to sobie odbije ale oczywiście anonimowo bo jawnie to wszystko jest ok.



a jeśli chodzi o ceny - jeżeli mam rzecz w stanie idealnym, z porządnego materiału to trudno aby sprzedawać to za 5 zł tylko dlatego że dziecko miało to na sobie 2 razy ( za nowe płace przypuśćmy 50 zł ).
Wiele rzeczy na wyprzedażach można kupić tanio ale sporo z nich jakościowo jest gorsza od ścierki.
Przykładowo - kupiłam bluzkę używaną za 20 zł, służy do dzisiaj - nic się nie dzieje w praniu itp.
Kupiłam nową na przecenie za 10 zł - po 2 praniu wywaliłam rozciągniętą i zmechaconą :/
Wolę dać te 20 i mieć coś dobrej jakości niż wywalać pieniądze na śmieci.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-13 10:14 przez Darmoszka.

niestety jestem tego samego zdanie "szanujmy się" ja sprzedaje ze wzgledu na sytuacje w jakiej moja rodzina się znalazła i wkurza mnie fakt że mam prośby o oddanie rzeczy pół darmo nie sprzedało się to kupie za połowę spodnie za 5zl w H&M 79zł brak poszanowanie nie mówiąc o tym ze jest to strasznie praco i czaso chłonne takie wystawianie, dla mnie nic przyjemnego wrócić po pracy zająć się domem poświecić czas dzieciom i wystawiać zamiast iśc spać a czasem człowiek nie ma wyjścia, zwyczajnie musi skombinować skądś dodatkowy grosz ... rozumie jak ktoś to zawodowo robi to co innego ma na to więcej czasu... ale tak i te maile tysiąc osób prosi o rozmiar zmierzenie w 150 miejscach a nawet nie podziękuje nie mówiąc o tym ze nie kupi.... naprawdę mamy szanujmy się wzajemnie sądzisz że kupisz tej jakości nowe taniej to idzie i kup i nie zawracaj głowy i nie pokazuje że "jesteś nad"... nie psuj ludziom dnia bo czasem nie wiesz jak dokładasz iskry do ognia... gdy człowiek każdego dnia walczy o dziecka nie zawsze swoje... czyń tak byś chciał by czynili wobec Ciebie... i jeszcze jedno kupujesz to płać bo to mnie strasznie wkurza jak ktoś kupi a później pisze ze wpłacić za tydzień po tygodniu znowu itd... takie moje zdanie

Ceny z czapki drogie koleżanki, to nie sklep a forma ekologicznego myślenia o rzeczach, na które zostały już wydane przez Was pieniądze i kwestia odzyskania jakiejś ich części. JAKIEJŚ ICH CZĘŚCI.. wiec czemu ceny rozśmieszają? Nowe rajstopy dobrej fimy GEORGE można kupić w 3 paku po 19,90 + dostawa. Sprawdźcie za ile tu na szafce sprzedaje się używane! To samo nowe T-shirty, w HM po 19 zł, w galeriach handlowych można złapać po 10-15 zł nowe, czy to w promocji czy na wyprzedażach. Zapraszam do przejrzenia wyrywkowo ofert koleżanek na szafce, no nóż się w kieszeni otwiera. Co to "troszeczkę ekonomii i już się gubimy"? w wydaniu kobiecym?

niezweryfikowana
Posty: 223
Ostrzeżenia: 5/5

No właśnie przejrzałam ceny na szafie - tak, zeby wiedzieć o czym piszę - rzeczywiście niektóre wywalają z kapciuszków....
Sama tez sprzedaję ciuszki po moich dzieciakach, ale raczej te większe - kurtki, czy buciki, ale zwykle za symboliczną cenę. Sporo ciuszków oddaję - zaciążonym - przyszłym mamusiom :)

Nie sprzedaję wszytskiego, bo zwyczajnie nie mam czasu na obfotografowanie i wystawnienie wszystkiego.

niezweryfikowana
Posty: 123
Ostrzeżenia: 6/5

Jeżeli chodzi o sprzedawanie i kupowanie, również posiadałam pewne problemy na allegro z dostarczeniem moich ubrań do osoby zamawiającej wynikające z dokonywania opóźnionych przelewów. Postanowiłam więc skorzystać z serwisu www.sprzedajemy.pl, na którym można umieszczać ogłoszenia lokalne i cały proces transakcji załatwić twarzą w twarz. Uważam, że jest to o wiele wygodniejszy i bezpieczniejszy sposób, niż poleganie na przesyłce wysłanej pocztą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-22 12:34 przez traszkaa.

Niestety ciężko jest coś sprzedać. Ceny pp zabijają handel internetowy. Ja mam wystawione na szafce ciuszki po 5 i 10zł plus wysyłka i także nie ma szału.

To prawda ceny przesyłek na poczcie są teraz szalone, dużo taniej wychodzi wysyłka inpostem, ale w różnych miejscowościach różnie to działa (niekiedy nie działa).

Ja sama mało kupuję używanych rzeczy, czasem potrzebuję coś na plac zabaw lub do sesji zdjęciowych i wszystkie ostatnie zakupy ( z ostatniego pół roku) to niewypały, ubranka opisane jako bdb/idealne przychodzą z dziurami, plamami bądź okropnie sprane(a jeśli już kupuję to tylko u sprzedawców z dużą ilością komentarzy i bez negatywów). W mojej ocenie to ich stan zwykle jest dostateczny lub w porywach dobry. Tak sobie myślę, że przez takich sprzedających obniża się chęć robienia zakupów przez internet, niby parę złotych straty, ale przy którymś z rzędu takim niewypałem zwyczajnie się odechciewa.

dla mnie tutaj brakuje podstawowego podziału komentarzy na te za sprzedaż i te za zakup.

Ja mam negi za zakup - odwetowce bo śmiałam wystawić nega za otrzymanego śmiecia albo chamskie komentarze bo będąc na porodówce nie zapłaciłam przez kilka dni za 3 ubranka co się pani wielce nie spodobało ( do tego miałam czelność nie odzywać na priv )


powinno być to jasno widoczne - nie zawsze chce mi się przewalać po 500 komentarzy w poszukiwaniu kto i za co a następnie wertować tą co wystawiła aby ocenić ich słuszność

Cytat
Svarovski
No właśnie przejrzałam ceny na szafie - tak, zeby wiedzieć o czym piszę - rzeczywiście niektóre wywalają z kapciuszków....

Mam takie samo zdanie na ten temat. a jak już ubranka z metką NEXT lub H&M to niektóre mamy chyba oderwane od rzeczywistości sprzedają drożej niż w sklepie.
Przykład - spodnie używane za 25,00 9a nawet za 30,- widziałam) + przesyłka 9,00 = 34,- a w sklepach teraz była akcja 20% rabatu na ubranka dziecięce i za spodnie nowe płaciłam 32,- :)

eh...

Cytat
darusia_kcm
moim zdaniem przestało się opłacać i sprzedawać i kupować. :)

też to zauważyłam pogaduszki

Ktoś odkopał, ale ja też tak myślę, że przestało się opłacać. I fakt kazdy by chciał w pięknej kopercie ale to kolejne koszty i najczęściej trzeba dopłacać. Masakra. Na szczęście ja póki co trafiałam na miłe kobietki, którym nie przeszkadzało, że jest zapakowane w papier. ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chrzciny