Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

1 minutę temu

sklep detailingowy

25 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

16 sty 2013 - 12:24:13

Mamuśki,
chcę zapisać swoją córeczkę do przedszkola . W kwietniu skończy 3 lata.
Nie wiem jak się za to zabrać. Mieszkam w Warszawie. Słyszałam, że zapisy zaczynają się w marcu tak?
Jak to wygląda? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniemi.

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

16 sty 2013 - 13:02:56

nie wiem jak w wawie ale sadze ze wszedzie jest tak samo. idziesz w danym dniu (dowiedz sie wczesniej kiedy to bedzie dokladnie) pobierasz kwestionariusz i wpisuja cie do bazy a potem ma sie ileś tam dni aby ten kwestionariusz oddac no i czekac na wyniki. tak jest u nas na slasku.

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

16 sty 2013 - 13:05:50

mozna zapisywac sie tez przez internet

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

16 sty 2013 - 13:07:18

nie mieszkam w warszawie ale w calej polsce jest tak samo:) dam Ci link (dotyczacy tematu wiec mam nadzieje że uniknę warna:P) http://edukacja.warszawa.pl/index.php?wiad=5346 to jest link do naboru w WWA :) jak ruszy nabór (inf kiedy bedzie na tej stronie ale zazwyczaj jakos w marcu) bedziesz miała okolo miesiaca na wypenienie dokumentów w internecie, wydrukowanie i zaniesienie do pierwszej (tej na której Ci najbardziej zalezy) placówki którą wybierzesz, na wydruku są miejsca na pieczątki pracodawców bez tego nie przyjma papierów... dziecko może dostac się do pierwszej placówki albo w kolejności do 2 lub 3 która wybrałas albo i do zadnej jak nie spełnisz wymogów... potem czekasz na datę zakończenia naboru i sprawdzasz albo w necie albo w przedszkolu:) staralam sie jakoś jasno to wyjaśnić:)

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

16 sty 2013 - 13:13:59

Wejdź na stronę interesujacego Cię przedszkola i poszukaj informacji na ten temat albo zadzwoń. Ja z Warszawy nie jestem, ale u nas np zapisy zaczynają się już w połowie lutego.

Cytat
PastwaLosu
nie mieszkam w warszawie ale w calej polsce jest tak samo:)


Serio wszędzie jest tak samo i są takie same zasady? Bo właśnie szukam informacji na jakiej podstawie przyjmują dzieci, ale 'nasze' przedszkole coś ma nie tak ze stroną internetową i nie byłam pewna, czy wszystkie 'działają' na takich samych zasadach.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-16 13:18 przez D-Rut.

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

16 sty 2013 - 13:20:27

ja mieszkam w warszawie i w zeszłym roku zapisywałam córcię do przedszkola i jest dokładnie tak jak napisała PastwaLosu wszystko załatwić możesz przez internet tzn na początku a w kwietniu są już "wyniki" gdzie dziecko się dostało wtedy idziesz do danej palcówki przedszkola do którego dziecko zostało przypisane z dokumentami, no chyba ze dostaniecie się do pierwszego przedszkola gdzie składaliscie aplikacje wtedy to chyba tylko z dokumentami że pracujecie musicie isć :)my nie dostalismy się do pierwszego wybranego przedszkola więc musieliśmy podjechac do tego przedszkola odebrac dokumenty i zanieśc je do przedszkola do którego dziecko się dostało pokazując dokumenty ze pracujemy tzn. może byc nawet rmua :) i tle :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-16 13:23 przez palla28.

niezweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

16 sty 2013 - 13:21:22

Cytat
anessa
nie wiem jak w wawie ale sadze ze wszedzie jest tak samo. idziesz w danym dniu (dowiedz sie wczesniej kiedy to bedzie dokladnie) pobierasz kwestionariusz i wpisuja cie do bazy a potem ma sie ileś tam dni aby ten kwestionariusz oddac no i czekac na wyniki. tak jest u nas na slasku.

ja tez jestem ze śląska i w moim przypadku wygląda to inaczej, poniewaz my zapisujemy dzieci przez INTERNET wchodzimy na specjalną strone prowadzona pzrzez oświate i wypełniamy kwestionariusz oraz mamy do zaznaczenia dwa maks trzy przedszkola kóre nas najbardziej interesuja! po jakims tam czasie dostajemy odpowiedz, jesli nasze dziecko sie nie dostało do przedskzola to sprawdzamy ilośc wolnych miejsc w pozostałych i tak jets w Bielsku zaciekła walka internetowa o miejasce w pzredszkolu :) cała akcja trwa praktycznie dwa tygodnie, a zaczyna sie 25 lutego. tak jest w B-B na śląsku :)

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

16 sty 2013 - 13:46:52

a co decyduje o przyjęciu dziecka do przedszkola? na co zwrócić uwagę?

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

16 sty 2013 - 14:16:38

większego wpływu niestety my nie mamy bo nie decyduje kolejnosc zapisania się lecz punktacja jak dla mnie trochę niezrozumiała,
poniżej punktacja z zeszłego roku:


dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących – 128 pkt.

dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji – 128 pkt.

dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych – 128 pkt.

Pod uwagę brane są też jednak inne kryteria, które określają poszczególne samorządy.

W większości miejscowości w ramach tak zwanych kryteriów lokalnych dodatkowe 130 punktów w przedszkolach ze specjalnymi dietami zyskać mogą dzieci z zaświadczeniem potwierdzającym alergię pokarmową.

Znacznie dłuższa jest lista kryteriów dodatkowych. Przykładowo w Warszawie pulę punktów powiększyć mogą:

Dziecko, którego oboje rodzice (prawni opiekunowie) pracują, wykonują pracę na podstawie na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym lub prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą – 32 pkt

Dziecko wychowywane przez samotnego, pracującego lub uczącego się rodzica/opiekuna prawnego – 32 pkt

Dziecko, którego rodzic/rodzice (prawny opiekun/prawni opiekunowie) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie m.st. Warszawy – 32 pkt

Dziecko, którego rodzeństwo kontynuuje w roku szkolnym 2012/2013 edukację w przedszkolu pierwszego wyboru – 16 pkt

Dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny – 16 pkt

Dziecko, które ma rodzeństwo z orzeczonym średnim lub znacznym stopniem niepełnosprawności – 8 pkt

Dziecko, którego rodzeństwo ubiega się jednocześnie po raz pierwszy o przyjęcie do tego samego przedszkola – 4 pkt

Dziecko posiadające dwoje i więcej rodzeństwa poniżej 14 roku życia – 2 pkt

Dziecko, którego tylko jedno z dwojga rodziców(prawnych opiekunów) pracuje, wykonuje pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczy się w trybie dziennym lub prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą – 1 pkt

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 2/5

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

18 mar 2013 - 11:01:49

Moja siostra mieszka w Warszawie i z tego co pamiętam to swoje dziecko zapisała do prywatnego przedszkola Tequesta. Opowiadała jakie to fajne warunki dzieciaki mają tam do zabawy i nauki. Bardzo przyjemne Panie tam pracują, wyżywienie też jest na bardzo dobrym poziomie.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 5/5

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

27 mar 2013 - 16:11:22

Ja polecam Złotą Rybkę w Warszawie. Miła atmosfera, dziecko zadowolone wraca do domu i szczęśliwe rano wstaje :) Polecam, sprawdź tu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-27 16:11 przez tomason35.

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

08 kwi 2013 - 18:44:01

Ja postawiłam wybór na niepubliczne przedszkole i żłobek - Tequesta w Warszawie. Dobra kadra z naprawdę dobrym podejściem do maluchów. Widać, że starają się tam i dbają o dzieci. Miejsce to spełnia wszelkie wymogi i normy sanepidu oraz kuratorium, a dla mnie osobiście jest to bardzo ważne. Czesne można regulować co miesiąc, co również jest na plus. Mój syn od razu poczuł się tam jak ryba w wodzie, w ogóle nie miał problemu z adaptacją do nowego otoczenia. Jestem o niego spokojna.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

30 kwi 2013 - 13:14:27

Witam, chciałbym poznać Waszą opinię jakie przedszkole polecacie. Ja osobiście swoje dziecko posłałam do Złotej Rybki. Jestem zadowolona, dziecko jeszcze bardziej :) Sprawdź sam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-30 13:18 przez esperanza94.

PRZEDSZKOLE-zapisy WARSZAWA

23 lip 2013 - 09:25:09

Kalinka jest moim oczkiem w głowie, dlatego oddanie jej do przedszkola było dla mnie bardzo trudne. Nie chciałam, aby płakała za mną, aby była jednym z kilkanaściorga dzieci w grupie. Po wielu pozytywnych opiniach nt. Akademii Uśmiechu, zdecydowałam się zapisać ją na ul. Popiełuszki 16 (zapisy przez cały rok). Kalina jest przeszczęśliwa, uwielbia „ciocie”, dzieci, zabawy. Dzięki kamerom, które są w przedszkolu, również ja czuję się spokojna, bo w każdej chwili mogę zobaczyć gdzie jest i co robi moja córeczka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciekawostka na temat obcasów