Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 09:22:07

To są ceny listów poleconych ale gabaryt A. Podałam na pierwszym lepszym przykładzie:)

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 09:33:40

Cytat
max1610
To są ceny listów poleconych ale gabaryt A. Podałam na pierwszym lepszym przykładzie:)
no wlasnie gabaryt A rózni sie znacznie od B , u mnie na poczcie to tylko body moglam wyslac gabarytem A ,wszystko inne powyzej 2cm juz szlo na B :/
tak sobie czytam na necie i.....co znalazlam
".....List polecony w którym mogą być tylko dokumenty ?!

Handluję na allegro głównie drobnymi rzeczami. Wysyłam w kopertach z bąblami. Dziś na poczcie powiedziano mi, że nie ma już opcji żebym nadała te rzeczy jako listy polecone, mogę wszystko nadać jedynie jako paczka. Listy polecone mogą zawierać tylko papier/dokumenty. Opadła mi szczęka do samej podłogi... Dotąd za przesyłkę brałam zwykle od 4,5 do 6zł, a teraz mam doliczać minimum 9,50zł . To jest jakaś paranoja ! Kto teraz kupi naszyjnik za 15zł i zapłaci 10zł za wysyłkę. ............"
szok ja jeszcze nie bylam na poczcie ale calkiem mozliwe może to byc i u mnie :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 10:50 przez goniak.

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 12:33:29

ja dzis kupiłam ksiaze dla syna lego ninjago list pp 9,90 a inpost 4,99 wiec roznica o połowe taniej mnie wyszła



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 12:48 przez iwo25.

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 12:41:19

no właśnie InPost chyba bardziej opłacalny się zrobi :)

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 12:57:09

Większość ubrań trafia w gabaryt B - 20mm to jedna bluzeczka złożona w kopercie bąbelkowej!

ceny:
5.95 - do 350g - co się zmieści w tej wadze?
6.95 zł - do 1kg
9.50 - 1-2kg


oby tak dalej!

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 13:06:18

Cytat
komoda_malucha
Większość ubrań trafia w gabaryt B - 20mm to jedna bluzeczka złożona w kopercie bąbelkowej!

ceny:
5.95 - do 350g - co się zmieści w tej wadze?

Spokojnie, wbrew pozorom bardzo wiele ubranek ma wagę poniżej 350 g
Wczoraj wysyłałam dwie przesyłki i niestety zapłaciłam za nie 7,30 zł (polecony priorytet), a pobrałam od kupujących po 6 zł (jeszcze w starych cenach).
Dlatego wczorajszy wieczór spędziłam na ważeniu ubranek które sprzedaję by wiedzieć jaką należność pobierać i nie być stratną i tak jak pisałam w pierwszym zdaniu, praktycznie poza zestawem 5 ubranek, wszystkie inne mają wagę poniżej 350g (wliczając już w to wagę koperty ochronnej)

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 13:22:21

tak tylko ze jak z impostu ci enie zastana w domu to ci w paczkomacie zostawia a jak mieszkasz na wsi do dygaj do miasta przesylke odebrac to jeszcze gorsze niz poczta polska pod tym wzgledem ,ja niby w gdansku mieszkam ale do paczkomatu mamm 4 km czy autem czy autobusem to min 6 zl mnie sam dojazd bedzie kosztowal to sie tez mija z celem

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 13:46:54

Cytat
nusia83
Cytat
komoda_malucha
Większość ubrań trafia w gabaryt B - 20mm to jedna bluzeczka złożona w kopercie bąbelkowej!

ceny:
5.95 - do 350g - co się zmieści w tej wadze?

Spokojnie, wbrew pozorom bardzo wiele ubranek ma wagę poniżej 350 g
Wczoraj wysyłałam dwie przesyłki i niestety zapłaciłam za nie 7,30 zł (polecony priorytet), a pobrałam od kupujących po 6 zł (jeszcze w starych cenach).
Dlatego wczorajszy wieczór spędziłam na ważeniu ubranek które sprzedaję by wiedzieć jaką należność pobierać i nie być stratną i tak jak pisałam w pierwszym zdaniu, praktycznie poza zestawem 5 ubranek, wszystkie inne mają wagę poniżej 350g (wliczając już w to wagę koperty ochronnej)
to teraz jeszcze dokladną wgę trzeba by kupić ;)
no mi bluzy i jeansy juz nie wchodzą tzn te po synku:/

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 13:49:55

Po prostu dziewczyny będziemy musiały wysyłać listami zwykłymi lub priorytetowymi. Ja bardzo dużo takimi wysyłam i jeszcze nie było takiego czegoś,że do kogoś nie dotarły. A są o 3 zl tańsze od poleconych.
Ja już pozmieniałam cenniki w ciuszkach. Teraz będzie trzeba ustawić mniejszą cenę aby kupującym się opłacało w ogóle zakupić. Niedługo tak będzie że wysylka listem 10zł,to już w ogóle będzie się bardziej opłacało kupywać ciuszki-ale nowe. Używanych już nie będzie się opłacało,bo bedą w tej samej cenie w sklepach stacjonarnych nowe. Żenada..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 13:51 przez czarna1609.

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 14:08:16

Cytat
goniak
Cytat
nusia83
Cytat
komoda_malucha
Większość ubrań trafia w gabaryt B - 20mm to jedna bluzeczka złożona w kopercie bąbelkowej!

ceny:
5.95 - do 350g - co się zmieści w tej wadze?

Spokojnie, wbrew pozorom bardzo wiele ubranek ma wagę poniżej 350 g
Wczoraj wysyłałam dwie przesyłki i niestety zapłaciłam za nie 7,30 zł (polecony priorytet), a pobrałam od kupujących po 6 zł (jeszcze w starych cenach).
Dlatego wczorajszy wieczór spędziłam na ważeniu ubranek które sprzedaję by wiedzieć jaką należność pobierać i nie być stratną i tak jak pisałam w pierwszym zdaniu, praktycznie poza zestawem 5 ubranek, wszystkie inne mają wagę poniżej 350g (wliczając już w to wagę koperty ochronnej)
to teraz jeszcze dokladną wgę trzeba by kupić ;)
no mi bluzy i jeansy juz nie wchodzą tzn te po synku:/

ja używam kuchennej hehe ;) ale fakt dopiero wczoraj po raz pierwszy ważyłam ubranka ;0) tylko dlatego żeby się przekonać ile ważą i jakie koszty wysyłki mam ustalać

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 14:09:20

przesylka o wadze 400 g ,na poczcie polskiej kosztuje teraz 5,95 -jest to gabayt b ,zle sprawdzacie na stronie poczty .... 5,95 + koperta wychodzi dosc drogo wysylka ,a jak ja sprzedaje za 5 zl ciuszek -to kompletnie sie nie oplcaca kupujacej ,masakra
a inpost nie wszedzie jeszcze dociera ,bo sprawdzalam wysylke ,ktora mam dzis zrobic i jakas mala miejscowosc i nie ma szans na inpost
ja niestety boje sie wysylac zwyklym listem bez polecenia ,nie mam wtedy dowodu nadania ...i mozna sobie narobic problemow wysylajac takim sposobem ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 14:11 przez 1milagros.

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 14:19:06

czy ja wiem czy mozna sobie narobic problemow. ja zawsze wpisuję ceny wysylki i zaznaczam np tylko list ekonomiczny lub list priorytetowy. Jak ktoś chce list polecony ekonomiczny np to mnie o tym informuję i ustalam koszty wysyłki.

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 14:21:01

Koniec z zakupami na szafce;-/
Dziewczyny to jak mam teraz pakować przesyłki?? Podpowiedźcie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 14:23 przez agnette87.

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 14:25:07

Cytat
agnette87
Koniec z zakupami na szafce;-/
dokladnie :(

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 14:26:35

ja ju od dawnanie pkuje wkoperty tymbardziej babelkowe , kupuje papier do paczek i z jdengo arkusza za 1,30 wychodzi mi na 4-5 przesyłek oczywiscie tylko pkuje tak ubranka..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 14:27 przez iwo25.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

program do zdjec