Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 18:25:48

DZIEWCZYNY NIE DAJCIE SIE NA POCZTACH ZROBIC W... macie (mamy) prawo wyslac listem poleconym wszystko co wazy do 2kg (nigdzie nie jest napisane, ze nie mozna!) bo jaki list z papierami wazy 2kg? wtedy juz tez beda chcieli jako paczka, bo przeciez duze:/ ostatnio tez mi na poczcie Pani chciala weprzec ze musze cos wyslac paczka, bo bylo wieksze niz list. a jak jej nie wyszlo to chociaz na kopercie chciala zarobic, bo listy powinny byc wysylane w kopertach, ale tez sie nie dalam (zazwyczaj pakuje w papier). nikt mnie nie zmusi do wysylki paczka czegos co moge wyslac listem! tylko trzeba stanowczo... a jak nie na tej poczcie to na innej!!! ewentualnie na upartego zostaje InPost, ale nie wszedzie jeszcze dociera:/ a wysylajac przez InPost tez mozna z dowodem nadania z tego co pamietam! InPost bedzie rosl w sile jesli Poczta bedzie tak probowala na wszystkim zarobic!

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 18:43:31

masz racje jak mieszkałam w starym mieszkanku to w oklicy byął fajna obsłua na poczcie i jak malowałam jak zawsze jakieś kolorowe detale smiały sie panie , potem dyskretnie powiedziały mi ,że zmian i sie zaraz i pakowanie i ozdobnictwo ale przymykały oko
pakowałam wielkie przesyłki w papier i czasem nawet do 3 kg szł poleconym
Teraz na nowym miejscu pani sama proponowała że poleconym taniej i nieszkodzi ,że duże rzeczy wysyłam
TO WSZYTSKO JEST DOBRA WOLA gRYZIPIÓRKÓW ZA BIURKIEM
ja sie daje potenta jakim jest poczta zawsze ludzi rolował i zarabiał , ale ja sie nie dam , pakuję w grube szare koperty i nikt mnie nie zmusi do zakupu czy zmiany formy przesyłki jesli tylko bede miałą rację
tylko nieświadomi beda cierpieć na kieszeni

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 19:51:35

Oczywiście ja dziś również na poczcie doznałam szoku:/ za polecony ekonomiczny a wysyłałam tylko bluzeczke na krótki rękaw zapłaciłam 5,95 szok! Jak to pytam przecież 4,50 powinnno być na to pani na poczcie że podwyżka cen za przesyłki z tym że teraz bardziej jest korzystny przedział wagowy że od 100 do 350gram jest 5,95 fajnie mi to korzystne rzadko wysyła się tak lekkie przesyłki.. Myśle że trzeba przenieść wysyłki do In Postu mają nawet niezłe oferty..

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 20:06:18

Mnie wczoraj ceny na poczcie przeraziły :(

Mamy w Krakowie Inpost ale nie wiem czy tam nie trzeba wszystkiego wysyłac w ich kopertach? Czy kilka rzeczy zmiesci sie do ich koperty?

Co do wysyłania zwykłymi listami-nie polecam, mnie 2 przesyłki polecone zgineły , dostałam po 2 miesiacach zwrot pieniedzy.
acha, najkorzystniej wychodzi teraz e-przesyłka-do 1 kg koszt 7zł, wada jest taka, że odbiorca musi sam pofatygowac się na pocztę, ale u mnie i tak od dawna nie przynosza listów poleconych, a kolejki na poczcie okropne...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 20:10 przez monibe.

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 20:21:23

Ja już zgłupiałam jak teraz wysyłać, inpost mam niby blisko wiem że można w swoim opakowaniu też wysyłać ale co w sytuacji jak do kogoś nie dociera mam zaznaczać teraz w każdej aukcji czy na szafce że dla tych do których dociera inpost, same wiecie jak ludzie czytają opisy pewnie przeoczą a potem problem.
Przesyłka na poczcie o której wspominałyście e-przesyłka dla mnie ok ale wiele ludzi nie znosi kolejek, jeździć na pocztę lub nie ma na to czasu dla mnie to dodatkowa strata czasu i koszt bo na nogach mam kawałek więc muszę podjechać autem :( a taką przesyłkę odbierzesz tylko na poczcie i co teraz ciężko się zdecydować na jedną opcję. Nie wiem jak u mnie na poczcie czy też będą szaleć z tym że tylko dokumenty mam nadzieję że nie bo jednak to najwygodniejsza forma była wysyłki.
Zawsze utrudnią życie wrrrrrr

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 21:21:58

Ja dziś wysyłałam w kopertach bąbelkowych bluzeczkę(niecałe 100g) i w drugiej kurteczkę(niecałe 200g)i przy okienku Pani poinformowała mnie że nie mogę eysłac jako listy tylko jako paczki które kosztowały mnie 9,50zł za sztukę musiałam dołożyc do nich 7zł + koperty, to jakaś paranoja dla sprawdzenia czy na poczcie nie robią mnie w... sprawdziłam na drugiej i to samo mi powiedzieli.W liście poleconym może znajdowac się tylko korespondencja wszystkie inne rzeczy traktowane są jako paczki.Absurd przecież teraz nikt nie będzie kupował jednego ciuszka np za 6zł a za przesyłkę zapłaci 11zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 21:59:43

Dziewczyny a szukałyście na stronie poczty informacji o tych dokumentach? Ja sobie ściągnęłam cennik i są tam wytyczne odnośnie gabarytów, ale informacji o zawartości nie znalazłam. Może to tylko taki ich chwyt żeby nam paczki wciskać ?

Jeszcze mam jedno pytanie - na czym polega e-przesyłka i czym się różni od zwykłej? Tylko ceną i brakiem opcji dostarczenia do domu?

Ja sobie zrobię cennik wysyłek na stronie profilowej, każda mama będzie sobie mogła wybrać najwygodniejszą dla niej opcję.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 22:03 przez kroofy.

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 22:07:58

PRZESYŁKA POLECONA to przesyłka listowa rejestrowana przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczana adresatowi za pokwitowaniem odbioru.

DOPUSZCZALNA MASA PRZESYŁKI: 2 000 g.

Zawartość przesyłek poleconych mogą stanowić oprócz korespondencji, dokumenty, prasa, książki oraz drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego . W przesyłkach poleconych nie można przesyłać pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych.

W celu ich przesłana proponujemy skorzystać z usługi - przesyłkia listowa z zadeklarowaną wartością.


znalazłam to na stronie: http://www.poczta-polska.pl/dc_listp_krajowy_polecony.htm

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 22:33:41

Mi dzisiaj na poczcie Pani pokazała wydrukowany dokument który dostała odgórnie poczta i tam było napisane że listem poleconym może byc tylko korespondencja a wszystko inne paczką.Te zmiany zaszły podobno dlatego iż poczty miały dużo reklamacji o uszkodzonych przesyłkach.

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 22:35:16

Ja wysyłałam wczoraj ubranka normalnie w kopercie ochronnej jako list polecony i nie było problemu z przyjęciem przesyłki. Zobaczymy jak będzie następnym razem. Pewnie jak zawsze będzie to zależne od poczty i widzi mi się pani w okienku :)

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 23:35:22

Cytat
czarna1609
Ja tak kiedyś miałąm jak pojechalam na inna pocztę to nie chcieli mi ciuszkow malych przyjąć-wysłać w kopercie. Zalezy na kogo się trafi i na jaką pocztę,u mnie nigdy nie bylo problemu co jest w kopertach tylko musiała być dobrze zaadresowana i taśmą podklejona żeby nic nie wypadło i tyle.

ja w papierze nie próbowałąm nigdy ale za to jak zakleiłam kopertę taśmą to nie przyjęli mi i KONIC KROPKA. Mogą być pękate -napakowane etc ale z taśmą nie przyjmą-bo jak mówią nie może być otaśmowana-bo nie bedą tłumaczyć sie jak coś zginie z przesyłki-że to nie poczta taśmowała:(

Aż dziwne z tym że nie przyjeli tego listu z torbą i długopisami-moje miały z 5cm wysokości-gab.B i nic -słowm sie pani nie zająknęła-że nie czy coś. A jak zapytałam to sie razem ze mną z tego śmiałą.

Czarna na szafce sa ludzie i ludziska-jedna wyśle,jedna nie-oszustek tu jak grzybów po deszczu-tylko bedą miały żer...

nowe ceny przesyłek

03 sty 2013 - 23:43:16

moje drogie teraz to juz tylko paczkami bedziecie mogly słac, niech to wejdzie w zycie calkiem, u mnie juz nie mozna wyslac jako list polecony a jako paczka

Cytat
netia_85
Mi dzisiaj na poczcie Pani pokazała wydrukowany dokument który dostała odgórnie poczta i tam było napisane że listem poleconym może byc tylko korespondencja a wszystko inne paczką.Te zmiany zaszły podobno dlatego iż poczty miały dużo reklamacji o uszkodzonych przesyłkach.

tą samą sytuacje mialam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 23:44 przez stokrotka170.

nowe ceny przesyłek

04 sty 2013 - 08:02:15

Jeśli nie ma tego w odgórnym regulaminie łatwo dostępnym dla każdego (np. na stronie lub w widocznym miejscu) to sobie mogą gadać. Jak nie ma w regulaminie (jeśli nie ma) to tak jakby Pani w okienku pkp nakazywała nam jazdę 1 klasą bo mamy np. za ciężką walizkę ;)

nowe ceny przesyłek

04 sty 2013 - 09:24:39

Dzwoniłam na pocztę do kierownika i faktycznie są zmiany...jest nowy zapis w regulaminie, że przesyłką listową może być tylko dokument w formie pisanej lub elektronicznej. Kierownik powiedział, że jeszcze przymykają oko na koperty bombelkowe z większą zawartością, ale za jakiś czas wejdzie w życie ten zapis i pozostaną nam tylko paczki. Zaproponował mi e-przesyłkę, ale cenowo mała różnica. Powinni teraz zmienić gabaryty w paczkach i cennik!

nowe ceny przesyłek

04 sty 2013 - 09:38:44

Na mojej poczcie przyjmują koperty bąbelkowe z dużą zawartością-wczoraj miałam napakowana taka kopertke na maxa i przyjeli bez problemu :)
Co do oklejania taśmą-jeżeli opiszecie "oklejone przez nadawcę" muszą wam przyjąć.

Ależ "torby złośliwe" siedzą na tych niektórych waszych pocztach, wrrr...
kroofy, e-przesyłka to taka zwykła paczka z tym że listonosz ci jej nie przyniesie. Wpisujesz numer tel. komórkowego odbiorcy (swojego nie wpisuj bo dopłacisz 2zł) i na ten numer przychodzi sms że paczka jest do odbioru. Utrudnienie jest takie że nie na każdej poczcie odbierzesz taką przesyłke, czyli odbiorca musi ci napisać na jaką poczte ma paczka zostać wysłana (on sam musi się dowiedzieć gdzie najblizej może taka przesyłkę odebrać).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 09:42 przez monibe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mega paki ubranek?