Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 13:47:04

Za chwilę chyba wyjdę z siebie i stanę obok... Wiem,że to kiepskie miejsce do pisania takich rzeczy- pewnie nie ten wątek itd, trudno, jestem tu nowa... Otóż. Przeprowadziłam się z Małym Synkiem(wtedy 5 miesięcznym) do obcego miasta na drugi koniec Polski po to, żeby ON mógł rozwijać firmę, żeby mógł się spełniać... Nie znam tu nikogo, wszyscy, których tu poznałam okazali się parszywymi gnojami(łącznie z osobą, z którą się zaprzyjaźniłam, a która mnie okradła). Tęsknię za swoimi znajomymi, jestem sama z Dzieckiem w obcym wielkim mieście- Wrocławiu.
Trudno, to jestem w stanie przeboleć, bo mam jeszcze "swoich", telefon i skype... Ale do rzeczy. Mój facet, ojciec mojego Dziecka, którego uznania nie załatwił do dziś ( to tak przy okazji- mimo gadania,że już, zaraz, trzeba iść do urzędu- zawsze było coś ważniejszego...)... Kocham go, ale zaczyna doprowadzać mnie do szału.
Nie mówię już o rzeczach typu tego,że totalnie przestał o siebie dbać, chodzi jak fleja, rozciągnięte dresy itd... Nie, to nie o to chodzi.
Ale do k*** nędzy dostał ode mnie pod choinkę( trochę wcześniej, bo był mu potrzebny) tablet, na który odkładałam kasę przez cały rok( a i tak weszłam na debet na koncie) pracując w domu z malutkim Dzieckiem, opiekując się nim właściwie sama... On przychodził albo przyjeżdżał po kilku dniach nieobecności - bo przecież pracował- i pokazywał każdemu na zewnątrz , jakim to wspaniałym ojcem jest... Ale do sedna. Otóż do wyżej wymienionego tabletu nadał hasło, z dumą mi mówiąc, że jakbym chciała się dostać na tablet to hasło to *****... Czyli co kutwa? Numerycznie zapisane imię jego byłej żony!!!!! Od razu mówię,że nie byłam tą "trzecią", rozstali się grubo zanim się poznaliśmy...
I tak...
On nie widzi problemu, stwierdza,że dorabiam sobie ideologię,a ja się czuję, jakby mi ktoś nóż w serce wbił!!! Czy ja przesadzam? Jak byście się czuły? Nie potrafię juz na niego spojrzeć tak, jak patrzyłam, bo widze tylko to cholerne hasło i jego cholerną byłą!!!
Pomocy bo oszaleję!

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 14:06:28

zszokowalaś mnie już tym nie uznaniem ojcostwa i nie mogę już reszty ogarnąc :/ jak dla mnie troszkę naiwna jestes... pytanie czy pownnas poświęcać swoje zycie dla jego szczęści? odpowiedz sobie sama

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 14:22:33

Ja bym nie była z takim facetem,...ty dla niego wszystko poświęcasz starasz się a on to olewa...zostaw go i wracaj z synkiem tam gdzie mieszkałaś prędzej,...

zweryfikowana
Posty: 915
Ostrzeżenia: 1/5

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 14:26:37

dziecko powinno być uzdane już dawno

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 14:47:52

Powinno, ale zaczynam myśleć, że może lepiej, żeby nie był uznany.
Teraz się nie wyprowadzę do poprzedniego miasta, właśnie zapisałam się na następne studia, właśnie tu. I nie mogę uciekać jak tchórz tylko dlatego,że coś jest nie tak z facetem...nie w tym rzecz. Ale z drugiej strony nie chciałabym zabierać ojca mojemu Synkowi...

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 14:51:57

hej
nie dziwię Ci sie,Ja tez bym dostala szalu gdyby mi takie cos odwalił moj facet( jestem straszna zazdrosnicą...) Wydaje mi sie,ze przesadzil z tym hasłem po pierwsze,ze hasło dotyczace bylej... nie mogł np miec hasłą z zaszyfrowanym imieniem twoim albo swojego synka?
po drugie jak moze wogole wspominac o tej bylej po trzecie te nie uznanie dziecka.
Moj facet odrazu po wyjsciu ze szpitala ciagnął mnie do udzedu by uznac naszego synka i byl z tego bardzo dumny.
Moze przez podanie ci tego hasła chcial ci o czyms uswiadomic?np ze mysli o tej bylej.Ja na twoim miejscu bym mu chlasła w ryja,zabrała dziecko,i wyjechala tam gdzie mieszkalas.a i jeszcze bym tego tableta mu na głowie rozje... albo jak niemam kasy to sprzedala go :)(sory nie moglam sie powstrzymac...) Ogólnie rzecz mowiąc jego zachowanie jest PODEJRZANE.
pozdrawiam Cię serdecznie
No tak.Zadna matka niechciałaby zeby jej dziecko nie mialo taty.
studia to nie problem.i nie uciekla bys jak tchórz...poprostu jest ci źle tam.Rozumiem pewnie myślałas,ze z mezem bedzie ci łatwiej i wogóle,ale z tego co napisalas to jestes tam sama bo niemasz od niego wogóle wsparcia.wiem,wiem pewnie sobie myslisz łatwo powiedziec Zostaw Go...
Trudną masz sytuacje biedulinko i jeszcze kwestia,ze nie łatwo zostawic kogos kogo kochasz i bardzo duzo cie z nim łączy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-17 15:02 przez bulinika100pl.

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 14:53:04

Zastanów się czy nie lepiej dziecku oszczędzić takiego tatusia?
Wróć na stare śmieci albo zacznij we Wrocławiu "od nowa". Postaraj się o zasiłek dla samotnej matki i daj sobie spokój z "farfoclem".

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 14:59:47

Cytat
bulinika100pl
hej
nie dziwię Ci sie,Ja tez bym dostala szalu gdyby mi takie cos odwalił moj facet( jestem straszna zazdrosnicą...) Wydaje mi sie,ze przesadzil z tym hasłem po pierwsze,ze hasło dotyczace bylej... nie mogł np miec hasłą z zaszyfrowanym imieniem twoim albo swojego synka?
po drugie jak moze wogole wspominac o tej bylej po trzecie te nie uznanie dziecka.
Moj facet odrazu po wyjsciu ze szpitala ciagnął mnie do udzedu by uznac naszego synka i byl z tego bardzo dumny.
Moze przez podanie ci tego hasła chcial ci o czyms uswiadomic?np ze mysli o tej bylej.Ja na twoim miejscu bym mu chlasła w ryja,zabrała dziecko,i wyjechala tam gdzie mieszkalas.a i jeszcze bym tego tableta mu na głowie rozje... albo jak niemam kasy to sprzedala go :)(sory nie moglam sie powstrzymac...) Ogólnie rzecz mowiąc jego zachowanie jest PODEJRZANE.
pozdrawiam Cię serdecznie


Pierwsza konstruktywna odpowiedź!! Już myślałam,że się nie doczekam...
On nawet "podobno" nie zrobił tego myśląc nad tym co robi, tylko odruchowo. Jeszcze gorzej, wiem...
Czyli to nie ja jestem zazdrośnicą i nie wyolbrzymiam problemu, tylko on czegoś nie zauważa. Dziękuję Ci za tą odpowiedź. Bardzo było mi to potrzebne. Najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce.
Pozdrawiam:)
Cytat
alicja70
Zastanów się czy nie lepiej dziecku oszczędzić takiego tatusia?
Wróć na stare śmieci albo zacznij we Wrocławiu "od nowa". Postaraj się o zasiłek dla samotnej matki i daj sobie spokój z "farfoclem".

Muszę ochłonąc i na spokojnie to przemyśleć, ale pewnie tak będzie lepiej. A co do zasiłku dla samotnej matki... czy wiesz o czym mówisz? Nie spełniam warunków dochodowych za 3 ostatnie lata( podobno za dużo zarabiałam) a poza tym mając zasiłek nie mogę pracować, a z zasiłku nie utrzymam siebie i Małego...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-17 15:01 przez mamabruncia.

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 15:08:55

dostalabys zasilek plus alimenty na dziecko.moja siostra dostaje 800zl alimentow.tatus jej dziecka to uchylał od płacenia to mu dorąbali...
i zasiłku dostaje na siebie i na dziecko jako osoba samotnie wychowująca...dokladnie nie wiem ile.

a i ty nic sobie nie wymyslasz,to on poprostu cie lekcewarzy.Ja bym tego nie zniosła naprawde... najpierw zagrozilambym,ze odejde a jakby nie pomogło to sie wyprowadzic.a nóz zrozumie błąd i bedzie prosil o twój powrót.

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 15:15:29

Cytat
bulinika100pl
dostalabys zasilek plus alimenty na dziecko.moja siostra dostaje 800zl alimentow.tatus jej dziecka to uchylał od płacenia to mu dorąbali...
i zasiłku dostaje na siebie i na dziecko jako osoba samotnie wychowująca...dokladnie nie wiem ile.

a i ty nic sobie nie wymyslasz,to on poprostu cie lekcewarzy.Ja bym tego nie zniosła naprawde... najpierw zagrozilambym,ze odejde a jakby nie pomogło to sie wyprowadzic.a nóz zrozumie błąd i bedzie prosil o twój powrót.


Alimentów nie dostanę, bo on nie uznał Dziecka... Zasiłek nie wystarczy mi nawet na podstawowe opłaty, a nie mogę pracować jednocześnie.Wolę pracować, jak do tej pory i nie brać nic od nikogo.

Jestem typem człowieka, który jak już podejmie decyzję, to nie ma od niej odwrotu, bo i tak nie potrafiłabym wrócić do Niego jakbym już odeszła. I żadne prośby by nie pomogły. dlatego musze to przemyśleć na spokojnie. Może jest coś, co może wytłumaczyć"odruch" jaki miał? Jak dla mnie to,że to było "odruchowe" hasło świadczy o tym,że nie odciął się od niej przez te wszystkie lata :(
Kurczę,wiem, że próbuję go wytłumaczyć jakoś sobie, ale może jest jakieś racjonalne wytłumaczenie?
A tak swoją drogą, nikt z bliskich nie wie o tym, jak jest naprawdę. Standardowe podejście będzie takie,że szukam sobie problemów tam, gdzie ich nie ma... Jakoś nigdy nie potrafiłam narzekać na swojego faceta nikomu. No chyba że swojej przyjaciółce... Ale rodzina będzie oczywiście wiedziała najlepiej i wpieprzała się w tą całą sytuację, w której to ja będę tą złą i to ja będę chciała mu zabrać dziecko po prostu... Nigdy nie byłam zwolenniczką prania brudów publicznego... Ale jakoś będę musiała im to wytłumaczyć. Tylko jak?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-17 15:18 przez mamabruncia.

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 15:29:08

Zasiłek + dodatek dla rodzica samotnie wychowującego dziecko należy się jeżeli dochód na osobę nie przekracza 504,00 więc możesz pracować, pierwsze słyszę, że nie. Alimenty należą się, jeżeli ojciec nieznany, z funduszu alimentacyjnego, lub możesz wystąpić do sądu z wnioskiem o ustalenie ojcostwa.
Koniecznie skorzystaj z preferencyjnego sposobu rozliczeń z fiskusem. Zapłacisz wtedy podatek obliczony od połowy swoich dochodów i pomnożony przez dwa. Jeżeli twoje dochody nie przekroczą pierwszego progu podatkowego, rozliczając się z dzieckiem wykorzystujesz kwotę wolną od podatku w podwójnej wysokości.

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 15:48:37

Cytat
alicja70
Zasiłek + dodatek dla rodzica samotnie wychowującego dziecko należy się jeżeli dochód na osobę nie przekracza 504,00 więc możesz pracować, pierwsze słyszę, że nie. Alimenty należą się, jeżeli ojciec nieznany, z funduszu alimentacyjnego, lub możesz wystąpić do sądu z wnioskiem o ustalenie ojcostwa.
Koniecznie skorzystaj z preferencyjnego sposobu rozliczeń z fiskusem. Zapłacisz wtedy podatek obliczony od połowy swoich dochodów i pomnożony przez dwa. Jeżeli twoje dochody nie przekroczą pierwszego progu podatkowego, rozliczając się z dzieckiem wykorzystujesz kwotę wolną od podatku w podwójnej wysokości.

Zasiłek wtedy się należy, owszem, ale mój dochód przewyższa dość mocno tą minimalną kwotę... Zarabiając 1010zł( czyli łapiąc się w widełki) nie opłaciłabym nawet mieszkania- 1050 i opłaty. Nie chcę się sądzić z nim o to, czy ma płacić na utrzymanie Syna. chyba nie potrafiłabym pójść do sądu w takiej sprawie,wolę sama utrzymywać nas a nie czekać na łaskawcę...

Muszę się wgłębić w przepiy podatkowe, przyznam szczerze,że zawsze księgowa prowadziła mi księgowość(miałam etat i działalność) i nie mam zielonego pojęcia jakie są tera progi:(

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 16:30:52

Cytat
alicja70
Zasiłek + dodatek dla rodzica samotnie wychowującego dziecko należy się jeżeli dochód na osobę nie przekracza 504,00 więc możesz pracować, pierwsze słyszę, że nie. Alimenty należą się, jeżeli ojciec nieznany, z funduszu alimentacyjnego, lub możesz wystąpić do sądu z wnioskiem o ustalenie ojcostwa.
Koniecznie skorzystaj z preferencyjnego sposobu rozliczeń z fiskusem. Zapłacisz wtedy podatek obliczony od połowy swoich dochodów i pomnożony przez dwa. Jeżeli twoje dochody nie przekroczą pierwszego progu podatkowego, rozliczając się z dzieckiem wykorzystujesz kwotę wolną od podatku w podwójnej wysokości.




Nie wprowadzaj w błąd!
Po pierwsze żeby dostac alimenty z FA musi byc uznane dziecko przez ojca,po drugie nie można przekroczyc dochodu 725 zl na osobe.
Do autorki wątku-musisz złożyc pozew w Sądzie o ustalenie ojcostwa i o alimenty.Mozesz starac sie tez o zasiłek rodzinny jezeli nie przekraczasz dochodu 539 zl na osobe.

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 16:36:53

Przepraszam, prawda, jeżeli ojciec nieznany alimenty z Funduszu się nie należą.

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 16:43:02

Powinnas wystąpić o ustalenie ojcostwa-alimenty to nie wstyd-to nie są pieniążki dla Ciebie tylko dla Twojego dziecka.
Dziwne jest dla mnie to,że mieszkacie razem tworzycie związek a on dziecka nie uznał bo niby nie miał czasu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy instrukcja Scrabble junior