Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 17:50:49

Cytat
mikitka1
Powinnas wystąpić o ustalenie ojcostwa-alimenty to nie wstyd-to nie są pieniążki dla Ciebie tylko dla Twojego dziecka.
Dziwne jest dla mnie to,że mieszkacie razem tworzycie związek a on dziecka nie uznał bo niby nie miał czasu.
Dla mnie przestało być to już dziwne... Jak się (po czasie oczywiście) poskłada klocki w całość, wychodzi prawda... co do alimentów, ustalenia ojcostwa itd. Nie chcę,żeby moje dziecko miało "udowodnionego w sądzie" ojca. Wiem,że byłoby mu przykro w przyszłości, że ojciec nie potrafił sam stanąć na wysokości zadania i sam uznać Go za swojego, tylko był przymuszony sądownie do tego. Jeżeli kiedyś mój Syn będzie chciał, sam o to wystąpi. A ja sobie poradzę bez jego pieniędzy. Wiem,że to są pieniądze dla Dziecka, ale znając polskie sądy dostanie 300 zł alimentów... Gra niewarta świeczki.
Jak na razie muszę się z tego wyplątać. Później będę zajmowała się resztą.
Jak już mówiłam, zasiłek żaden mi się nie należy, bo miałam za wysokie dochody przez 3 ostatnie lata, a tu są ważne właśnie te( pit za 2010 rok najistotniejszy). Wolę zająć się Synem a nie ganianiem po urzędach i wystawanie w kolejkach, bo więcej zapłacę za opiekunkę na czas załatwiania spraw niż dostanę...

Zaraz zwariuję !!! POMOCY

17 gru 2012 - 19:09:25

Jesli chodzi o nowy okres zasiłkowy 2012/2013 to dochody brane są za 2011 rok.Kryterium dochodowe wzrosło to może anóż bys sie załapała.
Z alimentami zrobisz jak chcesz ale Sądy zasądzają juz w tych czasach troszke więcej jak piszesz-Ja na dwójkę dzieci mam zasądzone 1200 zl.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomozecie?liczę na was:)