Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

[attachment 728639 nozki.jpg]Witam,
jestem w ciąży, to będzie mój pierwszy Dzidziuś i właśnie przymierzam się do zakupu wózka:) większość poleca wózki typu 3w1 z gondolą, ale jak dla mnie jest ona za ciężka i nie poręczna, ponieważ przez wiekszosc czasu bede sama zajmowala sie Malenstwem musze miec cos lekkiego... Spodobał mi się wózek spacerowy typu "parasolka" firmy Walker i Wózek ARTI Grand. Obydwa rozkładają się do pozycji leżącej, są lekkie i niedrogie, tylko czy nadają się dla noworodka...? Może któraś z Was miała taki wózeczek? Czy jest on wygodny i trwały?

Wrzucam fotki:
1) Wakler
[attachment 728635 p1000965c.jpg]
[attachment 728636 p1000966z.jpg]
[attachment 728637 p1000972e.jpg]
[attachment 728638 p1000974j.jpg]

2) Arti
[attachment 728639 nozki.jpg]
[attachment 728640 folia.jpg]

ps. fotki pozyczone z Allegro
Kurcze cos nie najlepiej poszło mi wklejanie tych fotek, tu linki do wózków
<moderacja>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-21 15:14 przez moderator.

o Matko, zdecydowanie nie. Gondola i jeszcze raz gondola.
Ja kupiłam mojemu dziecku taki wózek po roczku.

oczywiście że nie
taki maluszek przecież tylko leży
jak droga mamo wyobrazasz sobie leżące niemowlę w czymś takim ?
pomijam że kola są do bani konstrukcja niestabilna trzepie trzęsie w takim wózku podczas jazdy -kostka brukowa no nie wyobrażam sobie
owszem są spacerówki głęboko spacerowe i jeśli w ogóle pomyślałabym o spacerówce dla niemowlaka to tylko takiej

jak urodził sie Antoś (kwiecień) kupilismy X-landera wersje bez gondoli ,tylko z fotelikiem i jeżdził w nim od urodzenia ,było ciepło więc ok,,zime jak już siedział przeszliśmy na spacerówke (ale ona jest głęboka i duża ,więc wygodna) .Moim zdaniem było ok .,ale jak urodziła się Maja(listopad) dokupiłam gondole (bo na zime zawsze cieplej maluszkowi ) .

tak -tylko założycielka wątku pokazala zwykłe parasolki tylko tylko że z rozkładanym oparciem ;/

dziecko do mniej wiecej 5miesiaca zycia jest w glebokim wozku czyli gondoli.Malenstwo musi miec wygodnie do lezenia.Spacerowka jest dla dzieci siedzacych.Co do wozkow 3w1 to chodzi o to ze sprzedaja wozek gleboko-spacerowy + fotelik samochodowy.wkladanie miesiecznego dziecka do spacerowki jest niebezpieczne,skad wogole pomysl na to?? wystarczy troche pomyslec.Jak w zime czy w wiatr mocny oslonisz maluszka?Masakra,ze ludzie nie mysla samodzielnie

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

no moim zdaniem o wiele gorzej jest wozić dziecko cały czas w foteliku niż w parasolce. Ja nie mówię o tej konkretnie. Ale jest mnóstwo spacerówek, które rozkładają się całkiem na płasko. Mają jakieś dodatkowe wkładki dla noworodków. Nawet kiedyś na szafce któraś mama pokazywała taki wózek.
W foteliku dziecko jest cały czas wygięte, a powinno na płasko.
No ale to każda mama robi tak jak uważa za słuszne

dziecku ma byc wygodnie,a przedewszystkim maluch ma byc bezpieczny i to rodzice sa odpowiedzialni za zycie swoich dzieci i ich wygode.Wystarczy zapytac lekarza a on napewo powie ze w gondoli jest wygodnie i bezpiecznie.Kazda mama,ktora mieszka na pietrze musi znosic ciezki wozek z dzieckiem i jakos sobie radzimy.Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-21 15:35 przez milka484.

co by nie powiedzieć wszystko zalezy od dziecka
mój syn ma 9 miesięcy i jeszcze do dziś jeżdzi w gondoli -jest malutki nie siedzi
niestety dziś trzeba być przygotowanym na wszystko nie piszesz kiedy rodzisz a to też ważne bo jak w zimie z takimi kółkami chcesz sobie poradzić i jak chcesz malca osłonić przez śniegiem mrozem wiatrem
no nadziwić sie nie moge że można wpaść na taki pomysł
nie wiem może cena cię skusiła ? tylko droga przyszła mamo dziecko kosztuje i to wiele i nie mówię tu o rzeczach markowych ale w ogóle ... a tam gdzie zaoszczedzisz gdzie indziej wydasz podwójnie bo gwarantuje ci że maluch po takim wózku będzie potrzebowal dobrego ortopedy czy rehabilitanta

O zime akurat nie boje sie, nie mieszkam w Pl, a snieg, mroz jest rzadkością... Bardziej chodzi mi o lekkość wózka poniewaz jestem po ciezkiej operacji kregoslupa i im lzej tym lepiej dla mnie, a mąz wiadomo w pracy bedzie wiec musze sobie jakos poradzic... Poszukam jeszcze tych glebokich spacerowek, moze znacie jakies godne polecenia??

wpisz sobie w wyszukiwarce lekkie wozki glebokie i cos powinnas znalesc.Poczytaj na roznych forach o wozeczkach dla malenst tam mamy wypowiadaja sie na temat roznych modeli,a Ty sobie przejrzysz najbardziej odpowiadajace.A najlepiej to idz do sklepu z wozkami i tam dotkniesz pojezdzisz chwile i zdecydujesz.Ja mojej corce kupilam gleboko-spacerowy x -landera jest ciezki dosyc ale bardzo wygodny duze kola,latwo skretny na takie rzeczy musisz patrzec,czy jest wygodny i bezpieczny,teraz mojej 1,5 rocznej corce kupilam zwykla spacerowke i juz nie jest tak wygodna.Powaznie sie zastanow i najlepiej w realu sprawdz model

Są parasolki opracowane już dla noworodków(może dobre na lato,wczasy),ale ja nadal jestem za poczciwa gondolą,która jest wygodniejsza dla obojga;/

http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=952&%3CosCsid%3E ja mam ten wozeczek i osobiscie jeste z niego bardzo zadowolona jest zwrotny bardzo dobrze sie go prowadzi, kupilam go w 2008r. jeździ w nim moja dróga córka a wuzek nadal świetnie si9e sprawuje. Co prawda nie jest lekki ale ze wzgledu na duze kola nie musze go wnosic po schodach tylko po prostu go wciągam.

droga mamo co jest dla ciebie ważniejsze wysiłek przy wciąganiu wózka na piętro czy zdrowie Twojego dziecka ?
wyobraź sobie maluszka średnio 50 parę cm w takiej spacerówce no ja mimo iż na wyobraźnie nie narzekam to tego nie potrafię zobrazować
zero zabezpieczeń zero komfortu jazdy -no chyba że zagranicą sa nieskazitelne chodniki :D usłane puchem a średnia temp przez cały rok to 20 w plusie bo w innych warunkach tego wózka dla tak maleńkiego dziecka nie widzę

my mieliśmy wózek spacerowy graco z przeznaczeniem od narodzin - rozkładany na płasko z dodatkowymi zabezpieczeniami aby dziecko wygodnie leżało, potem im starsze tym inna pozycja. Wózek był wygodny i służył nam długo a córka jest w pełni zdrowa - wózek miał wszelkie certyfikaty.

Dla syna kupiliśmy z gondolą i sumie może z 2 msc w niej był bo stała się za mała a i miejsca pełno zawala :/ kupiliśmy tylko ze względu na niewielkie wymiary wózka ( windy wąskie a my na 6 piętrze ).


Niestety teraz wózek nie ma rozkładanej gondoli nad czym ubolewam i tu poprzedni model przewyższa go ponad wszystko :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wakacje:)