Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 12:00:56

no ja już zapowiedziałam że nie pomagam nikomu ! a już na pewno nie osobom poznanym przez neta ... boleśnie odczułam szczególnie jeden przypadek
i pewnych słów do końca zycia nie zapomnę gdy okazało się że owa pani na słynnym portalu internetowym kupiła buty oryginalne sportowe to skwitowała tak ... bo w czymś do pracy chodzic musi oczywiście przykładów jest wiecj ale ten mnie nawet rozbawi- o tyle to przykre bo w pomoc tej pani zaangażowałam moich bliskich ...no nic kolejna lekcja dla mnie i nauczka na przyszłość

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 12:38:02

KAmilak86 Widzę źle pamiętasz .Pieska dostała od znajomej i nie musiała za niego płacić 1200zł tylko 100 zł a jej synek był uczulony na sierść a Yorki maja włos a bardzo marzył o piesku więc postanowili mu go kupić a byłą okazja! To jak potraktowały wtedy użytkowniczki tygryska przeszło ludzkie pojęcie
.... bez komentarza

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 12:53:41

Z pamięcią to ja problemów nie mam :) W kwestii perzypomnienia:
Pani Y w wątku "walka o życie..." zbierała pieniądze na kosztowne badania, a na swoim blogu, na którym był podany nr konta na pieska dla synka, który nie kosztował 100zł :) świadczyć o tym może chociażby wspis jednej z czytelniczek bloga "wpłaciłam 60 zł, wiem, że to kropla w morzu, ale jak sie zbierzemy to spełnimy marzenie", jak juz pani Y została zdemaskowana na forum użytkowaniczki szafki zrobiły screen jej profilu np na allego, gdzie Pani Y w czasie zbierania pieniędzy na badania zrobiła drobny zakup na buty o wartości 200zł!!!

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 12:53:54

Cytat
asiulek259
KAmilak86 Widzę źle pamiętasz .Pieska dostała od znajomej i nie musiała za niego płacić 1200zł tylko 100 zł a jej synek był uczulony na sierść a Yorki maja włos a bardzo marzył o piesku więc postanowili mu go kupić a byłą okazja! To jak potraktowały wtedy użytkowniczki tygryska przeszło ludzkie pojęcie
.... bez komentarza

a skąd ta pewność, że to mowa o użytkowniczce:

Cytat
asiulek259
tygryska

, którą wskazałaś? :) nikt tu palcem poza Tobą nie wskazał.

A tak nawiasem, to przypomniałaś o bardzo "ciekawej" historii, która zapewne gdzieś w archiwum jeszcze zalega a użytkowniczki, które są tu dłuższy czas na pewno doskonale pamiętają ;)

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 13:18:08

asiunia2706 co masz myśleć o tej rodzinie? Cieszyć się, że dziecko ma dom przystosowany dla siebie, że przynajmniej w domu może czuć się bezpiecznie i dobrze. Nie wiadomo skąd mieli pieniądze na budowe domu, może rodzina pomogła? Kredyty? Wolę być biedniejsza i mieć zdrowe dziecko.
Oczywiście trzeba się zastanowić i dokładnie poznać osobę, której chce się pomóc. Ja wpłacam na hospicjum albo na fundację dla dzieci z porażeniem mózgowym, nie na podopiecznych tylko instytucję. Widzę, że coś robią, rozbudowują się, zatrudniają nowych pracowników(logopedów, rehabilitantów, psychologów, neurologów a nawet stomatologów), dzieciaki spędzają tam całe dnie i czują się swobodnie.

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 13:32:30

sandra1988 no wiesz... aby dostać kredyt trzeba mieć zabezpieczenie, a w ogóle każdy człowiek może inaczej odczówać różne sytuacje. Oczywiście nie zazdroszczę i również wolę być biedna i mieć zdrowe dziecko. Opisałam całą sytuację w dużym skrócie, więc nie czepiaj się mnie :P Ta rodzina wcześniej mieszkała również w domu, a teraz wystawiła nowy, na prawdę luksusowy i co może nie mają na rehabilitację i muszą się prosić o 1%... nie wierzę! Ale to jest tylko moje odczucie, jak ktoś chce niech im daje, nie mam nic przeciwko!

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 13:37:45

Przez oszustów tracą naprawdę porządni ludzie:(



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-17 17:31 przez matinusia.

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 14:14:13

asunia2706, nie czepiam się:), napisałaś tylko o tym przystosowanym domu i pierwsze co pomyślałam, że to super i każdy niepełnosprawny powinien mieć odpowiednie warunki do życia, rozwoju:). Jak już pisałam jestem za wspomaganiem instytucji, chyba że kogoś znam osobiście.

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 14:20:37

sandra1988 oki, rozumie :)

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 14:30:46

Jeśli chodzi o sumienie i uczciwość "biorców" pomocy to różnie z tym bywa. Ostatnio chyba w "Sprawie dla reportera" pani, która otrzymała pomoc dla synka płakała wzruszona i mówiła, że teraz każdą złotówkę musi mądrze wydać, bo nie można zmarnować tego co od ludzi dostała.
Szkoda, że wiele osób zapomina na jaki cel zbierało kiedy tylko zobaczy kasę...

Zakupy a prośba

17 lut 2012 - 16:52:02

Doskonale Cię rozumiem:)
ja też nikomu nie zazdroszczę bo wole mieć zdrowe dziecko w ubrankach z wyprzedarzy jednak to jest dziwne uczucie kiedy np. ja kupuje ubranka od Pani która ma wszystko H&M-u nowe kolekcje nieraz nowe a obok napis "zbieram na turnus rehabilitacyjny"... to jet trochę tak , jak bym nakupowała córci pełno ubranek z nowej kolkcji a potam napisała "zbieram na jedzenie " wszystko jest dla ludzi zakupy też każde dziecko zasługuje na wszystko co najlepsze ale samemu trzeba osądzić co jest ważne a co ważniejsze

Zakupy a prośba

18 lut 2012 - 09:39:24

Cytat
kaplenz
Jeśli chodzi o sumienie i uczciwość "biorców" pomocy to różnie z tym bywa.

gorzka prawda

Zakupy a prośba

20 lut 2012 - 11:10:42

Cytat
paolka06
Cytat
kaplenz
Jeśli chodzi o sumienie i uczciwość "biorców" pomocy to różnie z tym bywa.

gorzka prawda

Niestety, nie każdy ma sumienie :(

Zakupy a prośba

21 lut 2012 - 12:12:16

Cytat
madziakrk
Doskonale Cię rozumiem:)
ja też nikomu nie zazdroszczę bo wole mieć zdrowe dziecko w ubrankach z wyprzedarzy jednak to jest dziwne uczucie kiedy np. ja kupuje ubranka od Pani która ma wszystko H&M-u nowe kolekcje nieraz nowe a obok napis "zbieram na turnus rehabilitacyjny"... to jet trochę tak , jak bym nakupowała córci pełno ubranek z nowej kolkcji a potam napisała "zbieram na jedzenie " wszystko jest dla ludzi zakupy też każde dziecko zasługuje na wszystko co najlepsze ale samemu trzeba osądzić co jest ważne a co ważniejsze

Brawo!!! Sama prawda, takie przypadki jak opisałaś są właśnie na Szafce :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sprzedać za mniej