Obecnie rozmawiamy o:

transport i spedycja

gorący temat

hurtownia elektryczna

50 minut temu

szkoła nauki jazdy

51 minut temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Uzależnienie od gier

30 gru 2018 - 22:25:03

Cześć dziewczyny.
Jestem już bezradna. Mój facet ma 28 lat, studiuje dziennie na ostatnim roku. Po maturze nie poszedł na studia, zrobił sobie przerwę, a później nagle się zdecydował żeby wrócić do nauki. Oczywiście za wszystko płacą rodzice żeby synus skończył studia. Zajęć ma bardzo mało, ale nie pracuje.. jak już ma jakąś pracę to max na 2 miesiące i rzuca bo ktos /coś go wkurza. Na uczelnie idzie dwa razy w tygodniu reszte czasu poświęca na grę... wstaje rano (o 12) włącza kompa, potem coś zje, ewentualnie spędzi ze mną chwilę żebym się nie czepiała(zazwyczaj z kompem, albo telefonem na kolanie) i dalej gra do 2-3 w nocy. Ja serio rozumiem, że ktoś może to lubić i poświęcać na to kilka godzin w tygodniu, ale codziennie? Oszukuje mamę że na mnóstwo nauki i nie ma czasu przyjechać do domu. Dla mnie to już uzależnienie. Niestety nie działają rozmowy, od razu odbierane są jako atak i powstaje awantura. Sam przyznaje, że jest uzależniony i mówi że mu z tym dobrze i tego nigdy nie zmieni. Nie wiem co robić, ciężko mi od niego odejść. Chciałabym wyciągnąć go z tego uzależnienia, ale nie potrafię. Może macie pomysły albo podobne doświadczenia?
Z góry dziękuję :)

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

Uzależnienie od gier

02 kwi 2019 - 13:09:47

Nie chce mi się nawet brnąc do końca. Pachnie z daleka beznadzieją. Moja dobra rada: ewakuuj się jeśli możesz.

Uzależnienie od gier

03 kwi 2019 - 13:13:48

To już prawdziwy nałóg! Najlepiej postawić jakieś ultimatum.

Uzależnienie od gier

14 kwi 2021 - 14:23:13

ja juz chce grać to niech gra w Pokemom Go, bo to gra w której chodzi się po mieście, anie sieci przed monitorem. Zawsze możesz w ramach podziękowania za zmniejszenie ilości przesiadywanych godzin przed komputerem podarować przejazd czołgiem Jest to świetna zabawa, niespodzianka w jednym. Dostanie sporą dawkę emocji. Szczerze polecam taką atrakcję!!!

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Uzależnienie od gier

10 maj 2022 - 12:01:21

Uzależnienie od gier i hazardu leczy się jak każde inne uzależnienie. Warto skorzystać z pomocy lekarzy i terapeutów.

__________________
polecam artykuł
https://pspi.org.pl/gdzie-w-poznaniu-mozna-wszyc-esperal/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy mogę naprawić małżeństwo