Obecnie rozmawiamy o:

nowy samochód

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co mam zrobić?

17 paź 2018 - 13:54:08

Jestem z mężem od 6 lat, mamy syna. Wobec dziecka jest cierpliwy, dobry, jednak nie dla mnie. Pracuje, dopier rozpoczęłam swoją kariere zawodowa, wiec wiele nie zarabiam. Cześć wypłaty zostawiam na paliwo, a pozostała cześć oddaje mężowi na jedzenie/ opłaty, pomimo tego ze mąż zarabia duzo więcej ode mnie. Kilka dni temu pojechaliśmy do sklepu aby pooglądać buty, gdyż moje się zniszczyły, mąż widząc ceny powiedział ze mi ich nie kupi i mam poszukać czegoś tańszego w internecie, tak tez zrobiłam. Znalazłam buty za niewielka sumę, poprosiłam aby je kupił. Oznajmił, ze nie ma pieniędzy, rozpłakałam się, gdyż oddaje mu cała pensje i nic sobie nie pozostawiam, na to on rzucił się na mnie (dziecko już spało), roztargal w złości ubranie , wziął kawałek plastiku złamanego do ręki i zagroził, ze zabije mnie, okładał po plecach. Nie chciałam krzyczec, aby dziecka nie obudzić. Po wszystkim oznajmił, ze nie pobilby mnie dotkliwie, tylko chciał mnie nastraszyć i następnym razem jak mówi nie, to oznacza nie. Z uśmiechem na ustach dodał, ze może pomasowac moje obolałe plecy... sytuacja powtórzyła się drugi raz. Zabiera mi pensje, zawszee sam chodzi na zakupy i art spożywcze kupuje tylko pod siebie. Gdy czegoś potrzebuje odpowiada: zarób więcej. Czuje się fatalnie, nie wiem co robić. Bie chce aby dziecko żyło bez ojca, a boje się także ze nie utrzymam mieszkania sama gdybym chciała odejść.... czy ktoś z was miala podoba sytuacje? Z góry dziękuję za porady....

(zobacz zmiany)



Zmieniany 7 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-17 14:24 przez Magdalena12345-.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Co mam zrobić?

17 paź 2018 - 14:08:10

Serio? Poważnie? Leje Cię, oddajesz mu kasę, nie masz na buty i płaczesz? Znęca się psychicznie, fizycznie i finansowo, grozi i pytasz co robić? Ja bym na pierwszym miejscu zapodała na policję po uprzedniej obdukcji.

Co mam zrobić?

17 paź 2018 - 14:24:08

Nie wierzę.
Ale jeśli to prawda to zgłoszenie na policję, obdukcja a potem prawnik. Koszty rozwodu poniesie on jeśli zarabia więcej. Poza tym nie zapomnij o alimentach.

Co mam zrobić?

17 paź 2018 - 14:25:43

Boje się o dziecko, dba o syna. Ja sama nie będę w stanie mu tego zapewnić. Czasami myśle, ze powinnam zacisnąć zeby dla dziecka, a czasami rzucić wszystko i rozpocząć życie na nowo, z kimś kto będzie mnie szanował

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Co mam zrobić?

17 paź 2018 - 15:05:05

Jak to dba o syna? Ładne mi dbanie jak ludzi nie szanuje i upokarza. Dbanie o dziecko to nie jest jedynie kasa, trzeba wzorców dobrych uczyć, a czego taki tatuś nauczy chyba agresji i najważniejsze, by się mamoma zgadzała. Jeszcze jednego nie zakończyłaś, a już masz myśli o kimś kto ma Cię szanować. Martw się lepiej o dzieciaka, bo tatuś go może wyszkolić odpowiednio jak lać plastikiem, a jak tego dokonasz to i własne szczęście osiągniesz i tyle.
Co znaczy rzucić? Po co rzucać trzeba sprawy do końca doprowadzić odpowiednio, a nie rzucać. Jak tatuś taki szczodry to nie wiadomo jak będzie kiedy dziecko o coś poprosi, a akurat panu nie będzie po drodze ... a może pan siłacz w stosunku do słabszych ma już narajoną jaką nimfę na boku i tak się kundli, i kasiorę bierze ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-17 15:05 przez malmie.

Co mam zrobić?

17 paź 2018 - 16:41:46

Zastanawiaja mnie często te stwierdzenia, że facet jest kanalią -ale jest dobry dla dzieci. Naprawdę chcecie mieć dzieci wychowane przez kanalie na kanalie? Dzieciaki wynoszą z domu obraz rodzica i potem powielają te zachowania w życiu rodzinnym. I chociaż czasem zdają sobie sprawę z tego, że jest to złe, to te zachowania są tak zakorzenone w ich psychice, że nie sposób z nimi zerwać.
I zgadzam się z malmie.
Jeszcze z jednym się nie uporałaś a już myślisz o następnym... Szkoda gadać. Może postaw na siebie. Spróbuj być szczęśliwa sama ze sobą, a nie szukaj uszczęśliwiacza na siłę....

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Co mam zrobić?

17 paź 2018 - 18:33:47

Cytat
Magdalena12345-
... Po wszystkim oznajmił, ze nie pobilby mnie dotkliwie, tylko chciał mnie nastraszyć i następnym razem jak mówi nie, to oznacza nie...

Albo to wyżej, no ludzie przecież to jest gorzej niż do psa. Psa tak traktować nie wolno. Jak powie, że masz iść więcej zarabiać, to wedle tego wyżej, masz iść nawet boso, ale masz iść ...

Co mam zrobić?

17 paź 2018 - 22:50:27

Dlaczego oddajesz mu kasę? Małżeństwo= wspólna kasa... Nie pozwól draniowi się tak traktować..
Zagroził że zabije?? Dziwię się takim kobietom bo później dzieją się te tragedie o których słyszymy w tv. Ratuj siebie i dziecko póki nie jest za późno. Nagraj go żebyś miała jakieś dowody
Współczuję...

Co mam zrobić?

18 paź 2018 - 12:57:32

Od zawsze miał osobne konto, nie mam do niego dostępu. Gdybym nie oddawała mu pieniędzy na opłaty, nie dałby mi żyć.... chce aby chociaż moje dziecko miało spokój. Przy synie się powstrzymuje.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Co mam zrobić?

18 paź 2018 - 16:04:49

I co z tego, że miał od zawsze konto. Załóż swoje. Teraz daje Ci żyć? Skoro i tak Ty robisz opłaty to się zastanów czy sama nie byłabyś w stanie utrzymać się i nie mieszaj do tego dziecka, bo on łaski nie robi ... a jak Ci się noga poślizgnie i nie będziesz mogła iść do pracy to co wtedy? Mnie się w głowie nie mieści, że z powodu butów panicz grozi poważnie ... to się nadaje do prokuratury i tyle. Zastanów się, porozmawiaj może z kimś z rodziny o całej sytuacji.

Co mam zrobić?

23 paź 2018 - 19:49:55

alicja70 ma racje. Pamiętaj, że w sądzie możesz żądać alimentów na siebie ( jeśli jest z orzeczeniem o winie) i na dziecko.( ok 30 % - jego wynagrodzenia powinnaś dostać )
Uzbieraj na adwokata ( sprzedawaj rzeczy na allegro z domu). jak ciebie pobije dzwoń od razu na policje i zrób obdukcje dowód dla sądu. Dużo lepiej będzie ci się żyć bez niego. Tylko musisz zrobić ten pierwszy krok i wytrwać w tym. Będzie ciężko ale my kobiety jesteśmy silne. Zrób to dla siebie i dziecka. Chyba nie chcesz aby twój syn był taki jak on. Chcesz patrzeć jak twój syn w ten sam sposób traktuje swoją partnerkę. To wynosi się z domu.

Co mam zrobić?

26 paź 2018 - 19:24:28

Macie racje, myślałam ze będzie panować nad sobą przy dziecku, dziś jak oznajmiłam mu, ze chce wziąć nadgodziny w pracy aby moc zostawić sobie jakieś pieniazki na swoje wydatki, to wziął skakankę syna i strona z uchwytu uderzył mnie w zebra, bardzo bolało. Moje dziecko bardO się wystraszyło, obiecało mnie bronić przed tata... straszne to jest

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Co mam zrobić?

26 paź 2018 - 22:13:38

Nie wierzę, w to co czytam. Naprawdę są jeszcze takie Polki? Jeśli natychmiast nie zrobisz tego co radzą Ci forumowiczki, to zmarnujesz życie dziecku. O twoim nie piszę, bo to twój wybór, ale zatruć je dziecku?

Co mam zrobić?

27 paź 2018 - 09:11:40

Cytat
Magdalena12345-
...obiecało mnie bronić przed tata... ....
Wasze zachowania są patologiczne.
Brnij w to dalej.

Co mam zrobić?

28 paź 2018 - 13:30:02

Brzmi trochę jak fejk, ale jeśli to prawda to zgłoś to na policję. Taki ojciec sprawi dziecku jedynie ból. Lepiej, żeby żyło bez ojca niż w tak toksycznym środowisku. Jeśli chodzi natomiast o pieniądze to możesz się starać o zasiłek dla samotnej matki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy!