Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Najlepszy czas na pierścionek?

20 cze 2018 - 07:47:53

Hej, jak w temacie, jaki według was jest najlepszy czas na zaręczyny? Ile czekałyście? Ja już ponad 4 lata i nic... Nie raz sugerowałam, pokazywałam pierścionki, mówię o nim w kontekście przyszłego męża jednak to na nic. Sam też nie raz pyta czy chce być jego żoną, mówił o ślubie w przyszłym roku, teraz nagle że za dwa lata żeby odłożyć więcej pieniędzy, wspominał że na weekendzie wybierzemy się wybrać salę jednak weekendy, tygodnie i miesiące mijają, a my nadal żadnej nie oglądaliśmy, a ja nadal pierścionka nie widzę... Samej też mi ciężko w kółko podejmować ten temat, nie chcę się o niego prosić ani go wymuszać, co byście zrobiły na moim miejscu i jak to wyglądało u was?

Najlepszy czas na pierścionek?

20 cze 2018 - 09:54:31

To nie jest kwestia wymuszenia tylko omówienia planów na przyszłość. Nie poruszacie tematu ślubu ze strachu? Myślę, że po tylu latach razem czas na szczerość i grę w otwarte karty, bo może wasze oczekiwania się rozmijają, a droga w przyszłość zmierza donikąd.

niezweryfikowana
Posty: 37
Ostrzeżenia: 2/5

Najlepszy czas na pierścionek?

20 cze 2018 - 11:11:46

Po prostu może porozmawiajcie o tym bezpośrednio ale bez żadnych pretensji czy coś.
Można co najwyzej obmyślić naturalny pretekst do rozmowy typu oglądanie komedii romantycznej z wątkiem ślubu i wtedy zapytać po prostu czy myślał o tym.

4 lata to na pewno odpowiedni czas dla wielu par, ale równie dobrze może to być 5 lat czy 5 miesięcy. Czasem się wie od razu, a czasem potrzeba więcej czasu.

Najlepszy czas na pierścionek?

20 cze 2018 - 11:46:54

Pół roku :D ale już wcześniej wiedziałam, że mój obecnie już mąż myśli o mnie bardzo przyszłościowo. Jak zaczęliśmy być razem byłam w trakcie załatwiania dopłaty MDM i kredytu hipotecznego na mieszkanie, a on mnie odwiódł od tego mówiąc, że jak poczekam to kupimy razem i nie będę musiała brać tak dużego zobowiązania na siebie bo weźmiemy razem :D

Najlepszy czas na pierścionek?

21 cze 2018 - 07:35:13

nie ma konkretnego czasu.
Moja teściowa wyszła za mąż po 2 tygodniach znajomości uff

Najlepszy czas na pierścionek?

21 cze 2018 - 08:48:32

Cytat
alicja70
To nie jest kwestia wymuszenia tylko omówienia planów na przyszłość. Nie poruszacie tematu ślubu ze strachu? Myślę, że po tylu latach razem czas na szczerość i grę w otwarte karty, bo może wasze oczekiwania się rozmijają, a droga w przyszłość zmierza donikąd.

Kochana, takie rozmowy były dyskretne, sam mówił "doczekasz się pierścionka" albo "no przecież po tygodniu ci się nie oświadczę", tylko że to już nie tydzień, a 4 lata... No i sam zaproponował że razem obejrzymy salę i żebyśmy się pobrali za 2 lata i że wie, że już trzeba konkretnie zacząć działać nad planowaniem, jednak na wiedzy i mowie się kończy...

Najlepszy czas na pierścionek?

21 cze 2018 - 10:38:40

Może od sali zaczyna a pierścionek jeszcze dostaniesz, nie pytaj bo wyjdziesz na materialistkę, spytać możesz dlaczego teraz sala a nie zaręczyny ale delikatnie:)

Najlepszy czas na pierścionek?

21 cze 2018 - 18:39:54

Cytat
CzerwoneUsta
Może od sali zaczyna a pierścionek jeszcze dostaniesz, nie pytaj bo wyjdziesz na materialistkę, spytać możesz dlaczego teraz sala a nie zaręczyny ale delikatnie:)

Na razie to ani tego ani tego...

Najlepszy czas na pierścionek?

21 cze 2018 - 19:06:31

Czas na pierścionek? To bardzo indywidualna sprawa.
Ja wiem, odkad tylko sie spotkalismy, ze ten chlopak kiedys bedzie moim mezem i tak go traktuje. On rowniez mowi, ze kiedys bede jego zona itd. ale... Jestesmy z 2 roznych miast. Nie stac nas na to, zeby w tym momencie wynajac wlasne mieszkanie, nie mamy rowniez odlozonych pieniedzy na wesele a uwazam, ze dorosli ludzie nie powinni prosic o takie kwoty rodzicow. ;)
Moj chlopak chce isc na studia to kolejny wydatek. Ja rowniez zastanawiam sie nad studiami kolejnymi, wiec ciezko odlozyc takie kwoty. W dodatku chcemy za 3 lata przeprowadzic sie do innego miejsca (za granica), wiec to wszystko nie jest takie proste.
Moja przyjaciolka rowniez czeka na pierscionek (jest po 30) i poki co nic, bo kwestia pieniedzy. Czesto po slubie kobieta chce dziecko, a to kolejne wydatki.. I faceci zdaja sobie z tego sprawe. Przyjaciolka sama mowi, ze czas na slub i dziecko, a jej facet zdaje sobie sprawe z tego, ze do tego potrzeba pieniedzy i nie ma sensu sie oswiadczac, zeby i tak slub brac za 4-5 lat. :)

Najlepszy czas na pierścionek?

21 cze 2018 - 20:39:16

Każdy ma inne wymagania, każdy jest inny. Ja nie czekam w ogóle, bo nie chcę zaręczyn ani ślubu. Jest mi dobrze tak jak jest. Ślub to papierek - na szczęście u mnie obie strony się w tej kwestii zgadzają ;) Poza tym nie jesteśmy wierzący, więc ślub tym bardziej nie ma dla nas znaczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-21 20:39 przez frecix.

Najlepszy czas na pierścionek?

21 cze 2018 - 22:44:49

ja tak 8 lat czekałam ;) i się nie doczekałam, w końcu miałam dość i teraz jestem szczęśliwa z innym :)

pogadaj z nim na poważnie - to najwyższy czas na deklaracje, wóz albo przewóz.
mieszkacie chociaż razem?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-21 22:48 przez mgirl20.

Najlepszy czas na pierścionek?

27 cze 2018 - 07:36:29

Cytat
olciakxd
Czas na pierścionek? To bardzo indywidualna sprawa.
Ja wiem, odkad tylko sie spotkalismy, ze ten chlopak kiedys bedzie moim mezem i tak go traktuje. On rowniez mowi, ze kiedys bede jego zona itd. ale... Jestesmy z 2 roznych miast. Nie stac nas na to, zeby w tym momencie wynajac wlasne mieszkanie, nie mamy rowniez odlozonych pieniedzy na wesele a uwazam, ze dorosli ludzie nie powinni prosic o takie kwoty rodzicow. ;)
Moj chlopak chce isc na studia to kolejny wydatek. Ja rowniez zastanawiam sie nad studiami kolejnymi, wiec ciezko odlozyc takie kwoty. W dodatku chcemy za 3 lata przeprowadzic sie do innego miejsca (za granica), wiec to wszystko nie jest takie proste.
Moja przyjaciolka rowniez czeka na pierscionek (jest po 30) i poki co nic, bo kwestia pieniedzy. Czesto po slubie kobieta chce dziecko, a to kolejne wydatki.. I faceci zdaja sobie z tego sprawe. Przyjaciolka sama mowi, ze czas na slub i dziecko, a jej facet zdaje sobie sprawe z tego, ze do tego potrzeba pieniedzy i nie ma sensu sie oswiadczac, zeby i tak slub brac za 4-5 lat. :)

U nas na pewno nie chodzi o kwestię pieniędzy. Może nie jesteśmy bogaczami ale radzimy sobie i nie ma z tym większych problemów

Cytat
mgirl20
ja tak 8 lat czekałam ;) i się nie doczekałam, w końcu miałam dość i teraz jestem szczęśliwa z innym :)

pogadaj z nim na poważnie - to najwyższy czas na deklaracje, wóz albo przewóz.
mieszkacie chociaż razem?

Kochana, były właśnie rozmowy ale bez skutku.
Super, cieszę się kochana że chociaż teraz jesteś szczęśliwa :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-27 07:37 przez princesssska.

Najlepszy czas na pierścionek?

22 mar 2019 - 14:29:09

Ojej to u nas poszło bardzo szybko! Dokładnie w 3 rocznicę pierwszego spotkania, które mogliśmy uznać za takie "randkowe" powiedziałam tak. Wiecie co, bałam się, jak będzie wyglądał mój <moderacja>pierścionek zaręczynowy, ale mój narzeczony spisał się na medal! Jestem zachwycona,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-03-25 09:35 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak się ubrać na domówkę? - Mężczyzna, Facet, Chłopak