Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciąża i związek na odległość...

15 mar 2018 - 12:10:17

Witajcie dziewczyny...

Jestem ze swoim partnerem od 6 miesięcy. Mam dziecko z poprzedniego związku (małżeńskiego).
Miesiąc temu dowiedziałam się,że jestem w ciąży. Szczerze mówiąc, nie planowaliśmy tego.
Nie pomyślałam jednak nawet przez moment o aborcji, jesteśmy razem naprawdę szczęśliwi, mamy po 30 lat i przy tym mężczyźnie naprawdę poczułam, że żyję... bardzo chcę tego dziecka,mój partner zapewnia,że on również.
Jest tylko jeden problem. Mieszkamy w dwóch różnych miastach oddalonych od siebie o 60 km.
Widujemy się co weekend. Odkąd jestem w ciąży, czuję się z tym bardzo źle. Planujemy zamieszkać razem w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale jest mi bardzo ciężko z poczuciem, że jestem sama i bęďę sama do czasu aż będę już miała duży brzuch, nie będzie go przy mnie kiedy tak bardzo go potrzebuję. Zapronopowałam, że może do lata-do czasu aż moja córka skończy szkołę i ja dokończę swoją (studiuję)-mógłby zamieszkać z nami. Żebyśmy po prostu byli razem, żeby mnie wspierał i żebyśmy szli przez to wszystko razem.
W odpowiedzi usłyszałam, że zmiana pracy w tym momencie jest zbyt ryzykowna,a dojeżdżanie codziennie 100 km w jedną stronę bez sensu. Wiem,że to nie byłoby proste, ale to tylko rozwiązanie tymczasowe.
Zrobiło mi się bardzo przykro, czuję się naprawdę źle będąc sama,tym bardziej,że praktycznie od samego początku bardzo kiepsko znoszę ciążę, mam ciągłe mdłości, jestem osłabiona i czekam tylko na dzień, w którym choć trochę ten stan się poprawi.
Bardzo go potrzebuję.

Czy któraś z was była kiedykolwiek w podobnej sytuacji? Jak sobie w niej poradziłyście? Jak się wszystko potoczyło?

Dziękuję za odpowiedzi.

Jest tu kto?...

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-20 14:52 przez Sticky_Note.

zweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża i związek na odległość...

06 kwi 2018 - 22:20:34

Przyjmij jego punkt widzenia. Niedługo nie będzie miał na utrzymaniu tylko siebie. Będzie musiał zaopiekować się tobą, twoim dzieckiem i swoim dzieckiem. Praca raczej będzie mu do tego potrzebna. Rezygnacja z pracy wiąże się z: obawą, że nie znajdzie nowej, z kwestią umowy próbnej, na czas określony, ze zmianą otoczenia, z koniecznością przyswojenia nowych obowiązków, ze stresem związanym z wyżej wymienionymi aspektami. Ponadto, pozostaje kwestia zarobków - może twój partner obawia się, że będzie mniej zarabiał - w waszej sytuacji to też jest ważne.

A o swoich obawach po prostu mu powiedz. Na spokojnie. Że się boisz, że źle się czujesz. Zapytaj jak mógłby ci pomóc. Spróbujcie znaleźć rozwiązanie.

Ciąża i związek na odległość...

21 cze 2018 - 22:36:53

O kochana, tak Ci współczuję! Mój Misiek jest kierowcą ciężarówki w firmie świadczącej usługi spedycyjne i ledwo to znoszę. Nie wiem jak możesz być tak silna będąc w ciąży nie mając przy sobie swojego faceta. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze! love

Ciąża i związek na odległość...

22 cze 2018 - 07:24:32

Watek z marca dziewczyna pewnie dawno rozwiazała problem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co kupic chlopakowi na urodziny ?