Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca za granicą a leczenie w Polsce

14 paź 2017 - 18:29:41

Dziewczyny poratujcie...mam problem i potrzebuje waszej porady...Mój chłopak mieszka i pracuje za granicą. Miał do mnie przyleciec w listopadzie. Parę dni temu złamał palca ( złamienie dosyć poważne bo miał operację i ma druty w palcu ), myślałam że dostanie chorobowe i będzie mógł do mnie przyleciec szybciej. Jednak okazało się że dostał chorobowe tylko na tydzień, za tydzień ma iść po nowe a za półtorej tygodnia ma isc do kontroli i przez to nie ma jak ma przyleciec. Ja jestem ty faktem załamana nie mogę tego zrozumieć bo przecież może iść do kontroli prywatnie w Polsce no A jak by coś się działo nie tak to przecież w Polsce też mają obowiązek mu pomóc i na taką okoliczność ma kartę ekuz czyli ubezpieczenie unijne. Tylko nie wiem jak to jest z chorobowym czy jak by poszedl w Polsce prywatnie to lekarz mu wpisze chorobowe które będzie ważne za granicą? Może ktoś miał podobną sytuację i zna sposób na jej rozwiązanie ?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-14 18:34 przez Alex107.

Praca za granicą a leczenie w Polsce

15 paź 2017 - 08:40:31

moja kuzynka mieszka w Niemczech i leczy się wszędzie zwolnienie na terenie unii
jest jednakowo ważne jak i leczenie .
U nas w kraju sprawdzają osoby na zwolnieniach a czy w tym kraju gdzie przebywa to nie wiem musi sprawdzić.

Praca za granicą a leczenie w Polsce

17 paź 2017 - 13:57:54

Dziękuję za informację ale nic się nie da zrobić musi tam być chociaż do pierwszej wizyty kontrolnej eh

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zamieszkanie z chlopakiem i jego rodzicami