Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Urządzanie mieszkania

04 gru 2015 - 12:34:24

Hej, pomóżcie!:)

Zaręczyliśmy się z chłopakiem 2 mies. temu. On jakiś czas temu kupił mieszkanie, będzie je odbierać za miesiąc i wykańczać (stan deweloperski), jest jego formalnym właścicielem. Na wykończenie będzie brać kredyt, nie da rady zrobić tego z gotówkę.
Jak myślicie powinnam się dorzucić do wykończenia?
Rok temu się obroniłam i zaczęłam pracę zawodową, mam trochę oszczędności.
On jest ode mnie starszy 4 lata (więc i pracę zaczął wcześniej), zarabia X razy więcej ode mnie.

Co myślicie?

up!

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-04 13:34 przez Lizka91.

Urządzanie mieszkania

05 gru 2015 - 23:50:20

Jeśli się kochacie planujecie reszte zycia spedzic razem to raczej normalne ze wspólnie myślicie o pewnych sprawach także i finansowych :) Mieszkanie zapewne kupił dla was ,więc to normalne że jako jego przyszła zona powinnas wspomóc ukochanego także i finansowo.w ogole to trochę dziwne te twoje zapytanie.Piszesz że jest formalnym włąscielem tak jakbyście nie mieli w przyszłości być tam razem ,jakbyscie wszystko mieli osobno .

Urządzanie mieszkania

06 gru 2015 - 00:28:01

Dziwnie się czyta to co napisałaś. On jest formalnym właścicielem i zarabia x razy więcej od Ciebie. Jest starszy więc ma więcej kasy.
Ale co to ma do rzeczy? Jeśli kupił mieszkanie dla SIEBIE to może sam decydować o tym co tam zrobi.

Ludzie w związkach powinni ustalać takie kwestie. Są związki gdzie kobieta ma być ładnym dodatkiem do mężczyzny, są takie gdzie to mężczyzna jest utrzymankiem kobiety oraz takie gdzie preferuje się partnerstwo i wspólne utrzymywanie.

Pytanie w jakiej relacji Wy jesteście i czego wzajemnie od siebie oczekujecie.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Urządzanie mieszkania

06 gru 2015 - 00:50:54

1. Co zrobiłby Twój narzeczony, gdyby sytuacja była odwrotna- twoje mieszkanie i dług w banku?
2. Powinnaś z nim porozmawiać i wspólnie ustalić, bo zaręczyny to jeszcze nie małżeństwo.

Urządzanie mieszkania

06 gru 2015 - 02:32:18

Czyta sie jak o obcych ludziach. Skoro sje zareczyliscie, to chyba planujecie tam razem mieszkac. Wiec chyba oczywistym jest, ze razem powinniscie je wykanczac. Ale jesli partner nawet nie skonsultowal zakupu mieszkania, tych kredytow itd z Toba, to ja bym sie obawiala, czy on mnie widzi w roli partnerki na cale zycie.

Urządzanie mieszkania

06 gru 2015 - 09:51:15

na początek porozmawiaj z facetem, jeśi na poważnie planujecie przyszłość i wspólnie chcecie zamieszkać to uważam że powinnaś mu pomóc w wykończeniu mieszkania ;)

Urządzanie mieszkania

06 gru 2015 - 16:18:38

powiem w prost
Dopiero się zaręczyliście więc dla was problemu nie widać
Ja na twoim miejscu bym była ostrożna.

Zapytaj jak to będzie wyglądało to o czym nam piszesz , spytaj go co i jak .

Urządzanie mieszkania

07 gru 2015 - 12:11:29

Nie zrozumcie mnie źle; nie zaręczyliśmy się dla picu tylko żeby się pobrać.
Ja bym chętnie się dorzuciła, nawet jeżeli kwota nie była by pokaźna.

Ale gadałam np z przyjaciółką i mamą i obie doradziły żeby się wstrzymać i dopiero po ślubie ew. inwestować w to mieszkanko, bo zaręczyny to nie ślub.

Czemu wspominam o stażu pracy/zarobkach- bo dla mnie odłożenie 10tys to np rok,a dla niego połowa tego czasu.

Czemu osoby bliskie mi odradzały- bo jak się rozstaniemy to wszystko zostanie z nim i mieszkanie jest formalnie jego (pesymistyczne ale chcą dla mnie jak najlepiej..)

On mówi że nie ma takiej potrzeby, nie muszę się dorzucać do wykańczania.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wymagająca teściowa...