Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 18:53:58

Zaczęłam z chłopakiem planować wesele i tu zaczynają się schody, ja jestem wierząca i ślub kościelny jest dla mnie ważny, on o tym wie a mimo wszystko obstaje by to był cywilny - a bo on w kościół nie wierzy, a bo nie chodzi i nie będzie chodził? jak postawić na swoim?

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 18:59:13

A czemu ma być koniecznie po Twojemu? Związek to kompromis.Porozmawiajcie i ustalcie,żeby obojgu Wam było dobrze,a nie tylko Tobie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-13 18:59 przez Sasasanka.

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 18:59:34

tAk zAprowAdz go na smyczy na sile ... i zmus do wiary . bez przesady

nie pomyslalas ze byc moze nie to jest problemem ? moze specjalnie tak mowi z cywila zawsze latwiej uciec w razie w

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:00:02

"postawić na swoim" uważaj bo możesz nie zdążyć jak sie obudzi z kim sie związał...
Skoro jest nie wierzący to ślub kościelny nie ma dla niego sensu, poza tym może sporo zaoszczędzić

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:02:19

ale nie chodzi że nie wierzący, jakoś wielkanoc, boże narodzenie obchodzi a jak kościół to blee

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:04:45

To się dobraliście :) takie sprawy trzeba obgadywać wcześniej.

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:09:27

nic na siłę, nie chce wierzyć niech tego nie robi.

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:13:22

Cytat
Mee1990
To się dobraliście :) takie sprawy trzeba obgadywać wcześniej.

Kiedy wcześniej? Przed rozpoczęciem związku? Mamy inne wiary, więc nie będziemy się spotykać, tak? czy jak

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:13:28

Cytat
Mee1990
To się dobraliście :) takie sprawy trzeba obgadywać wcześniej.

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:16:19

Cytat
lenkovv
Cytat
Mee1990
To się dobraliście :) takie sprawy trzeba obgadywać wcześniej.

Kiedy wcześniej? Przed rozpoczęciem związku? Mamy inne wiary, więc nie będziemy się spotykać, tak? czy jak

A masz lepszy pomysł? Ona ma żyć tylko mając ślub cywilny, z czego nigdy nie będzie zadowolona, czy on ma wziąć ślub kościelny, czego w ogóle nie uznaje i nie ma to sensu dla niego? Jaką masz świetną propozycję?

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:16:31

Cytat
karka2424
Cytat
Mee1990
To się dobraliście :) takie sprawy trzeba obgadywać wcześniej.

no bez jaj ... co moze na drugim spotkaniu miala sie go zapytac czy woli slub w koscielny czy cywilny bo ona chce koscielny ?? nie badzcie zalosne

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:17:08

To może weźcie oba? Najpierw cywilny, a później kościelny.

zweryfikowana
Posty: 812
Ostrzeżenia: 1/5

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:17:52

Myśle, że musicie się nad tym wspólnie zastanowić. No bo pomyśl tak, a jak pojawią się dzieci, to co? Będziesz chciała ochrzcić, praktykować, konsekwentnie wprowadzać je w Twoją wiarę? A co w tedy będzie z Twoim mężem, dzieci będą chciały wiedzieć, mogą odebrać to, że tato nie chodzi do Kościoła toma lepiej,np? Więc już teraz powinniście o tym rozmawiać, z wiarą jest jak z pogladami na życię, na Świat, może mocno zaiskrzyć i gorzej jak którymś momencie wybuchnie pożar...

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:18:04

Cytat
Patsy
To może weźcie oba? Najpierw cywilny, a później kościelny.

OO zgadzam sie :) swoja droga ja tez nie chcialbym cywilnego dla mnie to nie slub

Postawić na swoim? ślub

13 maj 2014 - 19:20:11

No ale skoro obchodzi wszystkie święta to dlaczego robi problem? rozumiem jeżeli by w ogóle nie wierzył, ale skoro tak to ja bym nadal obstawiała przy swoim.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

cz to roznica wieku?