Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 400
Ostrzeżenia: 1/5

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:41:02

Witam drogie Panie :) Mam pytanie do kobiet, które w małżeństwie zdecydowały się na brak dzieci. Czy żałujecie? Jak wygląda wasz codzienny dzień i czy nie martwicie się, ze na starość, ze jak małżonek umrze bedzie same?

Pytam sie dlatego, ze nie chce mieć dzieci. Mimo, ze lubie dzieciaczki czuje, ze będa beznadziejna matka. Nie mam cierpliwości ani wyrozumiałości, więc nie chce zeby mala istotka cierpiała z powodu mojego charaktertu i zmiennych humorów.

Widzę, że wątek cieszy się dużą popularnością i kochane Pani piszcie i piszcie. Chętnie poznam każdy punkt widzenia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-21 19:54 przez maxfactor.

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:45:31

myślę że gdyby pojawiło się dziecko nie mówiłabyś tak, dla mnie to trochę egoistyczne, bo co innego nie chcieć a co innego nie móc mieć dzieci.

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:45:39

I bardzo dobrze bo nie kazda kobieta powinna miec dzieci, Ty swiadomie nie chcesz bo wiesz ze sie do tego nie nadajesz i super ;) Ciesze sie jak kobiety mowia to glosno, nie kazda zyje po to by byc maszynka do rodzenia i wychowywania dzieci... Wiem że nie na temat ale co tam pozdrawiam

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:45:54

Moze jeszcze nie doroslas do bycia mama? Ile masz lat?

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:47:07

Ja mam 25 lat i wiem że nie chcę mieć dzieci. właśnie z tego powodu co Ty

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:47:43

Ja Ci nie powiem jak to jest nie być matką,ale..
Zostałam nią 2 lata temu , a mam 19 lat,jak się można domyślić ,nie była to planowana ciąża. Mało tego ,los dał mi niespodziankę i ciąża okazała się ciążą bliźniaczą. Mój ex facet, wypiął się na Nas-mnie i dzieci.Nie mam rodziny w moim mieście, bo rodzice mieszkają w Niemczech , a Brat we Włoszech , natomiast Jego rodzina ma centralnie ,żeby brzydko nie powiedzieć ...w nosie dzieciaczków. Myślisz,że byłam przygotowana na zostanie mamą podwójną i to sama w mieszkaniu po rodzicach-miałam to szczęście,że mi je dali w ogóle. Nie,NIE BYŁAM,bo byłam gówniarą i nadal jestem -ale dziś poświęcając się 24/24 chłopcom, nie mając żadnego życia towarzyskiego,bo nikt mi nie pomaga NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻYCIA BEZ NICH.a więc wniosek jeden;DOBRZE SIĘ ZASTANÓW!:)

zweryfikowana
Posty: 400
Ostrzeżenia: 1/5

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:48:04

Carrie_Bradshaw
Jestem osobą bardzo nerwową i porywczą. Nie chce aby dziecko wychowywała się w domu, którym bedzie ciagle krzyk i niezadowolenie matki. Sama sie w takim wychowywałam i wiem jaki to koszmar.

Poza tym co jeżeli w przypadku pojawienia się dziecka nadal bym myślała, że się nie nadaje i nie chce mieć dzieci? Gdy dziecko sie rodzi nie mozna cofnąć czasu ani sie wycofać...

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:51:13

maxfactor ja zawszę marzyłam o 3 dzieci, mój partner nie chce ich wcale.... ja na razie nie wiem czy radzę sobie z tą informacją.

Co może czuć małżeństwo z 20 letnim stażem bez potomstwa, nie wiem.

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:52:12

W Polsce kobieta jest często postrzegana jako chodząca macica;) BO JAK TO NIE CHCESZ MIEĆ DZIECI?! JAK MOŻESZ?! KTO CI NA STAROŚĆ SZKLANKĘ WODY PODA?! KTO BĘDZIE ZARABIAŁ NA TWOJĄ EMERYTURĘ?!
Oh, jak ja kocham słuchać tych płytkich argumentów ograniczonych ludzi. Ja zdecydowałam się nie mieć dzieci. Wiem to od zawsze i nie, nie zmienię zdania. Kocham swoje życie właśnie takim, bez dzieci. Ludzie często mi wmawiają - że jestem młoda, że wszystko się zmieni, że "dorosnę do macierzyństwa". Chyba obcy znają mnie lepiej niż ja siebie. To świadoma decyzja. Mój narzeczony to akceptuje. Nie ulegnę żadnej presji ze strony otoczenia, bo nie jestem takim człowiekiem. Każdy ma prawo żyć tak, jak chce - z dziećmi, czy bez:)

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:53:50

Ja jestem za tym, aby każdy żył w zgodzie ze sobą. Nie patrz na innych, jeśli czujesz się szczęśliwa bez dziecka i nie potrzebujesz go, to wszystko ok. Może za jakiś czas poczujesz coś innego, to też będzie ok.
Ja chciałabym mieć dziecko, ale jeszcze nie teraz. Nie szybciej niż za 6 lat lub później.

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:54:46

Myślę, że jak trafisz na odpowiedniego faceta, wszystko będzie ok :)

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:55:11

Nigdy nie mow nigdy. Nikt tutaj nie da ci zadnej gwarancji,ze za kilka lat nie bedziesz zalowac tej decyzji....w zyciu moze byc roznie, mozesz zostac sama, byc samotna. W pewnej chwili jeszcze mozesz zapragnac dziecka.
Ja bardzo chce miec dzieci, chce sie przekonac jak to jest byc mama:-)

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:55:33

Każdy ma prawo decydować za siebie czy chce czy nie chce dzieci. Macierzyństwo to wielki obowiązek, niekiedy pot i łzy, ale są chwile których nikt i nic nie zastąpi i one rekompensują wszelkie minusy, których nie mało. Nie będąc matką nigdy nie poczujesz tej przeogromnej miłości która niewiadomo skąd się pojawia i nigdy nie poczujesz łez kiedy usłyszysz kocham cię mamo najbardziej na świecie i będziesz pewna że to prawda i dostaniesz zaślinionego całusa od serca. Facet nie potrafi tak kochać bezgraniczne i bezwarunkowo jak dziecko i jak matka.
będziesz pewna że nie chcesz mieć dzieci jeśli będziesz koło 30 i nadal będziesz czuła tę niechęć. Nie wiem ile masz lat ale wiem że macierzyństwo przychodzi z wiekiem (lub nie przychodzi)i wiele moich koleżanek które radykalnie nie chciały dzieci mają i to nie jedno i świadomie zaszły w ciążę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-20 21:59 przez Betina73.

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:56:43

kolimoli a powiedz mi co kieruje osobami, że nie chcą mieć dzieci? Bo ja kocham swojego TŻ, ale nie wiem czy jestem w stanie zaakceptować to, że On dzieci nie chce (znaczy On jednak mówi- czas pokaże, kto wie co będzie za 5-10 lat). Może jak to uda mi się zrozumieć to nie będę tak się martwić....
Wiem, że możesz mieć inne powody, ale niestety u nas jest to troszkę cięższy temat i jak zaczynamy rozmowę to On się wykręca tym, że może kiedyś będzie chciał mieć, a nie ma ochoty na ten temat rozmawiać.

brak dzieci w przyszłości

20 lut 2014 - 21:56:52

Cytat
Carrie_Bradshaw
myślę że gdyby pojawiło się dziecko nie mówiłabyś tak, dla mnie to trochę egoistyczne, bo co innego nie chcieć a co innego nie móc mieć dzieci.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZADZWONIĆ DO NIEGO?