Obecnie rozmawiamy o:

Dom czy mieszkanie

gorący temat

Hiszpania

godzinę temu

Wakacje w Hiszpanii.

godzinę temu

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

praca - problem !

18 lut 2014 - 18:48:33

Mój narzeczony ostatnio zmienił pracę , ponieważ w tamtej firmie były problemy z wypłatą. Pracuje od 2 tygodni w firmie która sprawdza części po innej firmie (jako kontroler jakości). Jest na umowie zlecenia 3 msc. Dzisiaj wrócił po pierwszej zmianie , ledwo zdążył wejść do domu , kiedy zadzwonił telefon że musi wrócić do pracy bo były źle zrobione części . Nie wiem czy to dopuszczalne ale wrócił do pracy i dalej ciągnie prace od 6 rano ...
Kierownik przyszedł do niego i powiedział że jutro wyciągnie z tego konsekwencje. I tu moje pytanie czy ma prawo mojemu narzeczonemu coś zrobić? Gdyż po pierwsze jest na okresie próbnym 3 msc w tym pracuje dopiero 2 tygodni , wiec ma prawo się pomylić , po drugie była osoba która po nim sprawdzała te części i dopuściła je dalej do obiegu ..

praca - problem !

18 lut 2014 - 18:52:17

Niestety nie pomogę, ale wydaje mi się że są to nadgodziny za które powinni mu normalnie zapłacić, a poza tym tak jak napisałaś - ktoś po nim również to sprawdzał i dopuścił dalej, więc odpowiedzialność zbiorowa

praca - problem !

18 lut 2014 - 18:55:33

hm jeśli pracuje jako kontroler jakości a coś zawalili to myślę że miał prawo go ściągnąć z powrotem aby naprawili błąd

praca - problem !

18 lut 2014 - 18:55:51

tak właśnie, zobaczymy jak wróci jutro z pracy co mu powiedzą..

Cytat
edekzkrainykredek2
hm jeśli pracuje jako kontroler jakości a coś zawalili to myślę że miał prawo go ściągnąć z powrotem aby naprawili błąd


tak tak tylko o to chodzi że pracuje dopiero od niedawna , tym bardziej że są osoby na wyższym stanowisku które jeszcze po pracownikach powinny to sprawdzać, tym bardziej po nowych . Więc nie rozumiem straszenia kierownika...
ktoś jeszcze??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-18 19:02 przez dianam1991.

praca - problem !

18 lut 2014 - 19:30:28

myślę że to że jest nowym pracownikiem nie ma na to wpływu musiało być to coś poważnego skoro musiał wrócić no chyba... chyba że jest na drugiej zmianie u innej kobiety sorki ale mi to do głowy przyszło bo dziwne że tyle czasu był by w pracy

praca - problem !

18 lut 2014 - 19:36:06

no chyba dlatego jest kilka etapów na których częsci są sprawdzane, że dopuszcza się możliwość pomyłek. Ja jak pracowałam na stanowiskach storno na inwentaryzacjach to jako pierwsza sprawdzałąm i ewentualnie wprowadzałam poprawki w danych, a po mnie jeszcze 2 osoby to kontrolowały, jak coś było na końcu nie tak, to one obrywały bo sprawdzały jako ostatnie.
Ale dziwne czasem panują zwyczaje w niektórych firmach, każda ma swoje zasady, niekonieczne dobre.

praca - problem !

18 lut 2014 - 19:37:26

w sumie nie mam pojecia, ale w tym kraju naciagaja ludzi jak można... jak dla mnie to wyzysk... wiadomo, że na okresie próbnym ludzie ucza się i popełniaja błedy wiec potrzebuja pomocy, jak pracodawca nie umie przeszkolic pracownika to jego problem.

praca - problem !

18 lut 2014 - 19:43:43

Cytat
truskawka_ang
w sumie nie mam pojecia, ale w tym kraju naciagaja ludzi jak można... jak dla mnie to wyzysk... wiadomo, że na okresie próbnym ludzie ucza się i popełniaja błedy wiec potrzebuja pomocy, jak pracodawca nie umie przeszkolic pracownika to jego problem.
u mnie jest tak że jak pracownik zrobi źle to zostaje po godzinach i poprawia

praca - problem !

18 lut 2014 - 19:48:44

Pytanie z innej beczki, kontroler jakości po studiach? Bo sama szukam pracy w tym zawodzie.

praca - problem !

18 lut 2014 - 19:51:32

to umowa zlecenie więc tak mają prawo go ściągnąć bo nie wykonał zlecenia.

praca - problem !

18 lut 2014 - 19:55:22

Cytat
kinia009
to umowa zlecenie więc tak mają prawo go ściągnąć bo nie wykonał zlecenia.

a do tego na zleceniu nie ma czegoś takiego jak nadgodziny - tylko umowa o pracę ma normowany przez kodeks pracy 'limit' godzin jaki pracownik może przepracować danego dnia.
Na zleceniu nie ma się praktycznie żadnych praw...
Cytat
JegoBaba
Pytanie z innej beczki, kontroler jakości po studiach? Bo sama szukam pracy w tym zawodzie.

szukasz pracy, żeby zapierdzielać na taśmie? :O



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-18 19:56 przez Carmesi.

praca - problem !

18 lut 2014 - 19:58:32

Cytat
Carmesi
Cytat
kinia009
to umowa zlecenie więc tak mają prawo go ściągnąć bo nie wykonał zlecenia.

a do tego na zleceniu nie ma czegoś takiego jak nadgodziny - tylko umowa o pracę ma normowany przez kodeks pracy 'limit' godzin jaki pracownik może przepracować danego dnia.
Na zleceniu nie ma się praktycznie żadnych praw...

dokładnie tu nie dostajesz kasy za godzinę tylko za wykonanie powierzonego Ci zdania. Jeżeli jest ono wykonane, źle, lub w ogóle pracodawca ma prawo wyciągnąć konsekwencje,a nawet i zwolnić bez żadnego terminu wypowiedzenia.

praca - problem !

18 lut 2014 - 19:59:01

Cytat
Carmesi
Cytat
kinia009
to umowa zlecenie więc tak mają prawo go ściągnąć bo nie wykonał zlecenia.

a do tego na zleceniu nie ma czegoś takiego jak nadgodziny - tylko umowa o pracę ma normowany przez kodeks pracy 'limit' godzin jaki pracownik może przepracować danego dnia.
Na zleceniu nie ma się praktycznie żadnych praw...
Cytat
JegoBaba
Pytanie z innej beczki, kontroler jakości po studiach? Bo sama szukam pracy w tym zawodzie.

szukasz pracy, żeby zapierdzielać na taśmie? :O
A to jakiś wstyd? żadna praca nie hańbi.

praca - problem !

18 lut 2014 - 20:04:20

Cytat
laleczka08
Cytat
Carmesi
Cytat
kinia009
to umowa zlecenie więc tak mają prawo go ściągnąć bo nie wykonał zlecenia.

a do tego na zleceniu nie ma czegoś takiego jak nadgodziny - tylko umowa o pracę ma normowany przez kodeks pracy 'limit' godzin jaki pracownik może przepracować danego dnia.
Na zleceniu nie ma się praktycznie żadnych praw...
Cytat
JegoBaba
Pytanie z innej beczki, kontroler jakości po studiach? Bo sama szukam pracy w tym zawodzie.

szukasz pracy, żeby zapierdzielać na taśmie? :O
A to jakiś wstyd? żadna praca nie hańbi.

nie, żaden wstyd bo sama pracowałam tak dawniej w dwóch zakładach - po prostu takiej pracy się nie szuka - ona sama przychodzi i zmusza do codziennej walki z samym sobą, żeby wstać i pracować. Ale po studiach? to po co studia do takiej pracy ? ;/

praca - problem !

18 lut 2014 - 20:07:08

Cytat
Carmesi
Cytat
laleczka08
Cytat
Carmesi
Cytat
kinia009
to umowa zlecenie więc tak mają prawo go ściągnąć bo nie wykonał zlecenia.

a do tego na zleceniu nie ma czegoś takiego jak nadgodziny - tylko umowa o pracę ma normowany przez kodeks pracy 'limit' godzin jaki pracownik może przepracować danego dnia.
Na zleceniu nie ma się praktycznie żadnych praw...
Cytat
JegoBaba
Pytanie z innej beczki, kontroler jakości po studiach? Bo sama szukam pracy w tym zawodzie.

szukasz pracy, żeby zapierdzielać na taśmie? :O
A to jakiś wstyd? żadna praca nie hańbi.

nie, żaden wstyd bo sama pracowałam tak dawniej w dwóch zakładach - po prostu takiej pracy się nie szuka - ona sama przychodzi i zmusza do codziennej walki z samym sobą, żeby wstać i pracować. Ale po studiach? to po co studia do takiej pracy ? ;/
wyobraź sobie że ja pracuję tak i jest kilka osób po studiach. Nawet nie pracując przy taśmie musisz rano wstawać i pracować

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc- zabawa karnawałowa