Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 09:22 przez Suzanneee.

ja mysle, ze jesli jestecsie sobie pisani to bariera zawodowa niejako nie powinna byc przeszkoda...

jak chcesz dyskutować ,skoro niemasz zielonego pojęcia ,o tym ,nawet jak ci ktoś podsunie temat ,to i takl w rozmowie go nie rozwiniesz,:) chcesz zabłysnąć wiedzza i inteligencja ,facetowi ,a w ten sposób możesz się tylko osmieszyc ,bo on się zorientuje ze powtarzasz czyjes słowa,ludzie studiują lata ,żeby cokolwiek wiedzieć i powiedzieć w tym temacie ,a ty chcesz to zrobić w pare minut?:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 09:11 przez brunetka71.

Ale po co chcesz z kimś rozmawiać na tematy o których nie masz zielonego pojęcia? Bezsens, prawo jest akurat tak bardzo rozbudowaną dziedziną, że naprawdę jeśli się na tym nie znasz to nie zagłębiaj się w to tylko dlatego żeby komuś zaimponować, bo się tylko ośmieszysz.

Nie lepiej znaleźć wspólne tematy, np. wspólne zainteresowania, czy też coś, na czym się znacie oboje?

chodzi o to,że ja również chciałabym nawet dla samej siebie czegoś na ten temat się dowiedzieć ale nie od niego

Cytat
Suzanneee
chodzi o to,że ja również chciałabym nawet dla samej siebie czegoś na ten temat się dowiedzieć ale nie od niego

Zaraz podeślę Ci różne linki, chwila ;)

Lubię czasem poszperać TU, i TU, TU TEŻ ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 09:15 przez lilthug1.

mamy ci szukać tematów do rozmów ??

ja osobiście nie znam się na pracy męża ( jest informatykiem ale zakresu jego działań nie ogarniam bo to już zaawansowana sprawa ) ale nigdy nie przyszło mi na myśl aby dyskutować o jego pracy - czasami coś mi tam opowiada ale i tak jest to dla mnie czarna magia gdy rzuca mi jakimiś nazwami ;)

Na co dzień gadamy o wszystkim i o niczym - nie są nam potrzebne wymuszone rozmowy ( czasami coś wychodzi spontanicznie gdy akurat coś wspólnie oglądamy czy dowiadujemy się o jakiejś sprawie )

Cytat
Suzanneee
chodzi o to,że ja również chciałabym nawet dla samej siebie czegoś na ten temat się dowiedzieć ale nie od niego
najlepszy sposób zapisz się na studia :) to jest tak rozległa sprawa ,ze bez nauki tego nie da rady :) chcesz mu zaimponować?ludzie studjuja latami ,by mieć o tym pojecie ,a ty chcesz to w kilka minut zrobić?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 09:15 przez brunetka71.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
Suzanneee
chodzi o to,że ja również chciałabym nawet dla samej siebie czegoś na ten temat się dowiedzieć ale nie od niego

To znaczy czego konkretnie chciałabyś się dowiedzieć dla samej siebie ?

Cytat
brunetka71
Cytat
Suzanneee
chodzi o to,że ja również chciałabym nawet dla samej siebie czegoś na ten temat się dowiedzieć ale nie od niego
najlepszy sposób zapisz się na studia :) to jest tak rozległa sprawa ,ze bez nauki tego nie da rady :) chcesz mu zaimponować?ludzie studjuja latami ,by mieć o tym pojecie ,a ty chcesz to w kilka minut zrobić?:)


Dokładnie, prawnik po 5 latach nie wszystko ogarnia, nie da się zrozumieć różnych kwestii prawnych bez znajomości podstaw, które są na 1szym roku prawa, bądź na 2gim - przykładowo w prawie karnym wszystkie znamiona przestępstwa, przesłanki wyłączenia ścigania w postępowaniu karnym, itd., czemu tak, a nie inaczej, po co i dlaczego ;)

dziękuję o coś takiego mi chodziło poczytam sobie to , to i to też ;)

Cytat
Suzanneee
dziękuję Ci lilthug1 o coś takiego mi chodziło poczytam sobie to , to i to też ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 09:19 przez Suzanneee.

Cytat
Suzanneee
dziękuję o coś takiego mi chodziło poczytam sobie to , to i to też ;)

Są jeszcze różnego rodzaju FORA prawne, tam ludzie opisują swoje problemy, a ktoś kto się zna udziela wskazówek i odpowiedzi na nurtujące pytania, poszperaj tam też, będziesz mogła zobaczyć jak to wszystko wygląda, że tak powiem, w praktyce ;) Jak rozwiązać daną kwestię, problem, do kogo się zwrócić, gdzie napisać pismo, wniosek, itd. Powodzenia :)
Mam jeszcze kilka, proszę:

LEX, KLIK,
CIEKAWE,
to też fajne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 09:21 przez lilthug1.

Cytat
lilthug1
Cytat
brunetka71
Cytat
Suzanneee
chodzi o to,że ja również chciałabym nawet dla samej siebie czegoś na ten temat się dowiedzieć ale nie od niego
najlepszy sposób zapisz się na studia :) to jest tak rozległa sprawa ,ze bez nauki tego nie da rady :) chcesz mu zaimponować?ludzie studjuja latami ,by mieć o tym pojecie ,a ty chcesz to w kilka minut zrobić?:)


Dokładnie, prawnik po 5 latach nie wszystko ogarnia, nie da się zrozumieć różnych kwestii prawnych bez znajomości podstaw, które są na 1szym roku prawa, bądź na 2gim - przykładowo w prawie karnym wszystkie znamiona przestępstwa, przesłanki wyłączenia ścigania w postępowaniu karnym, itd., czemu tak, a nie inaczej, po co i dlaczego ;)
tak ,przede wszystkim trzeba się uczyc ,by ROZUMIEC te sprawy ,bo co z tego jak ,nawet cos się nauczy na pamięć i powie, na dany temat ,jak i tak nie będzie tego rozumiałą ,w ten sposób tylko sie osmieszy

Cytat
brunetka71
Cytat
lilthug1
Cytat
brunetka71
Cytat
Suzanneee
chodzi o to,że ja również chciałabym nawet dla samej siebie czegoś na ten temat się dowiedzieć ale nie od niego
najlepszy sposób zapisz się na studia :) to jest tak rozległa sprawa ,ze bez nauki tego nie da rady :) chcesz mu zaimponować?ludzie studjuja latami ,by mieć o tym pojecie ,a ty chcesz to w kilka minut zrobić?:)


Dokładnie, prawnik po 5 latach nie wszystko ogarnia, nie da się zrozumieć różnych kwestii prawnych bez znajomości podstaw, które są na 1szym roku prawa, bądź na 2gim - przykładowo w prawie karnym wszystkie znamiona przestępstwa, przesłanki wyłączenia ścigania w postępowaniu karnym, itd., czemu tak, a nie inaczej, po co i dlaczego ;)
tak ,przede wszystkim trzeba się uczyc ,by ROZUMIEC te sprawy ,bo co z tego jak ,nawet cos się nauczy na pamięć i powie, na dany temat ,jak i tak nie będzie tego rozumiałą ,w ten sposób tylko sie osmieszy


Dokładnie, wbrew pozorom nie ma co się uczyć na pamięć różnych rzeczy, bo i tak tej wiedzy nie da się wykorzystać w praktyce. U mnie na 1szym roku był pogrom na LOGICE, większość wyleciała, bo nie zaliczyła tego przedmiotu, a jednak logiczne myślenie dla prawnika to podstawa :)

no to zabieram się do czytania :)

dzięki jeszcze raz za te ciekawe stronki!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sam na weselu