Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odejść od męża?

12 lip 2013 - 16:08:22

Alicjo przede wszystkim jak wygląda Twoja sytuacja materialna. Jeśli jest Cie stać by wynająć mieszkanie tylko dla siebie to zrób to. Powiedz mężowi co czujesz i się wyprowadź. Nie mów może od razu o rozwodzie. Sprawdź czy jak obudzisz się kolejnego dnia bez męża u boku to będzie Ci lepiej czy uznasz, że rutyna Cie zmęczyła i dlatego miałaś takie podejście. Jak okaże się, że czujesz się lepiej i nie płaczesz po Jego stracie złóż papiery rozwodowe. Nie ma co unieszczęśliwiać siebie i Jego.

Po drugie dwoje osób tworzących rodzinę powinno wiedzieć o sobie jak najwięcej. Dziwi mnie, że takie rzeczy jak Twoja sytuacja rodzinna jest po za świadomością Twojego męża. Nie ważne, że nie dociekał. Bo niby czemu miałby? Mi to schlebiało jak mój TŻ mówił mi rzeczy trudne dla siebie, które skrywał do tej pory. To bardzo wzmacnia. Nie ważne z kim spędzisz resztę życia czy z obecnym mężem czy pojawi się ktoś inny nie skrywaj siebie, nie tkwij w skorupie bo znów się to odbije na Tobie.

Byłabym szczęśliwa (jeśli to może obchodzić obcą osobę) jakbyś nie zdradziła męża. Załatw najpierw sprawę z Nim a później myśl o zauroczeniu do innego. Miej sama szacunek do siebie jak ta sprawa się już skończy.

I wiesz możesz mieć normalne życie i nie powielać życia swojej matki, nie zadręczaj się.

Odejść od męża?

12 lip 2013 - 16:14:56

Poważnie zastanów się, zanim podejmiesz decyzję i cokolwiek powiesz mężowi, ponieważ możesz żałować tego do końca życia, mąż może nie dać Ci szansy powrotu gdybyś stwierdziła, że popełniłaś błąd. Miej również na uwadze to, że zawsze na początku związku jest wielkie zauroczenie, szaleńcza miłość, a z czasem uczucie zmienia się we wzajemną troskę, wsparcie dla siebie, dobrą radę. Postępuj według własnego uznania, ale tak abyś była w pełni świadoma swoich słów i czynów.

Odejść od męża?

12 lip 2013 - 16:32:56

wydaje mi sie ze wkradla sie rutyna, porozmawiaj z nim szczerze powiedz co jest na rzeczy co cie drazni i powiedz ze albo to zmienicie albo nie widzisz sensu ciagnac tego dluzej.

Odejść od męża?

12 lip 2013 - 16:34:27

Moim zdaniem powinnas isc na terapie do psychologa , i starac sie wyleczyc z przeszlosci , wtedy gdy bedzesz gotowa porozmawiaj szczerze z mezem , wyzal mu sie, wyplacz to wszystko przy nim a zobaczysz ze ci ulzy, i ze ten sznur nie ebdzie sie za Tobą ciągnał, moze wtedy Twoje zycie z mezem zmieni sie ;)


Powodzenia, trzeba walczyć ! ;)

Odejść od męża?

14 lip 2013 - 12:24:30

Ja myślę że masz wiele niezagojonych ran z przeszłości i jeśli nie uporasz się z nimi to nigdy tak naprawdę nie zaznasz spokoju i szczęścia. Myślę że wizyta u psychologa i psychoterapia powinny Ci pomóc. Sama z tego korzystam bo poradzenie sobie samemu w tego typu trudnościach właściwie nie jest możliwe. Na takich spotkaniach możesz się wygadać, wyżalić, wypłakać i będziesz zrozumiana i tak powolutku do przodu jest coraz lepiej.
Ja też miałam problem z okazywaniem uczuć swojemu narzeczonemu, rozmawiania o trudnych, krępujących sprawach ale tą blokadę da się przełamać. Ja myśłę że jesteś po prostu zbytnio zagubiona i powinnaś pozwolić sobie pomóc. Jeśli chcesz mogę Ci podać namiary do naprawdę wspaniałej psychoterapeutki która prowadzi rozmowy na Skype. Jeśli chciałabyć to napisz:)

Trzymaj się!:)

zweryfikowana
Posty: 1.809
Ostrzeżenia: 1/5

Odejść od męża?

14 lip 2013 - 12:32:05

Najlepiej i najprościej: porozmawiaj z mężem. Powiedz mu, co Ci nie pasuje, a może on się zmieni na lepsze (?) albo poprostu rozwiedziecie się.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kretynka ze mnie ;///